JUN: TRE - CEB 3:3 - Juniorka v přípravě nepoznala hořkost porážky

T ř e b í č - K poslednímu přípravnému utkání si extraligová juniorka Horácké Slavie pozvala silný celek Českých Budějovic, který na jeho ledě porazila 5:3. Dlouho to vypadalo, že Jihočeši budou prvním týmem, jenž třebíčské mladíky porazí, ale nakonec se tak nestalo. První branku domácích vstřelil ve 25. sekundě druhé třetiny Marek Kundela a vyrovnání zařídil v power-play v čase 59:59 bombou od modré čáry Tomáš Hobza. Fotografie z utkání najdete TADY.

9.kolo, čtvrtek 30.8.2007
3:30:2, 1:0, 0:2
CEB CEB
Branky a nahrávky: 21. Kundela (Dostál), 57. Nahodil (Dostál), 60. Hobza - 15. Feferle (Rezek), 16. Soudek, 55. Soudek (Horák). Rozhodčí: Doležálek - Novák, Rampír. Vyloučení: 7:7, navíc Zich a Klement 10. minut osobní trest, Bílek 5. minut + trest do konce utkání - všichni CEB. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 78. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Popela, Hobza, Čtveráček, Kadela R., Vlašín, Dvořák, Rajský, Švaříček, Kundela, Dostál, Kurial, Klíma, Nahodil "C", Burián, Kadela E., Němec, Kejda, Jánský, Krutiš, Dočekal.
ČEZ Motor České Budějovice: Klestil - Zourek, Vráblík, Bílek, Klement, Předota, Dietz, Semrád, Rezek, Ťoupal, Feferie, Soudek, Horák, Ježek, Formánek, Zich, Dolina, Sekera, Hudler.

První třetina utkání jakoby domácí borce zastihla nepřipravené na tak silného soupeře, jakým České Budějovice byly. Hráči hostů byli důraznější a lépe se pohybovali, což Slavisté často doháněli jen za cenu faulů. Ve čtvrté minutě se Jihočechům naskytla možnost přesilové hry 5 na 3 a to celou jednu minutu a čtyřicet sedm vteřin. Ačkoli se téměř celá odehrála v obranném pásmu Třebíče, skončila bez gólové pohromy pro branku Ondrůjovu. První gól viděli diváci až v patnácté minutě, kdy po obléhání třebíčské svatyně skóroval z otočky střelou po ledě k levé tyči osamocený Feferle - 1:0. Už o půl minuty později prohrávali domácí o branky dvě. To Petru Ondrůjovi proklouzla mezi betony střela Soudkova - 2:0. Tímto stavem také první dvacetiminutovka skončila.

Vstup do druhé třetiny vyšel skvěle Třebíčské první formaci a už po pětadvaceti sekundách musel budějovický brankář Klestil lovit puk ze své sítě. Výborný forčeking a následný zmatek před brankou Jihočechů využil Marek Kandela, který snížil na 1:2. Asistenci si připsal Lukáš Dostál. Hra ve druhé dvacetiminutovce byla o hodně vyrovnanější, nežli v té první. Zásluhu na tom měl především zlepšený pohyb domácích. V polovině utkání měl obrovskou šanci na zvýraznění vedení budějovický hráč Formánek, ale na poslední chvíli jedním z obránců Třebíče vložená hůl, zabránila puku v cestě do sítě. V jedenatřicáté minutě měl šanci na srovnání skóre třebíčský útočník Jakub Klíma, ale pěknou kombinaci vyřešil skluzem brankář Klestil. V poslední minutě druhé části utkání se puk po nepřehledné situaci ocitl v jihočeské brance, ale rozhodčí branku neuznal, takže po druhé třetině se do šaten šlo za těsného vedení Českých Budějovic 2:1.

Ve třetí třetině dostali také domácí možnost přesilové hry a to na jednu minutu a jedenáct vteřin. Přestože celou tuto početní výhodu odehráli Třebíčští v obranném pásmu hostů a ostřelovali branku Klestičovu, vyrovnat se jim nepodařilo. Ve čtyřicáté deváté minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho Třebíčští, ale zakončující Jan Kurial na hostujícího gólman nevyzrál. Padesátá druhá minuta přinesla další velkou šanci domácího celku, když po výborném Buriánově forčekingu šla střela nad Budějovickou bránu. Hostující brankář ji už jen bezmocně sledoval v poloze vleže. Už o dvě minuty a patnáct vteřin později platilo známé „nedáš-dostaneš“. Chybu v útočném pásmu totiž potrestali dva hráči hostů, kteří se dostali do přečíslení a Ondrůj neměl šanci -1:3. Autorem gólu bylSoudek, asistoval Horák. Hráči Horácké Slavie po této inkasované brance ještě zvýšili svoje úsilí a touhu po vyrovnání a to přineslo zasloužené ovoce. Důrazný Martin Jánský donutil soupeře k podrážděné reakci, při níž se vyfaulovali dva hráči Budějovic a byla z toho přesilovka Třebíče.Tu ke snížení využil čerstvý reprezentant do dvaceti let Lukáš Nahodil po příhře Lukáše Dostála - 2:3. V poslední minutě se pak domácí odhodlali k power-play, která jim vyšla dokonale. Vyhráli buly, útočníci udělali zmatek před brankovištěm a pak už přišla ke slovu opakovačka Tomáše Hobzy. První střelu ještě gólman vyrazil, druhou už ale neudržel a puk propadl do brány. Na časomíře v té době svítilo přesně 59:59 - 3:3. Junioři Horácké Slavie tak ani v posledním přípravném utkání nepoznali hořkost porážky a už se můžou těšit na extraligové boje, které jim začnou třetím kolem, v němž 7. září přivítají na svém ledě Hradec Králové.

Po zápase se obě mužstva dohodla na provedení samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější hosté, kteří Petra Ondrůje dokázali jednou překonat. Třebíčští střelci v této disciplíně vyšli naprázdno.

Štěpán Oberreiter

Štěpán Oberreiter - Třebíč: "Zápas se nám líbil, až na první třetinu, kterou jsme hráli zastrašeně, bez agresivity, bez bruslení, prohrávali jsme osobní souboje. Když první dvacetiminutovku smažeme, byli jsme Budějovicím vyrovnaným soupeřem a při závěrečné power-play se nám podařilo i vyrovnat. Všechny zápasy v soutěži budou podobné, kluci si ověřili, že když budou makat a plnit taktické pokyny, můžeme hrát s každým. Vytvořili jsme si dnes také mnoho tutovek, které jsme ale neproměňovali, což se nám v soutěži může vymstít. Ale snad jsme si smůlu už vybrali a šance budeme proměňovat."