JUNIOŘI: Třebíčští ve třetí třetině otočili utkání a zvítězili 3:1

T ř e b í č - Junioři se v neděli střetli s Náchodem, který ve druhé třetině jako první skóroval. Třebíči se ale povedla skvěle třetí perioda, ve které otočili duel na svou stranu. Rozhodující branku vstřelil Lukáš Dvořák. Tři body znamenají, že se Bílé hvězdy posunuly na třetí příčku, ale mají duel k dobru s Kolínem, takže v případě vítězství by se mohly posunout i na první pozici.

15.kolo, neděle 17.11.2019
3:10:0, 0:1, 3:0
NAC NAC
Branky a nahrávky: 46. D.Svoboda (Mojdl), 49. Dvořák (Trnka), 60. Vedral (Dvořák) – 38. Štencl (Lebeda). Rozhodčí: Sibera - Mezlík, Kotrba. Vyloučení: 5:12, navíc Haklička (NAC) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný – Budín, Koňařík, Vlk, Dvořák – Kotačka, Mojdl, Vedral, Makovička, Patočka, Pacal, Průša, Trnka, Svoboda
HC Náchod: Novotný – J. Lebeda, Kroupa, Obst, Káva – Sodomka, Šrenk, Štencl, Haklička, Kubasa, Šichan, Posnar, Drapač, P. Lebeda

První třetina utkání mezi Horáckou Slavií Třebíč a týmem z Náchoda skončila nerozhodně, čemuž napovídal i samotný průběh této části utkání. Družstva si nevytvářela příliš šancí a když už nějaká ta šance vznikla, tak na jejím konci byl úspěšný brankář jednoho z celků.

Prostřední část už byla o jednu branku bohatší. O tu se postaral ve 38. minutě hostující ŠTĚPÁN ŠTENCL,. Náchodští tak odcházeli do kabin s lepším pocitem, jelikož vedli o jeden gól.

Horáci do poslední třetiny vstoupili velmi aktivně, protože se nejprve šest minut po začátku trefil DOMINIK SVOBODA a dvě minuty po něm dokonal obrat na 2:1 LUKÁŠ DVOŘÁK. Poté jsme viděli především mnoho početních výhod, hlavně ze strany Náchoda. Tu poslední využil devět vteřin před koncem ZDENĚK VEDRAL z dorážky, a domácí tak zvítězili v dalším utkání nadstavbové části ligy juniorů 3:1.

8. TJ Lanškroun 3

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Z naše ho pohledu byl dneska v pořádku pohyb, který jsme předváděli a plnění herního plánu, který jsme si před utkáním stanovili. Přesto, že se utkaní nevyvíjelo brankově nejpříznivěji, tak jsme ho nakonec zvládli a jsme za to jedině rádi. Soupeř ke konci fauloval a my jsme v samotném závěru dokázali vstřelit i třetí gól.

Vlastislav Vondřejc (Náchod): Přijeli jsme s oslabeným týmem, nemohl dojet ani hlavní trenér. Myslím si, že jsme 50 minut drželi docela rovnocennou partii, domácí nás ale pak přestříleli. My jsme se snažili hrát jednoduše a účinně, někteří hráči byli nedisciplinovaní, a to se i projevilo na zápase.