HVE-TRE 3:3: Třebíč veze z Brna bod

B r n o - Hvězda Brno remizovala v předehrávce 12. kola s Horáckou Slavií Třebíč 3:3. V 8. minutě již vedla 2:0, ale hosté do konce třetiny vyrovnali a ve druhé části byli jasně lepší. V závěrečné třetině se hosté dokonce dostali do vedení, ale Lipina brzy srovnal. V závěru kvalita hry hodně upadla a prodloužení proběhlo téměř bez šancí.

12.kolo, úterý 22.10.2002
BNO BNO
3:3p2:2, 0:0, 1:1 - 0:0
Branky: 1. Potočný (Lipina), 8. Bělohlávek (Šefčík), 46. Lipina (Potočný, Petlák) – 17. Žiška (Holý), 20. Beroun (Dolníček, Vítek), 44. Žiška (Kaňka). Vyloučení: 6:6, navíc Klimeš (Třebíč) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváků: 400.
HC Hvězda Brno: Žurek – Mintěl, Petružálek, Vavruša, Šefčík, Petlák, Hunkes – Pilavka, Čech, Hoza – Lipina, Potočný, Mífek – Polášek, Zounek, Bělohlávek. Trenér: Aleš Flašar.
SK Horácká Slavia Třebíč: Suchan – Kříž, Mocek, Fryauf, Polívka, Klimeš (8.Sedláček), Hrbáček – Holý, Kaňka, Žiška – Sklenář, Oliva, Mikulík – Vítek, Dolníček, Beroun – Hrůza, Žák, Zahradník. Trenér: Milan Chalupa.

Do zápasu vstoupili bleskově domácí hokejisté, kteří se po pouhých dvaapadesáti vteřinách ujali vedení. Lipina uvolnil Martina Potočného a ten zblízka zavěsil kotouč pod břevno Suchanovy branky. V 8. minutě už byl náskok Hvězdy dvougólový. Třebíčský obránce Tomáš Klimeš vrazil zezadu na mantinel Bělohlávka, dostal trest na pět minut plus do konce utkání a zároveň umožnil brněnským hrát minutu a padesát dva sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Hned po třiatřiceti vteřinách pak rozsvítil červené světlo za Suchanem sám postižený Petr Bělohlávek, když doklepl střelu Šefčíka. Horácká Slávia se před svatyni Petra Žurka, který nahradil nemocnou jedničku Hrazdíru, osmělila až v závěru první třetiny, dva přesné zásahy ji však rázem posadily do sedla. V 17. minutě využil přesilovku po Holého přihrávce Jakub Žiška, minutu před sirénou objel domácí klec Jiří Beroun a po ledě poslal kotouč do sítě. Asistence si připsali Dolníček s Vítkem.

Druhá dvacetiminutovka přinesla oboustranně svižný hokej, navrch měli důraznější a lépe bruslící hosté. V první šanci před Žurkem se ocitl Hrůza, vzápětí Třebíč uzamkla Hvězdu ve vlastním pásmu při přesilové hře, náhradník mezi domácími tyčemi se ale vyznamenal i při šanci Sedláčka. Ve 29. minutě předvedl své umění na druhé straně také Jaroslav Suchan, když kryl samostatný nájezd Potočného, jinak se ovšem zajímavé momenty odehrávaly takřka výlučně před brněnským brankovištěm. Žurek však exceloval tváří v tvář Kaňkovi, Žiška svůj odvážný průnik zakončil střelou nad břevno a i další třebíčští střelci ve vyložených pozicích selhali. Suchan své spoluhráče podržel zase při individuální akci Bělohlávka, takže se skóre před odchodem do šaten nezměnilo.

Co se borcům Horácké Slávie nepovedlo v prostřední části hry, to dokázali v úvodu třetího dějství. Ve 44. minutě zaúřadovali dva nejaktivnější hostující hráči, Kaňka uvolnil Jakuba Žišku a na jeho prudkou střelou z pravého kruhu Žurek nedosáhl. Žiška se tak radoval ze své druhé trefy v zápase a poprvé posunul Třebíč do vedení. To však netrvalo dlouho, hned v úvodu 46. minuty přetlačil Potočný před brankou nedůrazného obránce, posunul puk Petru Lipinovi a ten zblízka prostřelil Suchana. Nerozhodný výsledek mohl vzápětí změnit Kaňka, když obehrál i domácího gólmana, do odkryté klece ale kotouč nedopravil. Dva rychlé zásahy se na hře podepsaly, oba týmy si začaly více dávat pozor na zadní vrátka a hokej se z brněnského Ronda téměř vytratil. Sedm minut před koncem mohl rozhodnout Mikulík, na Žurka ale nevyzrál ani nadvakrát, na druhé straně pálil od modré těsně vedle Vavruša. Dvacet sekund před koncem normální hrací doby neuspěl ani Mocek a tak se potřetí za sebou v Brně prodlužovalo.

Pětiminutové nastavení však takřka nic zajímavého nepřineslo, oba výběry se navzájem hlídaly a kvůli prémiovému druhému bodu se do útočení nijak zvlášť nehrnuly. Blíže k vítězství nakonec měli hosté, deset vteřin před závěrečným hvizdem ovšem výhodnou pozici už poněkolikáté neproměnil smolař Kaňka. Oba týmy si tak podělily po bodu za remízu 3:3.