JUN: TRE - KOM 3:1 - Junioři zdolali v přípravě Kometu Brno

T ř e b í č - V dalším, předposledním přípravném utkání před začátkem extraligových bojů, přivítala Horácká Slavia na svém ledě hokejisty z Komety Brno. Rozhodující vítěznou branku domácích vstřelil ve 52. minutě utkání Tomáš Hobza. Juniorka v přípravě už posedmé zvítězila a pouze jednou remizovala. Poslední přípravný zápas sehrají třebíčské naděje už ve čtvrtek od 16:00 s Českými Budějovicemi.

8.kolo, úterý 28.8.2007
3:11:0, 1:1, 1:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 18.Fila (Nahodil, Burián), 22. Vlašín (Kadela E.), 52. Hobza (Dostál) - 23. Staša (Mišura). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný - Klouda, Zháňal. Vyloučení: 10:14.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (32. Ondrůj) - Popela, Hobza, Čtveráček, Kadela R., Vlašín, Jaroš, Rajský, Dvořák, Kundela, Dostál, Kurial, Fila, Nahodil, Burián, Vítek, Němec, Klíma, Kadela E. Kejda, Dočekal.
HC Kometa Brno: Hubačka - Vejvar, Koš, Babic, Vozdecký, Pospíšil, Reschowský, Zítka, Staša, Mišura, Svoboda, Zíma, Stehlík, Grmela, Smolík, Popolanský, Kožár, Krejčí, Šidák, Blaheta.

V první třetině nastoupila do utkání obě mužstva velice aktivně. V průběhu třetiny prověřili mnohokrát oba celky bránkáře, ale stav se ještě neměnil. Stav se změnil až po krásné akci z poza brány, kterou proměnil v 18. minutě Petr Fila po nahrávce Lukáše Nahodila - 1:0. A s tímto výsledkem odcházely oba týmy do šaten.

Hned úvod druhé třetiny přinesl dva rychlé goly ve 22. minutě se střelou od modré prosadil Petr Vlašín - 2:0. Ale z dvoubrankového náskoku se Třebíčští nemohli moc dlouho radovat, protože už ve 23. minutě po přečíslení Kometa rychle snížila, střelcem branky byl Roman Staša - 2:1. Do konce třetiny už se stav neměnil, i přes několik slibných šancí.

Ve třetí části hry bylo vidět, že chce Kometa s nepříznívým stavem něco udělat, ale její časté fauly byly po zásluze trestány vyloučeními a pozorná hra Třebíčských soupeři vyrovnat nedovolila. A konečnou třešničku na dort přidal v 52. minutě Tomáš Hobza, který se prosadil po nahrávce Dostála od modré čáry - 3:1. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Jiří Otoupalík

Kamil Pokorný- Třebíč: "Dnes jsme sehráli docela slušné utkání. Zápas měl své tempo, hráči do toho dali dneska trošku více nasazení, tak jak by to mělo vypadat. Možná, že kdybychom byli trošku šikovnější v koncovce, tak že bychom mohli hrát více v klidu. Utkání bylo rozbité častými vyloučeními, ale náš výkon tomu výsledku odpovídá."