JUN: TRE - VSE 4:2 Junioři nedali druhému Vsetínu šanci

T ř e b í č - Vedoucí celek ligy juniorů, Horácká Slavia přivítal na svém ledě druhý Vsetín. Ani domácí, ani hosté nemohli kvůli nemocem nastoupipt v plné sestavě. Domácí museli do soupisky zapracovat dva dorostence, Krejčího a Deveriho. Horáci po celé utkání kontrolovali jeho průběh a nedali hostům šanci na bodový zisk. Tři body za dvě branky a jednu asistenci zaznamenal Martin Dočekal.

28.kolo, neděle 10.1.2010
4:22:0, 1:1, 1:1
VSE VSE
Branky a nahrávky: 8. Dočekal (Belatka), 14. Vondráček (Čtveráček), 31. Krutiš (Dočekal), 49. Dočekal (Krutiš, Křenek) - 24. Plachtovič (Djorič, Červenka), 51. Červenka. Rozhodčí: Vampola - Blažek, Čížek. Vyloučení: 5:4, navíc Wolf 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Švaříček, Čtveráček, Belatka, Krejčí, Dvořák, Vondráček, Vítek, Kadela E., Dočekal, Krutiš, Křenek, Vyhnálek, Deveri, Kesner
VHK Vsetín: Hromada - Studený, Tobola, Hradil, Chocholáček, Djorič, Červenka, Šimko, Zbranek, Plachtovič, Kapr, Gromus, Vítek, Sýs, Valigura, Martyčák

Začátek utkání přinesl aktivitu Vsetína, hrálo se na třebíčské polovině. Od třetí minuty se však hra vyrovnala. Střela Karla Kesnera přes obránce šla jen těsně vedle. O chvíli později se hezky uvolnil Krutiš ale bránu netrefil. O poznání nebezpečněji vypadala spolupráce dvojice Vondráček – Dočekal, nicméně puk opět skonči na zadním mantinelu.

Zastřelování ukončil v osmé minutě Martin Dočekal, který po hezkém průniku zvolil a povedlo se mu ještě hezčí zakončení do pravého horního rohu vsetínské branky - 1:0. Asistenci si připsal Martin Belatka. V deváté minutě při přesilovce Vsetína musel své umění předvést brankář Horáků Adam Wolf. Díky jeho zákroku svítila na straně hostů stále nula. Třebíčskou odpovědí byla teč Martina Belatky, která však skončila v náručí brankáře Hromady.

Ve čtrnácté minutě šli domácí do vedení o dvě branky. Střelou od modré mezi betony se prosadil Tomáš Vondráček - 2:0. Před odkrytou třebíčskou svatyní se ocitl Chocholáček, jenže Adam Wolf stačil na led položit svoji lapačku.

Na začátku druhé třetiny měli hosté možnost hrát přesilovku, kterou v jejím závěru dokázali přetavit ve snižující branku. Dorážkou z prostoru brankoviště se prosadil Jiří Plachtovič, asistence Martin Červenka - 2:1. Tato branka hosty povzbudila a snažili se o vyrovnání. Třebíčští však pozorně bránili. V polovině utkání se neshodli čároví rozhodčí a hosté využili neodpískaného zakázaného uvolnění k ohrožení branky domácího týmu. Adam Wolf měl plné ruce i nohy práce. Už o minutu později vedli domácí zase o dvě branky. Bekhendovou střelou z pravé strany mimo dosah brankáře Hromady se trefil Petr Krutiš - 3:1.

Dvaatřicátá minuta přinesla kombinaci útočné trojice Křenek – Krutiš – Dočekal, hosté odolali jen za cenu faulu na pohyblivého Křenka. Za hákování musel za katr Valigura. V přesilovce předvedli hezkou akci na jeden dotek Deveri, Vondráček a Vítek, Hromada ale vymrštil puku do cesty svůj levý beton. V závěru druhé třetiny ještě musela úřadovat rychlá Wolfova lapačka.

Začátek třetí třetiny patřil domácím. Hned ve druhé třetině mířil nahoru aktivní Křenek, Hromada vyrazil jen s velkou námahou. V téže minutě se před vsetínskou branku zprava natlačil Deveri, ale puk se z klubka hráčů vykutálel mimo. O chvíli později měl chvilku prostoru před brankou hostů Křenek, míchal pukem, ale Hromada se nenechal rozhýbat a souboj vyhrál. Střelu z mezikruží po kombinaci dvojice Kadela – Vítek opět likvidoval Hromada. Na druhé straně nebezpečně dorážel Plachtovič, ale Wolf byl na místě. Chvíli před polovinou třetí třetiny vstřelil čtvrtý gól Třebíče a svůj druhý v zápase Martin Dočekal. Nejprve střílel z prostoru mezi kruhy, pak si s pukem vyjel z rohu a po ledě k tyči, podél betonu bezmocného Hromady skóroval - 4:1.

Hosté se snažili o rychlou odpověď, hasit za cenu faulu musel Kesner. Přesilovku hosté využili. V jejím závěru vystřeli od modré do klubka hráčů Martin Červenka a Wolf zaregistroval puk až když typickým zvukem plácl o vycpávku v bráně - 4:2.

V padesáté třetí minutě to mohlo být jen o jeden gól. Ujíždějícího Valiguru ale doháněl třebíčský bek a Valigura tak musel střílet už ze střední vzdálenosti. Tenhle puk Wolfa nemohl překvapit. Pět minut před koncem zápasu našel Deveri zpoza brány skvěle Kesnera číhajícího před kasou. Tomu ale v rozhodujícím okamžiku praskla hůl. „Asi už přestanu cvičit,“ řekl k tomuto momentu s hořkým úsměvem po zápase Karel Kesner. Vsetím stále neskládal zbraně. Střelu Kapra od modré ale Wolf viděl a bezpečně zlikvidoval. Závěr utkání si pak domácí pohlídali a žádnou další komplikaci už nepřipustili.

Jaroslav Plachtovič po utkání JUN TRE - VSE 4:2

Jiří Burian po utkání JUN TRE - VSE 4:2