HAV – TRE 3:1 – Ve vyrovnaném zápase tahala Horácká Slavia za kratší konec

T ř e b í č - Ve třicátém kole první hokejové ligy zajížděla Horácká Slavia Třebíč do Havířova. Domácí AZ se ujal vedení na začátku páté minuty, Bílé hvězdy vyrovnaly ve dvaadvacáté minutě při přesilové hře, kdy se prosadil Jan Křivohlávek. Havířovští odpověděli v čase 34:50 a vítězství pak pojistili na konci sedmapadesáté minuty.

30.kolo, sobota 7.12.2013
HAV HAV
3:11:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Maruna (Šlahař, Jakúbek), 35. Klimša (Haas), 57. Sztefek (Pechanec) – 22. Křivohlávek (Dlapa). Rozhodčí: Mrkva – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2444. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
AZ RESIDOMO Havířov: Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Graca, Koma, Klimíček – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Haas, Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát – Rimmel.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Dietz, Bilčík, Peroutka, Dujsík, Dlapa, Přibyl – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Waserbauer, Kaut, Kadela – Čech.

První šanci zápasu měli hosté, konkrétně Kadela s Waserbauerem, kteří jeli na jediného obránce, ale k zakončení se nedostali. Na začátku 5. minuty jsme viděli první gól, který dal domácí Jan Maruna. Ten na dvakrát překonal Faltra po přihrávce zpoza branky. V 16. minutě mohli hosté vyrovnat, ale výborný zásah předvedl Daneček, kterému ještě na brankové čáře pomohl obránce Krisl.

V 17. minutě měla Třebíč přesilovku, ale využít ji nedokázala, největší šanci měl Nahodil, jehož bombu Daneček pokryl. Stejnou šanci měli hosté i vzávěru třetiny, využít ji nedokázali a tak si zbytek přesilovky přenesli do druhé třetiny.

Druhá část zápasu tedy začala zkrácenou přesilovkou hostí, kteří ji zásluhou Jana Křivohlávka i využili. Vstřelená branka hostům pomohla a Třebíč pak měla trochu více ze hry, ve 28. minutě pak přišla obrovská šance Horácké Slavie, tu měl Nahodil, jehož střela z bezprostřední blízkosti lízla tyč Danečkovy branky.

Chvíli nato přišla šance i na druhé straně, kdy Šedivý mohl střílet do prázdné branky, ale nedosáhl na přihrávku. Ve 31. minutě hrál Azet přesilovku, při ní měl největší příležitost Kanko, který se dostal k dorážce, ale těsně minul levou tyč Falterovy brány.

Ve 35. minutě Azet znovu vedl, když David Klimša předvedl velký důraz a zpoza branky protlačil puk pod Falterovým betonem. Poté přišla série vyloučení na obou stranách, hrálo se i ve čtyřech, ale žádná z těchto situací branku nepřinesla.

A protože brankou neskončila ani bomba domácího kapitána Krisla z mezikruží, bylo to po dvou třetinách 2:1.

Třetí část přinesla velice atraktivní hokej, oproti prvním dvěma, kde jsme viděli hlavně boj. Hned na začátku měl obrovskou šanci Třebíčský Křivohlávek, jehož bomba těsně minula levý horní růžek Danečkovy branky.

Ve 47. minutě se hnal do úniku Říčka, byl faulován a byla z toho přesilovka Azetu. V ní domácí ostřelovali branku Faltera, ale k vyložené šanci se nedostali. Ta přišla až ve 49. minutě, kdy jeli tři domácí hráči na dva hostující, Haas nahrál na levé křídlo Gracovi, jehož ránu Falter efektně chytil do lapačky.

Na začátku 52. minuty přišla další obrovská šance domácích - Hrňa se Šedivým si několikrát vyměnili puk, úplně vyšachovali obránce a když Hrňa zakončoval do odkryté klece, vymrštil Falter beton a zabránil tak jisté brance.

Poté už musela Třebíč hrát vabank a hnát se do útoku, čehož využila dvojice Pechanec a střílející Michal Sztefek, který vyslal bombu přesně do levého horního rohu Falterovy branky.

Tím by mohlo být rozhodnuto, ale ještě dvě a půl minuty před koncem předvedl krásnou individuální akci Jakub Čuřík, který se uvolnil mezi dvěma obránci a vypálil z mezikruží. Proti němu však stál připravený Daneček, jenž jeho ránu betonem vyrazil. V závěru mohl ještě přidat čtvrtý gól Šedivý, ale jeho ránu Falter vyrazil hřbetem lapačky nad.

Azet tak nakonec zvítězil 3:1.

Jan Daneček - HC AZ Havířov: Dneska jsme porazili velmi silného soupeře, který hraje silový hokej a podal výborný výkon. Navíc je to tým, který vozí hodně bodů ze hřišť soupeřů. Ukazuje se, že když hráči podají maximální výkon, mohou uspět i proti špičce první ligy. V tabulce jsme se sice posunuli výše, ale to ještě nemusí být rozhodující. Naopak očekávám, že s týmy ze spodku tabulky to ještě budou hodně těžké zápasy. Proto se na ně musíme dobře připravit.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Zužuje nás obrovská marodka, dnes nám chybělo devět hráčů základní sestavy. Dokonce jsme do obrany museli nasadit útočníka. Ale odjíždíme se vztyčenou hlavou. Domácí jsme v první třetině pustili do dvou šancí a oni jednu využili. Ve druhé třetině jsme vyrovnali, byli jsme 15 minut lepší, ale pak přišel další nedůraz před naší brankou a domácí šli zase do vedení. I přes malý počet hráčů jsme v sobě dokázali najít síly a rvali jsme se o výsledek až do konce. Chyběl nám však větší důraz v zakončení. Domácí jsou momentálně v laufu a já nemám dnes hráčům i přes porážku co vytknout.