HBR-TRE 0:7 - Tomu se říká hra ze zabezpečené obrany

T ř e b í č - První utkání se soupeřem ze západní skupiny zvládli Třebíčští naprosto skvěle, když vybojovali pátou výhru v řadě. Do hry zasáhli uzdravení Ondřej Látal a Filip Luňák, který při své obnovené letošní premiéře v dresu Horácké Slavie podal vynikající výkon, pochytal všechny pokusy Rebelů a na jeho kontě tak po šedesáti minutách svítila krásná velká nula. Už podruhé v sezóně dal dva góly v jednom utkání Milan Přibyl, shodou okolností to byly první dva góly hostů. Ani dvanáct vyloučených Slavistů nebylo Rebelům nic platno a hosté jim ukradli všechny tři body po výsledku 0:7, čímž velmi potěšili sice nepříliš početnou, ale o to šťastnější skupinku svých fandů přítomnou na stadionu v Kotlině.

15.kolo, středa 24.10.2007
HBR HBR
0:70:3, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 8. Přibyl (Dibelka, L. Sláma), 11. Přibyl (Dibelka), 12. Zahradník, 30. Dibelka (L. Sláma, Hrbáček), 49. Kolafa (B. Sláma, 50. Nahodil (Dibelka, Kolafa), 51. Bula (Látal). Rozhodčí: Hribik - Kis, Padevět. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 0:7.
BK Havlíčkův Brod: Neruda (12. Opršal) - Jebavý, Vyhlídal, Šulc, Pavlík, Borůvka, Jelínek A., Staněk - Kubeš, Kreuzer, Holec - Hodek, Jelínek P., Borovanský - Ondráček, Dušátko, Varga - Třetina, Čermák, Němec - Endál.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Hrbáček, Sláma L., Bulička, Kolafa, Sláma B. Kaláb, Pálka - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, Burian J. - Burian V., Bula, Nahodil - Látal.

Prvním soupeřem z moravské skupiny byl pro Havlíčkobrodské známý rival, Horácká Slávia Třebíč. Očekávalo se vyrovnané střetnutí, opak byl pravdou. Rebelové si odnesli nejvyšší porážku v novodobé prvoligové historii.

Úvod střetnutí debaklu nenapovídal. Rebelové byli v první pětiminutovce aktivnější a brankáře Luňaka postupně prověřili Pavlík, Čermák, Kubeš a dvakrát i Hodek. První třebíčská přesilovka však hned znamená vedení. V 8. minutě nahrával zpoza branky Dibelka a přesným střelcem byl Milan Přibyl - 0:1. V 11. minutě už to bylo o dvě branky. Dvojice Třebíčských se dostala do přečíslení a znovu Milan Přibyl zvýšil na 0:2. Domácí protestovali, protože se domnívali, že gól byl vstřelen úmyslně bruslí, ale rozhodčí branku uznal. Doslova morovou ránu inkasovali domácí o minutu později, to když se z dorážky prosadil Petr Zahradník - 0:3. Ve zbytku třetiny byl viděn platonický tlak domácích s touhou zredukovat nepříznivý vývoj. Navíc si premiéru odbyl i brankář prvoligových juniorů Opršal, která mu později pořádně zhořkla.

Jiskra naděje svitla domácím na snížení ve 23. minutě, kdy se jim naskytla minutová přesilovka 5 na 3, ale s koncovkou si nevěděli rady. A tak je vyučovali opět hosté z jižního cípu Vysočiny. Stejná početní výhoda a hned po 13. vteřinách přišla čtvrtá branka. Ve 30. minutě se stal střelcem Lubor Dibelka - 0:4. V dalším průběhu měli domácí několik přesilových her, střely brodských obránců od modré čáry však byly nepřesné. Navíc se v poslední minutě prostřední části dvakrát vyznamenal brodský mladíček v brance, šance Třebíčských totiž volaly po dalším gólu.

Kalich hořkosti si vypili domácí do dna v poslední třetině. Ve 47. minutě trefil Borovanský tyč. Kladenský obránce ve službách horáků Tomáš Kolafa následně ve 49. využil přesilovku - 0:5. Svou efektivitu v nestejném počtu hráčů na ledě potvrdil soupeř rebelů i o minutu později. Šťastným střelcem se tentokrát stal Lukáš Nahodil - 0:6. Hrůznou tříminutovku zakončili hosté další brankou. V 51. minutě vyšachovala dvojice Látal - Jan Bula domácí obranu - 0:7. V poslední desetiminutovce měli domácí další dvě možnosti hrát dvojnásobnou výhodu, stav střetnutí se ovšem nezměnil, a tak - na vítězné vlně se v poslední době pohybující - hokejisté Třebíče slavili zcela zaslouženě svou další výhru.

Petr Novák (trenér Havlíčkova Brodu): „Hráli jsme to, co jsme chtěli, jen osm minut. Pak přišla první vyloučení a nešťastná čtyřminutovka, kdy jsme dostali tři góly. Pak jsme s tím něco chtěli udělat, zamíchali jsme se sestavou, chtěli jsme dát gól. Bohužel jsme inkasovali počtvrté, Třebíč hrála chytře, počkala si na chyby a všechny chyby potrestala. Potrestala naše zbytečné fauly. Chtěl bych se všem divákům omluvit za výkon našeho týmu, protože jsme hráli opravdu strašně.“

Roman Mejzlík

Roman Mejzlík (asistent trenéra Třebíče): "Věděli jsme, že domácí dobře bruslí a dohrávají souboje, proto jsme dávali puky rychle od hokejek. V první třetině jsme využili šance, které jsme měli. Ve druhé třetině jsme ubránili oslabení tři na pět, naopak jsme pět proti třem skórovali. Potom jsme nabádali hráče, aby hráli jednoduše, protože už jsme doma jednou vedli nad Jihlavou 3:0 a pak jsme prohráli, toho jsme se chtěli vyvarovat. Utkání jsme zvládli velice dobře.“