Junioři nastříleli sedm branek a stoupají v tabulce!

T Ř E B Í Č – Gólová nadílka, tak by se dalo popsat dnešní utkání juniorů proti juniorům z Opavy. V tomto klání padlo osm branek, z toho sedm nastříleli naše Bílé hvězdy. Díky této výhře se junioři posunuli na třetí místo v nadstavbové tabulce. Na příští zápas, který je již v pátek 1.3.2024, vyrážejí do Studénky bojovat o další body. Doma se představí opět v pátek 8.3.2024 v 15:00, kde proti nim budou stát junioři z Brněnského Warriors.

4.kolo, neděle 25.2.2024
7:13:0, 0:0, 4:1
OPA OPA
Branky a nahrávky: 7. Nesvadba (Horký), 10. Hanák (Čermák), 20. Horký (Svoboda, Suchánek), 41. Nesvadba (Horký), 43. Horký (Kuba, Bláha), 50. Havlíček (Šoltes), 50. Suchánek (Čermák) – 50. Nádeníček (Vojkuvka, Wendelin) . Rozhodčí: Marek Honza — Matyáš Sapík, Vít Burian . Vyloučení: 5:7 . Využití: 1:0 , V oslabení:Bez. Diváci: 85 . Průběh utkání: 7:0, 7:1 .
SK Horácká Slavia Třebíč: L. Vejmelka (J. Přecechtěl) — J. Šoltes, P. Kříž, F. Bláha, T. Suchánek, A. Svoboda, L. Stuchlík, R. Němec — T. Kuba, P. Čermák, J. Hanák, V. Nesvadba, A. Kříž, D. Dočekal, T. Havlíček, J. Hájek, A. Horký, J. Huňady, T. Chadim
HC Slezan Opava: T. Pernica (M. Haničák) — J. Backa, D. Drastich, M. Rychtr, J. Haničák, M. Kohut, J. Duškevič, L. Číž — L. Benš, R. Hrdý, T. Wendelin, T. Vojkuvka, M. Popelka, Š. Nádeníček, D. Klapetek, G. Welke

Domácí junioři si dnes nemohl přát lepší vstup do utkání. Už šest minut po začátku utkání totiž vedli. VIKTOR NESVADBA se dostal k odraženému kotouči po střele Adama Horkého. Ještě před uplynutím první poloviny úvodní třetiny zvedali ruce nad hlavu opět domácí, když JAN HANÁK z levé strany hřiště pálil na vzdálenější tyč. Před koncem první periody se mohli domácí opět radovat, tentokrát z využité početní výhody. ADAM HORKÝ se po vzoru svého předchůdce vstřelené branky nemýlil a taktéž z levého kruhu pro vhazování umístil kotouč do svatyně soupeře.

Druhá třetina se poté nesla o poznání v klidnějším duchu. Domácí sice útočili na vstřelení dalších branek, ale v tom jim úspěšně bránit opavský brankář.

Závěrečná třetina se už od začátku nesla v tempu Horácké Slavie. Sotva uběhlo 21 sekund od vhození puku a domácí se už radovali. Povedenou kombinaci domácích započal Adam Horký, který zpoza brány nahrával před ni, kde čekal VIKTOR NESVADBA. O další dvě minuty později pálil ADAM HORKÝ z pravého kruhu pro vhazování mezi betony. Další branka domácích přišla po dorážce střely Jakuba Šoltese, který trefil tyč, o dorážku se postaral TOMÁŠ HAVLÍČEK. Další branka padla o půl minuty později, kdy TOMÁŠ SUCHÁNEK využil chyb hostujících hráčů, kteří svého brankáře dotlačili do brány a neměl šanci chytat. O první branku opavského týmu se postaral až v čase 49:53, kde skončil puk na hokejce ŠIMONA NÁDENÍČEKA, který se nemýlil a trefil horní roh branky. Vícero branek už v zápase nepadlo, to však domácí mrzet nemusí. Horáci si tak berou další důležité body do nadstavbové tabulky.

David Dolníček – SK Horácká Slavia Třebíč: „Dnešní utkání se mi hodnotí konečně trošku líp. I když pořád si myslím, že umíme hrát ještě lépe a pořád nás svazuje nějaká tíha okamžiku, nebo tak nějak si to vysvětluji. Šli jsme do vedení, první třetina skončila tři nula, měli jsme slušný nástup, dali jsme góly. Hráli jsme dobře i třetí třetinu. Ve třetí části jsme pak přidali čtyři hezké branky a celkově se na to dalo dnes dívat. Hru jsme rozložili na víc lidí, takže jsme i ušetřili nějaké síly. Navíc jsme si pomohli i přesilovkami. Jak jsem říkal minule, skupina je otevřená, nedíváme se teď nalevo – napravo, sledujeme hlavně sebe a chceme vyhrát každý další zápas.„

Kterou branku byste označil jako tu úplně uklidňující?

„Myslím si, dneska to byl až ten gól na 4:0 na začátku třetí třetiny protože, kdyby soupeř snížil třeba na 3:1, tak se kluci dostanou do do nějakých zbytečných nervů. Proto byl ten čtvrtý gól důležitý. Pak jsme dali rychle pátý gól a zápas už jsme celkem v klidu dohráli.“

Celou druhou třetinu jste měli převahu, ale bez gólového efektu, tam se mohlo rozhodnout už dříve.

„Jak říkám, ta tíha okamžiku je na hráčích pořád vidět. Samozřejmě je to i silou soupeřů, kteří jsou už v této skupině organizovanější, mají lepší obranu před svou brankou a v celém obranném pásmu. Ale nebudu nenažraný, sedm gólů nám dneska stačí a jsme spokojeni.“