JIH-TRE 6:2 : Dukla opět potvrdila své kvality

J i h l a v a - V derby Vysočiny mezi Jihlavou a Třebíčí byli šťastnější domácí, kteří nakonec zvítězili rozdílem čtyř branek. Dukla velmi rychle vedla, Horácké Slavii se ale podařilo ve druhé třetině při přesilovce srovnat Valkem. Po dvojnásobném úspěchu Bakuse a brankách Říhy a Hloucha však Jihlava odskočila na stav 5:1. V 51. minutě jiskřičku třebíčské naděje vykřesal Mráz, avšak o šest minut později bylo vše jinak – Šefčík se trefil mezi betony Luňáka a stanovil tak konečné skóre 6:2 pro svůj tým.

12.kolo, středa 22.10.2003
JIH JIH
6:21:0, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 7. Jantovský (Mareš, Altrichter), 32. Říha (Kaňkovský, Čachotský), 33. Bakus (Hlouch, Staněk), 44. Hlouch (ševčík, Sklenička), 49. Bakus (Kaňkovský), 57. Šefčík (Bakus, Kubeš) - 23. Valko (Žiška, Kališ), 51. Mráz (Kališ). Rozhodčí: Chlupsa - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2410.
HC Dukla Jihlava: Suchan - Ševčík, Staněk, Kubeš, Šefčík, Lupač, Morava - Hlouch, Bakus, Rytnauer - Jantovský, Mareš, Altrichter - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Sklenička, Havel, Cmunt.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Kališ, Dusík, Horák, Kučný, Hrbáček, Pecka - Valko, Žiška, Beroun - Lála, Sobotka, Kaňka - Mráz, Zahradník, Topol - Hrůza, Caha.

Stálá slabina třebíčské obrany: hosté až příliš lehce pronikají do útočného pásma
Přestože začátek středečního utkání byl naplánován v Jihlavě již dlouhou řadu let na tradičních 17:30, úvodní buly střetnutí vhodil sudí Chlupsa až v 18:00. Důvodem půlhodinového zdržení byl pozdní příjezd tria rozhodčích do dějiště zápasu.

Od úvodní třetiny utkání se na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě prosazovalo především mužstvo domácích. Svůj tlak však dokázala Dukla v první dvacetiminutovce využít ke vstřelení gólu pouze jedinkrát. V sedmé minutě po levé straně hřiště unikl Jaroslav Mareš, před brankou Třebíče předložil ideální přihrávku Jiřímu Jantovskému, a ten se snad nemohl netrefit, 1:0. Do kabin se tak poprvé odcházelo za nejtěsnějšího jednobrankového vedení Jihlavy.

Druhé branky utkání se fanoušci dočkali ve 23. minutě. Přesilovou hru hostí přeměnil ve vyrovnávací gól útočník Lukáš Valko, který za záda Jaroslava Suchana dorazil střelu svého spoluhráče Jakuba Žišky, 1:1. Vedení na svou stranu vrátili domácí v polovině utkání. To před třebíčským gólmanem Filipem Luňákem šikovně tečoval střelu Tomáše Čachotského druhý mladík ve třetím jihlavském útoku Vladimír Říha, 2:1. O necelou minutu později pak třetí branku domácí vstřelil kapitán Dukly Oldřich Bakus. Ten nejprve svým šikovným sólem proměnil třebíčské obránce v solné sloupy a poté ukázkovým blafákem ošálil i hostujícího brankáře, 3:1. Definitivní pojistku mohl pak ještě ve 34. minutě připojit Zbyněk Sklenička, ale ani v jedné ze dvou dobrých příležitostí si s Luňákem neporadil.

Ze závaru před Luňákovou brankou je tentokrát puk odražen do rohu kluziště
I těsně po začátku třetí třetiny padl gól. Ve 44. minutě zachytil vyhození třebíčských obránců Jiří Ševčík, přihrál dalšímu z extřebíčských kapitánů v jihlavských řadách Romanu Hlouchovi, ten si zkušeně položil strážce svatyně hostí na led a poté jej s přehledem překonal, 4:1. Pátého gólu domácích se fanoušci dočkali ve 49. minutě. Tentokrát se podruhé v utkání trefil Oldřich Bakus, který tak potrestal vyloučení Štěpána Hrůzy, 5:1. O dvě minuty později zazlobili i hosté. Ti se dostali do přečíslení tří na jednoho a Zdeněk Mráz se nemýlil, 5:2. Definitivní podobu výsledku však nakonec určili domácí. Tři minuty před koncem zápasu vysunul Roman Hlouch přesným pasem na útočnou modrou Karla Šefčíka a jihlavský obránce zakončil střelou mezi Luňákovy betony.

Dukla Jihlava tak nakonec přehrála svého největšího rivala Horáckou Slavii Třebíč na svém ledě 6:2.

Petr Fiala (Jihlava): "My jsme dnes určitě spokojení: nejen s bodama, ale i s naším výkonem. Kromě úvodu druhé třetiny, kdy jsme hostujícímu mužstvu umožnili se dostat do tlaku, do šancí a později i vyrovnat, jsme celý zápas odehráli s velkým nasazením."

Ladislav Kolda (Třebíč): "V našem mužstvu řádí chřipka, takže jsme dnes byli oslabení, přesto jsme se snažili s domácími držet krok. Poté co jsme vyrovnali na 1:1 to ještě nějaký čas vypadalo dobře, ale ten druhý a třetí gól nás znovu poslal tam, kde se momentálně nacházíme. Pak už měla Jihlava zápas ve své moci. V závěru jsme udělali několik individuálních chyb, když někteří naši hráči svým výkonem ukázali, že na to bohužel nemají."