Junioři přehráli Bobry a zapisují úspěšný vstup do nadstavby

T ř e b í č - Junioři mají za sebou úspěšný vstup do nadstavbové části Regionální ligy. V prvním utkání této fáze soutěže přivítali na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Lze říct, že o vítězi zápasu rozhodla už první dvacetiminutovka, kterou aktivní domácí vyhráli 3:0. V další části zápasu už padla, i přes velké množství šancí, jen jedna branka a znovu to bylo z třebíčské hole. Hosté se prosadit nedokázali. Třebíčští si však budou muset dávat pozor na disciplínu, dvakrát hráli v oslabení tří proti pěti a inkasovali i jeden trest do konce zápasu. Takové prohřešky by se v zápase se silnějším soupeřem nemusely vyplatit. Dalším soupeřem bude juniorům Horácké Slavie v neděli od 12:45 tým Warriors Brno a hrát se bude tentokrát na jeho ledě.

1.kolo, pátek 16.2.2024
4:03:0, 0:0, 1:0
VAM VAM
Branky a nahrávky: 14. Nesvadba (Horký, Kuba), 15. Hájek (Čermák), 16. Kuba (Svoboda), 48. Svoboda (Suchánek, Horký). Rozhodčí: Tomáš Sibera — Petr Helešic, Filip Kotačka. Vyloučení: 6:8, navíc Hájek (HST) 5+OK za vražení na hrazení Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 4:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: L. Vejmelka (J. Přecechtěl) — J. Šoltes, P. Kříž, F. Bláha, T. Suchánek, A. Svoboda, L. Stuchlík, R. Němec — T. Kuba, P. Čermák, J. Hanák, V. Nesvadba, D. Krotký, T. Havlíček, J. Hájek, S. Budín, A. Horký, P. Bartoš, J. Huňady, T. Chadim
HC Bobři Valašské Meziříčí: A. Vohlídka (16. J. Cegliňski) — O. Vašek, P. Balažovič — D. Holík, T. Omelka, V. Smetana, D. Capil, A. Mach, B. Jež, R. Javorský, J. Stružka, L. Bednařík, T. Hrdý, J. Stupka, M. Žárský, J. Matoška

Třebíčští do zápasu vstoupili výborně. Jejich hru zdobil velmi dobrý pohyb, kterým soupeře dostávali pod tlak avyvářeli si šance. Ty ale pochytal brankář Vohlídka. Komplikace přišla, když na trestnou museli dva hráči Třebíče za sebou. Oslabení ale bílé hvězdy zvládly a po něm samy udeřily. V přesilové hře se prosadil v čase 13:36 VIKTOR NESVADBA - 1:0. Na druhý gól se nečekalo ani celou minutu hry. Tentokrát se střelou mezi betony trefil JAKUB HÁJEK – 2:0. I třetí gól padl velmi rychle po tom druhém, tentokrát se bekhendovou dorážkou střely Adama Svobody prosadil TADEÁŠ KUBA – 3:0, čas 15:01. Hosté po třetí brance vystřídali brankáře a do klece se postavilCegliňski. Ten už v první části neinkasoval.

Druhá část zápasu se nesla v duchu trvalého tlaku Třebíčských. Jenže nevyužity zůstaly všechny vypracované příležitosti a to i ty největší. Soupeř tak, dá se říci, stále měl o co hrát. Bobři spoléhali na vyhozené puky a rychlé protiútoky. Jenže ty si hlídala pozorná třebíčská obrana a tak se do šaten po druhé třetině šlo za stejného stavu, jako po té první, tedy 3:0.

Ve třetí třetině trochu opadlo tempo prvních dvou, ale k vidění byl opět tlak domácích. Hosté sahali k nedovoleným zákrokům a jen díky brankáři neinkasovali víc branek. Čtvrtý gól ale přece jen padl, t se střelou od modré čáry prosadil v čase 47:39 ADAM SVOBODA, když výbornou práci odvedli hráči clonící brankáři hostů Cegliňskému, který nic neviděla puk zaregistroval až v síti – 4:0. Stínem zápasu byl faul domácího hráče, který za vražení na hrazení inkasoval trest na pět minut a do konce utkání. Naštěstí se vše obešlo bez zranění a postižený hráč Bobrů zápas dohrál. Jenže pětiminutový trest přibrzdil tlak domácích. Hosté se však ani v této přesilovce nedokázali prosadit, obrana HST byla opět pozorná. Navíc si hosté také chodili často na trestnou. A protože ani domácím se nedařilo využít vytvořené šance, skóre už se do konce utkání nezměnilo.

Horácká Slavia tak vstoupila do nadstavby vítězstvím, což je jistě dobrá zpráva. Druhé utkání ji čeká už v neděli na ledě Warriors Brno.

David Dolníček – SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme dobrý pohyb a vytvářeli jsme si šance. Pak jsme se trochu přibrzdili oslabením tří proti pěti, ale to jsme s přehledem ubránili. Pak jsme dali rychlé tři góly a tím jsme se uklidnili. Druhou třetinu jsme hráli prakticky pořád ve třetině soupeře, bohužel jsme nebyli schopni proměnit velké šance a to ani v přesilovkách. To nás trošku brzdilo. Ve třetí třetině Bylo mnoho vyloučených na obou stranách. Pak nás zastavilo pětiminutové vyloučení, ale pak jsme naštěstí ještě jeden gól přidali. Když to ale vezmu v globále, tak jsme měli dobrý pohyb, tyhle první zápasy, když něco začíná, bývají pro hráče složité. Soupeři jsme toho moc nedovolili, takže s výsledkem 4:0 jsme spokojeni.

Co zlepšit do příště? Napadá mě právě disciplína, protože ta vyloučení by se v zápase s jiným soupeřem nemusela vyplatit.

O disciplíně se bavíme pořád, ale máme v týmu tři, čtyři recidivisty, které zatím nejsme schopni zkrotit. Jelikož to nejsou profíci, tak nemůžeme přistoupit k nějakým pokutám, (úsměv) ale musíme uplatňovat spíš učitelský přístup. Ale přiznávám, nedaří se mi to. S takovouto nedisciplinovaností opravdu neuspějeme, musíme na tom pracovat.

Ale vstup do nadstavby se vám povedl, což je jistě pozitivní.

Ano, vstup byl dobrý, dobře se teď nachystáme na neděli a co nám dnes nešlo zlepšíme.