Dramatickou bitvu se Vsetínem rozsekl Dočekal. Horáci doma opět stoprocentní

Utkání 37. kola Chance ligy mezi Třebíčí a Vsetínem nabídlo vyrovnanou podívanou. Horáci se dostali do vedení v úvodním dějství díky gólu Bittnera, hosté srovnali těsně před polovinou zápasu s hole Šimona Jenáčka. Když už se zdálo, že vše směřuje do prodloužení, vzal na sebe v 58. minutě zodpovědnost Martin Dočekal. Přesně mířená rána třebíčské devadesátky na zadní tyč znamenala druhý a vítězný třebíčský gól. Horáci zvítězili 2:1.

37.kolo, středa 11.1.2023
2:11:0, 0:1, 1:0
VSE VSE
Branky a nahrávky: 9. Bittner (Bořuta, Dočekal), 57. Dočekal (Bittner) – 25. Jenáček (Klhůfek). Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Zídek, Roupec. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1236. Střely na branku: 19:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Michálek, Ferda – Vodný, Malý, Sedláček – Svoboda, Šilhavý, Krliš – Michalčuk.
VHK Vsetín: Vošvrda – Smetana, Krajčík, Němec, Jenáček, Říha, Ondračka – Jenyš, Bērziņš, Rob – Klímek, Klhůfek, Berger – Hořanský, Štefka, Bláha – Lichanec, Vítek, Pětník – Koláček.

Oba celky své minulé zápasy prohrály, bylo jasné, že jak Třebíč, tak Vsetín chtějí dnes napravit své předchozí zaváhání a vrátit se znovu na vítěznou vlnu.

Do utkání vstoupila mnohem aktivněji Horácká Slavia, měla lepší pohyb a brankáře Vošvrdu několikrát prověřila. Výsledkem úvodní aktivity hokejistů v bílém byla první početní výhoda. V té sice Třebíč soupeře zmáčkla a několikrát nebezpečně kombinovala, vždy tomu ale chyběla finální přihrávka, nebo lepší zakončení.

Vsetín se k první střele na Jekela dostal snad až v 5. minutě, Jenyš poslal kotouč na modrou čáru, odkud napřáhl Ondřej Němec. Jeho střela se, snad i s přispěním Jekelovo zákroku, otřela o horní tyč!

Skóre otevřela v 9. minutě nenápadnou akcí dvojice Antonín Bořuta Ladislav Bittner. První jmenovaný zachytil kotouč na modré, Bittner si rychle dvakrát před brankou klepl o kotouč a zkušený bek Bořuta mu poslal ideální střílenou přihrávku, kterou třebíčský kapitán skvěle nasměroval za záda brankáře Vošvrdy!

Když Třebíč na začátku prostřední třetiny nevyužila ani čtvrtou přesilovou hru, hosté dokázali srovnat. Ačkoliv se jednalo spíše o nešťastný moment, kdy si spěchal k mantinelu pomoci s rozehrávkou brankář Jekel, nicméně trefil jen soupeře, a ten pohodlně skóroval do odkryté klece, byl to konkrétně Šimon Jenáček. Pavlu Jekelovi ale všichni chybu okamžitě odpustili, protože, na druhou stranu, dokázal už mnoho jasných brankových situací svým skvělým zákrokem v sezoně zachránit.

Obraz hry ve druhé třetině byl takový neurovnaný. Hráčům na obou stranách hodně odskakovaly kotouče a hrálo se hodně ve středním pásmu. Ani na jedné straně jsme neviděli nějakou vážnější akci, která by zase přelila skóre na jednu, či druhou stranu.

Stejný obraz hry byl k vidění i v závěrečné třetině. Hráčům jako by docházely síly, a není se čemu divit, oba celky sehrály náročné duely v pondělí. Hrálo se opatrně a šance bychom snadno spočítaly na jedné ruce.

Až to vzal v 57. minutě do svých rukou Martin Dočekal. Objel s kotoučem branku a v prostoru těsně před brankářem z otočky skóroval! Třebíčské publikum bylo na nohou!

Očekával se závěrečný tlak Vsetína. Ten se ale nekonal, neboť hosté hráli, celkem neobratně, vysokou holí, a byli vyloučení. V závěru ještě neudržel emoce na uzdě kapitán hostí Luboš Rob a za protesty proti odpískanému postavení mino hru byl také vyloučen. Vsetín tak poslední vteřiny utkání dohrával ve třech a bylo jasné, že žádné drama už se konat nebude.

Po vyrovnaném utkání nakonec zvítězila Horácká Slavia, která měla snad větší hlad a vůli po vítězství a zásluhou Martina Dočekala bere ze šlágru kola všechny tři body. Třebíč se tak, po delší pauze, díky dnešní výhře, opět vyhřívá na čele tabulky Chance ligy!

Jiří Weintritt po utkání TRE - VSE 2:1

Kamil Pokorný po utkání TRE - VSE 2:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Přijel soupeř, který se netají vysokými ambicemi, mluví o baráži a chtěl by vrátit extraligu do Vsetína. Tomu odpovídá jeho kádr a finanční zabezpečení. Ale my jsme doma silní a chtěli jsme být soupeřem, který je na Vsetín dobře nachystaný. Myslím si, že v první třetině to bylo vidět, byli jsme v ní kapánek lepší. Bohužel nám ale nešly přesilovky, na druhou stranu jsme ubránili přesilovky soupeře, který je má taky kvalitní. Od gólu na 1:1, který jsme dostali v naší přesilovce, soupeř víc napadal, byl aktivní. Ale my jsme si hráli naši hru, snažili jsme se o dobrou defenzivu. Snažili jsme se vyrážet do rychlých protiútoků a byli jsme trpěliví. Ve třetí třetině to vypadalo, že Vsetín měl i víc sil, ty poslední tři zápasy nás stály hodně moc energie. I dnes jsme dohrávali na tři lajny, zranil se nám Vojta Šilhavý. Stále jsme ale byli trpěliví a čekali jsme na jeden moment, jednu chybu. Ta přišla, Martin Dočekal to trefil a dokráčeli jsme si před domácím publikem pro vynikající tři body se silným soupeřem a jsme maximálně spokojeni. Hrál se třicátý sedmý zápas soutěže, vydřeli jsme už spoustu zápasů a spoustu bodů, kabina dře a bojuje, kluci jsou vynikající. I za dnešek jim patří obrovská pochvala. Byl to dnes jeden ze zápasů, kdy si museli sáhnout až na dno, a opravdu proti nám stála kvalita a my jsme to zvládli. Co se týče Vojty Šilhavého, je strašně nepříjemné, když hráče trefí střela přímo do hlavy, krve tam bylo opravdu hodně. Má myslím osm stehů a do hry už nazasáhl. Věříme, že se dá do kupy a v sobotu třeba s plexisklem nebo jinou ochranou obličeje do zápasu půjde, protože počítáme každou nohu, každou ruku. Věříme, že bude do soboty v cajku.

Jiří Weintritt – VHK Vsetín: V první třetině jsme se hned ve druhém nebo třetím střídání zabrzdili faulem a následně ještě jedním. Ta třetina nebyla z naší strany dobrá. Druhou a třetí třetinu už jsme pak hráli to, co jsme chtěli. Myslím si, že ve druhé třetině jsme bohužel stejně jako v minulém zápase proti Přerovu nevyužili několik vyložených šancí, a to nás stálo zápas. Ve třetí třetině přišla jedna chyba, jinak domácí ve třetí třetině neměli nic. Tam jsme zápas tou chybou ztratili. Hrozně nás to mrzí, protože naše produktivita je špatná, ale hrajeme všichni, víc nás není a musíme se z toho dostat sami. Pro nás to byl dnes úplný souběh s minulým zápasem doma s Přerovem. Ve druhé třetině čtyři tutové šance a prostě to nedáme... Za dvě třetiny nemůžu klukům nic vyčítat, měli dobrý pohyb, bylo tam chtění a do gólovek jsme se dostávali. Nebyly to odražené kotouče, ale vypracované šance. Ta špatná produktivita nás ničí. Mrzí mě, že nemám tým čím okysličit, je to klasický leden a musíme se z toho vyhrabat. A že jsme byli podráždění? Viděl jsem přímo před naší střídačkou dvě vysoké hole, viděl jsem to na dva metry a víc to komentovat nebudu. Prostě je to tak, jak to je, a pro nás to dobré nebylo.