Horácká Slavia porazila Prostějov i potřetí a dotáhla se na jeden bod třetímu místu

T ř e b í č - S Prostějovem se Horácká Slavia utkala už potřetí v sezóně a chtěla navázat ne dvě předchozí výhry. Tenhle plán však dostal trhlinu už v první minutě, respektive ve dvacáté třetí sekundě zápasu, když Polednova střela do chumlu hráčů skončila až v síti. Pavel Jekel přes clonící klubko těl nic neviděl. Pak už se ale prosazovali jen agilně hrající domácí. Nejprve v šestnácté minutě Martin Dočekal potrestal nedisciplinovanost hostů a vyrovnal na 1:1. Ve dvacáté deváté minutě předvedla dvojice Bittner - Dočekal parádní narážečku a druhý jmenovaný umístil přihrávku zpoza brány za překvapeného Pavelku - 2:1. I třetí gól bílých hvězd zařídila první formace. Štebihovu střelu Pavelka jen vyrazil betonem do prostoru, kam si najel všudybyl Matěj Psota a ten už věděl co s pukem - 3:1. I čtvrtý gól měl na svědomí štírek Matěj Psota. Tentokrát umě tečoval střelu parťáka a kapitána Ladislava Bittnera mimo dosah hostujícího gólmana - 4:1. Třebíčští tak porazili silný Prostějov i potřetí v této sezóně a dotáhli se na jediný bod třetímu místu, které drží právě Jestřábi. Už v sobotu přivítá Třebíč na svém ledě Slavii Praha, která bojuje o každý bodík, který by jí pomohl vyhnout se sestupovým starostem.

37.kolo, středa 10.1.2024
4:11:1, 1:0, 2:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 15:35 Dočekal (Bořuta, Vodný; 5/4), 28:48 Dočekal (Bittner; 5/5), 42:21 Psota (Štebih; 5/5), 52:25 Psota (Bittner, Baláž; 5/5) – 00:23 Poledna (Doležal, Illéš; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Květoň – Jindra, Augusta. Diváci: 762. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:19 (9:6, 14:3, 15:10). Zblokované střely: 12:4. Vhazování: 25:30. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Ondráček, Malý, Maty. Svoboda – Frömel, Kučera, Matěj Svoboda – Michalčuk.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Hanousek, Poledna, Drtil, Pohl, Kubeš, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Hašek, Illéš – J. Veselý, Jáchym, Jiránek – Slanina, Fronk, Maruna – Ostřížek, Venkrbec, V. Burian.

Prostějov měl raketový vstup do zápasu - hned ve 23. vteřině vystřelil od modré čáry Aleš Poledna, a protože Pavlu Jekelovi clonilo ve výhledu několik hráčů, zapadl svižně letící puk do sítě, 0:1. Následně mohli Jestřábi své vedení zvýšit při přesilové hře, tu ale hráči v bílém precizně ubránili. A možná byl právě tohle jeden z klíčových momentů zápasu, neboť Horáci poté začali svého soupeře přehrávat. První velkou šanci třebíčské družiny měl na holi Ferda, jenže ze slotu nezamířil přesně. Poté zkoušel štěstí ránou od modré čáry obránce Baláž. Následovalo vyloučení prostějovského Jana Maruny, který ovšem na trestné lavici kompletní dvě minuty nepobyl. Marunův faul potrestalo v čase 15:25 elitní třebíčské útočné komando - role zakončovatele se tentokrát ujal Martin Dočekal, jenž nenápadnou a hlavně překvapivou střelou zaskočil Jaroslava Pavelku. 1:1

Druhá perioda byla v režii Třebíče, šance střídala šanci a bylo prakticky jen otázkou času, kdy bude tato převaha vyjádřena i gólově. Stalo se tak v čase 28:48, kdy znovu přesně zacílil Martin Dočekal. 2:1 Třebíčská devadesátka mohla o čtyři minuty později zkompletovat dokonce hattrick, ale Jaroslav Pavelka byl tentokrát proti. Další příležitost k navýšení náskoku dostal agilní Kučera, ovšem přestřelil. Hosté se do šancí nedostávali, stopku jim permanentně vystavovala pozorná třebíčská defenziva. Do kabin obě mužstva šla za stavu 2:1 pro Třebíč.

Jestliže na startu třetího dějství někdo očekával prostějovský nápor, stal se úplný opak. V čase 42:21 opět zaúřadoval elitní třebíčský útok. Rychlé přečíslení zakončil Matěj Psota. 3:1 A když o dalších deset minut později přidal znovu Psota čtvrtý gól, bylo jasno. Od té chvíle se zápas dohrával prakticky jen z povinnosti. Bílé hvězdy svůj náskok kontrolovaly a hosté nenacházeli síly na zvrat. Konečný výsledek 4:1 ve prospěch Horácké Slavie je tedy naprosto relevantním vyústěním dění na ledové ploše.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Nebyl to pro nás jednoduchý vstup do utkání, byl hlavně smolný, když jsme z první střely dostali gól. Navíc jsme pak šli i do oslabení, které se nám ovšem povedlo velmi dobře ubránit. Poté se nám podařilo srovnat tempo se soupeřem a zaslouženě jsme srovnali. Ve druhé periodě se nám podařilo odskočit do vedení, nicméně si myslím, že jsme tam měli několik gólových příležitostí, že jsme mohli těch branek dát více. Samozřejmě jsme tam občas udělali nějakou tu chybičku a Prostějov se toho snažil využít, přeci jen na to kvalitu mají. Nicméně jsme podali výborný výkon do defenzívy a hodně situací a střel jsme eliminovali. V poslední třetině jsme to už odpracovali tak, jak jsme chtěli, navíc jsme přidali další dva góly a soupeře jsme do ničeho nepustili.

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Dnes to řeknu jen ve stručnosti. Od nás to byl tristní výkon, v posledních zápasech se nám dařilo velmi dobře bodovat, ale dnes to byl přesný opak toho, co jsme předváděli mezi svátky a po novém roce. Dnes bylo klíčové asi to, že jsme v prvním střídání dokázali dát branku a šli jsme do vedení. To v nás vzbudilo pocit uspokojení, první třetinu jsme hlavně nechtěli prohrát, a to se nám povedlo. Ve zbytku zápasu už nepřišly žádné obrátky ani něco navrch. Budeme doufat, že si hráči z dnešního zápasu nic neodnesou a navážeme na to, co nás zdobilo v období, o kterém jsem mluvil.