Horácká Slavia doma i přes střeleckou převahu nestačila na Frýdek-Místek

T ř e b í č - Bílé hvězdy měly jako již tradičně střeleckou převahu, ale nedokázali ji vyžít ve svůj prospěch. Rysi poslal do vedení už v první periodě Vladimír Svačina, který přesnou ranou k tyči zužitkoval trestné střílení. Navíc už ve čtvrté minutě zvýšil náskok hostů Filip Komorski. Od Frýdku-Místku to byl bravurní vstup do utkání. A to nebylo vše od střelce druhé branky. Ve druhé periodě vložil svou hůl do prudké přihrávky Ondřeje Šedivého, kterou usměrnil přímo do sítě. Horácká Slavia už jen korigovala zásluhou Erika Meluzína. Vítězství hostů navíc střelou do odkryté klece pečetil Daniel Krenželok.

37.kolo, sobota 15.1.2022
1:40:2, 0:0, 1:2
FRM FRM
Branky a nahrávky: 59. Meluzín (L. Doudera) – 2. Vl. Svačina (TS), 4. Komorski (Ogurcov, Lyszczarczyk), 47. Komorski (O. Šedivý, Teper), 60. D. Krenželok (Bartoš). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Polonyi, Zídek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – Meluzín, Vodný, Ferda – Gajarský, D. Michálek, Vedral.
HC Frýdek-Místek: Baroš – D. Krenželok, Teper, Korím, J. Michálek, J. Adámek, Ogurcov – Christov, David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, O. Šedivý – Svačina, Peterek, Klimša – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.

Po nepovedených výkonech Horácké Slavie z minulých zápasů bylo třebíčské publikum optimistické a věřilo, že dají borci v červených dresech zapomenout nepovedeným výkonům a budou po delší době bodovat.

Hned ve druhé minutě zápasu nastala pro domácí velmi nepříjemná situace, kdy bylo po sekání jednoho z domácích hráčů nařízeno trestné střílení, neboť hostující hráč ujel obraně a stanul tváří v tvář brankáři Mičánovi.

K trestnému střílení se rozjel zkušený útočník Vladimír Svačina, který to vzal obloukem z levé strany a trefil prakticky poloodkrytou branku. Hosté vedli 0:1.

Uběhly dvě minuty hry a bylo to již o dvě branky. Z levé strany se prakticky nechytatelně pod víko trefil Filip Komorski. Domácí byli po tomto úvodu jako opaření.

K vidění bylo množství nepřesných přihrávek a hra působila velice rozháraně. Třebíčští si jistě měli v kabině o čem popovídat.

Ani druhá třetina však nepřinesla ze strany domácích zlepšení. Za celých dvacet minut jsme zaregistrovali jen dvě vážnější situace. Asi největší šanci měli třebíčští při oslabení, kdy Radim Ferda zachytil přihrávku brankáře Baroše, přihrál před branku Davidu Michálkovi, ovšem ten svou střelou z první trefil pouze brankáře. Druhou šanci připravil na konci třetiny Michal Vodný svému jmenovci Furchovi, ale ani ten svojí střelou z dobré pozice nerozveselil zkoprnělé třebíčské publikum.

Třetí třetina stejně jako polovina celého zápasu měla parametry spíše nižší soutěže. Ačkoli Frýdek-Místek nepředváděl žádný oslnivý výkon, na Horáckou Slavii, která již několikátý zápas nejvíce bojuje sama se sebou, to stačilo.

Pomyslný hřebíček do rakve zatloukl v 47. minutě svou druhou brankou Filip Komorski, který šikovně tečoval střelu spoluhráče Šedivého.

Třebíč dokázala vstřelit branku až dvě minuty před koncem, kdy se k vyhozenému kotouči dostal Erik Meluzín, který bekhendovou střelou mezi betony pokazil brankáři Barošovi čisté konto. Brankový účet pak 23 vteřin před koncem uzavřel střelou do prázdné branky Daniel Krenželok.

M. Trličík a K. Pokorný po utkání Tre - FRM 1:4

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Všechno rozhodl vstup do zápasu, kdy jsme udělali dvě obrovské chyby. Z jedné byla penalta, kterou soupeř proměnil, a druhý gól přišel vzápětí. Pak jsme se snažili dobývat obranu Frýdku v čele s gólmanem. Strašně se nadřeme na gól, potřebovali bychom si nějakou brankou pomoci. Bohužel nám tam nic nespadlo, ani se k nám neodrazilo. Frýdek–Místek má strašně široký kádr, někteří hráči hráli včera za Třinec, rozhodli zápas se Zlínem a ta kvalita tam je velká. My jsme stále nebyli kompletní, máme teď blbou šňůru a snažíme se všichni, včetně hráčů, udělat všechno pro to, abychom ji co nejdříve přerušili. Nejlépe už v pondělí v Benátkách. V sezóně tohle potká skoro všechny týmy a teď to padlo na nás. Chceme se z toho co nejdřív vyhrabat, ale dnes jsme tahali za kratší konec hlavně díky špatnému úvodu zápasu. Bojujeme i sami se sebou, odskakují nám puky, v určitých momentech, kdy bychom měli střílet, tak nahráváme, když máme nahrát, tak střílíme... Málo se dostáváme do předbrankového prostoru a vázne nám kombinace. Ještě uděláme v úvodu dvě hrubé chyby a tohle všechno pak mužstvo sráží. Věřím, že když to přerušíme, tým se znovu nadechne, a proto musíme udělat vše k tomu, abychom tu špatnou sérii přerušili co nejdřív.

Mojmír Trličík – HC Frýdek Místek: Úspěch slavila naše produktivita na začátku utkání, kde si myslím, že jsme soupeře trošku překvapili a šli do vedení 2:0. Celkově ale od nás obětavost a dodržování taktiky, která v tom stavu, v jakém jsme s nemocnými a unavenými hráči, byla silně defenzivní. Také skvělý výkon podal náš gólman. Tohle, když se sečetlo, je z toho cenný úspěch, kterého jsme dosáhli. Vážíme si každého bodu a těch z Třebíče zcela mimořádně. Nejenom, že hrajeme své vlastní play – off, ale každý bod je pro nás cenný a tři jsou mimořádně. Nejsou nečekané, chceme vyhrát každý zápas, ale proti takto silnému soupeři je to přece jen cennější. Nejvíc musím ocenit způsob, jakým jsme vítězství dosáhli. To bylo doslova hrdinství našich hráčů. V závěru už jsme hráli totální defenzivu, věděli jsme, že nemusíme dát gól a stačí dostávat puky z pásma. Chtěli jsme mít hru před sebou, aby nedošlo k nějakému propadnutí a přečíslení.