JUN: TRE-TRI 2:6 - Jasně lepší Třinec nedal domácím žádnou šanci

T ř e b í č - Už 41. kolo extraligy odehráli junioři Horácké Slavie. Do zápasu s Třincem opět nastoupili třebíčští mladíci v kombinované sestavě, která na od začátku lepší Třinec nestačila. Hosté dokonce dvakrát skórovali v oslabení. Za domácí snižoval na 1:3 krásným gólem Petr Burián, ale hosté dokázali hned za dvě minuty opět odskočit na rozdíl tří branek. Druhý a poslední třebíčský gól tohoto zápasu pak dal v poslední minutě druhé třetiny Marek Kundela.

41.kolo, pátek 1.2.2008
2:60:3, 2:2, 0:1
TRI TRI
Branky a nahrávky: 23: Burián (Kundela), 40. Kundela (Burián, Popela) - 6. Lucák (Špaček, Samiec), 13. Mičulka (Martyčák), 16. Martyčák (Mičulka, Samiec), 25. Pánik (Špok, Špaček), 29. Zeliska (Pánik, Špok), 43. Zeliska (Pánik). Rozhodčí: Vampola - hejduk, Pavlík. Vyloučení: 7:11, navíc, Klíma (TRE) a Hoďa (TRI) 4 min - hrubost, Kaďorek (TRI) 5 + 20 hrubost, Rangl (TRI) 10 min nesportovní chování.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 99. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr (29. Mikulka) - Vlašín, Rajský, Švaříček, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela R., Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Jánský, Kundela, Vyhnálek, Fila, Klíma, Kadela E., Kejda, Burián.
HC Oceláři Třinec: Raszka - Kania, Špaček, Kaďorek, Špok, Říman, Hoďa, Rangl, Capcara, Lucák, Hamrozi, Palička, Pánik, Potoček, Marosz, Martčák, Mičulka, Zeliska, Samiec.

První šanci zápasu měli domácí. Nedorozumění v obraně Třince využil Martin Dočekal k nečekané střele, kterou ale Raszka v brance Ocelářů špičkou betonu vytěsnil mimo tři tyče své brány. Pak však převzali iniciativu na své hokejky hosté. Ve čtvrté minutě musel Bugr předvést výborný zákrok, když nejprve vyrážečkou zastavil střelu a vzduchem plachtící puk pak ukryl v lapačce. V páté minutě se do zajímavého souboje jeden na jednoho dostali třinecký útočník Potoček a domácí bek Roman Kadela. Třebíčský obránce v něm byl úspěšnější a ohrožení branky nedopustil. O minutu později musel znovu zasahovat Bugr a přerušil tlak hostů, který se stále více stupňoval. V šesté minutě už ale ani Tomáš Bugr na kombinaci Ocelářů nestačil a po nedůslednosti v obraně inkasoval první gól. Autorem gólu byl Jan Lucák, asistovali Špaček a Samiec - 0:1. Třebíčský brankář se po této brance musel na svého spoluhráče z obrany hodně zlobit. Souboj dvou hráčů s čísly čtrnáct na dresu přinesla minuta jedenáctá. V ní se mezi třebíčské beky natlačil Richard Pánik, ale Václav Jaroš předvedl perfektní obranný zákrok a akci čistě zastavil. Hned v následující minutě předvedli Oceláři pohlednou kombinaci na jeden dotek, ale ležícího Burgra překonat nedokázali. 12:17 - 0:2, autor gólu Mičulka, asistent Martyčák, to jsou základní data ke druhému gólu hostů. Tuto branku si třebíčská obrana, za rámeček jistě nedá. Domácí sice vyhráli buly po levé straně Brugrovy brány, ale hosté je svým důrazem ještě v obranné třetině připravili o kotouč a překonali domácího gólmana podruhé. V této části zápasu kupili domácí chybu za chybou, a byli pod téměř trvalým tlakem. Ten vyvrcholil třetím pukem v třebíčské síti. A znovu u něj byli Tomáš Martyčák s Lukášem Mičulkou, jen si prohodili role ze situace u branky druhé. Na světelné kostce svítil čas 15:04 a Třebíč už prohrávala 0:3. Tento stav už se do první sirény nezměnil.

Do druhé třetiny si domácí přinesli čtyři vteřiny početní výhody ze závěru třetiny první a krátce po jejím skončení, konkrétně ve třinácté vteřině druhé třetiny měl šanci domácí Lukáš Dostál. Svojí střelou ale jen vyprášil lapačku Raszkovu. Ve čtyřiadvacáté vteřině se hosté dožadovali uznání dalšího gólu, ale červené světlo se nerozsvítilo, takže branka uznána nebyla. Třetí minuta druhé třetiny přinesla první gólovou radost Třebíčských. Po přihrávce Marka Kundely předvedl skvělou individuální akci štírek Petr Burián. Na jejím konci mohl zvednout ruce ke stropu třebíčské haly, protože puk se třepetal v síti za zády brankáře Raszky – 1:3 Třinečtí však byli i nadále aktivnějším a hlavně důraznějším mužstvem a potvrdili to už o necelé dvě minuty později, kdy jim třígólové vedení, navíc v oslabení, vrátil Richard Pánik ze samostatného nájezdu - 1:4. Přihrávky si u této branky připsali Daniel Špok a Štěpán Špaček. Sedmadvacátá minuta přinesla bitku do které se nejaktivněji zapojili Jakub Klíma na straně domácích, za hosty pak Daniel Hoďa. Oba kohouti vyfasovali po čtyřech minutách za hrubost. Hned za deset sekund po tomto vzájemném vyloučení musel pod sprchy třinecký Petr Kaďorek. Zcela zbytečně se totiž pustil do nic netušícího Petra Fily a po zásluze inkasoval trest na 5 minut + do konce utkání. Domácím se však ani v přesilové hře nedařilo vážněji ohrozit bránu Ocelářů, naopak to byli hosté, kteří druhou brankou v oslabení zvýšili své vedení už na hrozivých 1:5. Jako střelec této branky se do statistik zapsal Lukáš Zeliska asistence byly připsány Richardu Pánikovi a Danielu Špokovi. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů v domácí svatyni, kterou opustil Tomáš Bugr a přišel Leoš Mikulka. V ještě stále probíhající přesilovce si domácí vytvořili jen jednu vážnější šanci v podobě střely Lukáše Němce. V poslední minutě druhé třetiny dokázali domácí přeceněn zkorigovat nepříznivý stav. Stejná jména jako u prvního gólu domácích, jen otočené role střelce a asistenta. Gól na 2:5 vsítil Marek Kundela, přihrával Petr Burián.

Třetí třetina už se spíše dohrávala, utkání bylo už rozhodnuté a tak se toho na ledě moc nedělo. V její třetí minutě se pokusil překvapit třebíčského brankáře střelou zblízka do levého horního růžku Tomáš Martyčák, ale Mikulkova lapačka byla rychlejší.
Hosté se přecejen dočkali ještě jednoho gólového úspěchu. Čas 42:55 - 2:6. Domácí už poněkolikáté v zápase propadli na modré čáře a nájezd dvou na jednoho vyřešil tím nejlepším způsobem Lukáš Zeliska, přihrával Pánik. Hosté už hráli v naprosté pohodě, což dokázal fintou, při níž si prostrčil puk mezi bruslemi agilní Pánik, ovšem Leoš Mikulka jeho fintičku vystihla a puk příložníkem zastavil. V padesáté minutě se hostům jejich pohoda málem nevyplatila. Třebíčští předvedli klasický přesilovkový zámek, v němž měli několik šancí, zejména pozice Lukáše Dostála vybízely ke vstřelení třetí branky, ale ta dnes domácím asi nebyla souzena. Čtařiapadesátá minuta přinesla zvuk, který je vždy slyšet po celém stadionu, Martyčák svojí střelou trefil horní tyč Mikulkovy brány. Klidný závěr zápasu pak ještě narušilo nepochopitelné vražení do rozhodčího, za které třinecký hráč David Rangl inkasoval naprosto zbytečných deset minut osobního trestu. To už ale běžela padesátá osmá minuta utkání, na které budou chtít domácí hráči hodně rychle zapomenout.

Adamčík HC Oceláři Třinec - "Naši hráči byli od začátku zodpovědní, na začátku zápasu proměnili dvě přesilovky, což udalo tón celému zbytku zápasu. Vytvořili jsme si třígólový náskok, který se nám dařilo udržovat po celé utkání. Domácí se dnes dopouštěli hrubých chyb a nedařilo se jim zápas zdramatizovat. Myslím, že pak už to byla z jejich strany křeč."

Josef Horešovský - SK Horácká Slavia Třebíč: "Soupeř je vyspělým mužstvem, to bylo vidět už při rozcvičce na razanci pohybu. Několik jejich hráčů už si čichlo i k prvnímu mužstvu, takže ta kvalita na straně soupeře rozhodně byla. My jsme teď v období, kdy se mužstvu nedaří, ale musíme to překousnout a hráči se s tím musí vyrovnat. K hokejovému růstu a k výchově hráčů patří i to, že porážku musí hráči umět zhodnotit a každý si musí správně vyhodnotit svůj výkon a musí bojovat i v době, kdy se hra nedaří. Dnes nám nevyšly přesilovky, bohužel to, že nemáme teď formu, se právě v přesilovkách projevuje nejvíc. Nedařily se nám přihrávky, nebo nějaká rychlá spolupráce. Je to škoda, protože ty přesilovky mohly obraz hry změnit."