MBL-TRE 7:0 - Po šesti výhrách přišla krutá porážka

T ř e b í č - Po sérii šesti výher odjížděli hráči Horácké Slavie na led jednoho z favoritů souteže, Mladé Boleslavi. Hostům se toto utkání vůbec nepovedlo a po dvou třetinách bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Nepomohlo ani střídání brankářů po první třetině. Stav 7:0 po čtyřiceti minutách mluvil za vše. Na tento zápas musí Třebíčští co nejdříve zapomenout a soustředit se již na ten další, který je čeká už v sobotu od 17:00, a v němž jim soupeřem bude HC Most.

17.kolo, středa 31.10.2007
MBL MBL
7:03:0, 4:0, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Gulaš (Mertl, Eiselt), 15. Ivan (Sedlák), 19. Mikulík (Lukáč, Mazanec), 21. Nouza (Král, Jindra), 29. Mikulík, 38. Gombár (Nouza, Bauer), 40. Rumpel (Gajovský, Jindra). Rozhodčí: Šír - Čížek, R. Plrchal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 44:23.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka - Gombár, Král, Nouza - Sedlák, Ivan, Mikulík - Mertl, Gulaš, Eiselt - Handlovský, Gajovský, Rumpel - Vlk.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák (21. Nedvídek) - Hrbáček, L. Sláma, Bulička, Kolafa, B. Sláma, Kaláb, Cuník, Pálka - Přibyl, Dolníček, Dibelka, Matušík, Nahodil, Krätzer, Čech, Zahradník, Látal, Burian, Bula, Kubica.

Třebíčští přijeli na benátecký led bezesporu s úmyslem obrat domácí o nějaký ten bod. Všechny v hale o tom přesvědčili Přibyl s Dolníčkem, když hned v první minutě zamotali hlavu jak boleslavské obraně, tak gólmanovi Šindelářovi. Jejich naděje ale pohasly už na konci druhé minuty. Ještě se na hřišti ani nestihli vystřídat všichni hráči a domácí obecenstvo se už radovalo ze vstřeleného gólu. Zmatku a rozhozenosti hostů využil Milan Gulaš. Moravané se sice pokoušeli o odpověď, Nahodil ale na Šindeláře nevyzrál a nevyšel mu ani druhý pokus, kdy mu kolega Matušík nepřihrál dostatečně přesně. Krátce na to diváci uznale zatleskali domácímu Mertlovi, který předvedl úžasnou kličkovanou přes polovinu hřiště, Luňáka nicméně nepřekonal. Ani první přesilovka, na které byla úvodní třetina velice skoupá, Třebíčským nepomohla se prosadit. Do jediné vážně situace se doslova prokousal Zahradník, když obešel Bauera, svou kličku ale dost dobře neodhadl a zamotal se. Pět minut před koncem první třetiny oloupil hostujícího obránce o puk Sedlák. Sám sice brankáře neprostřelil, o to se ale už svým doklepem postaral Marek Ivan. Šanci zahrát si v početní výhodě dostali domácí až ke konci první dvacetiminutovky. O její zužitkování se bez zaváhání postaral Milan Mikulík.

O tom, že Boleslavští otěže hry rozhodně nemíní dát z ruky, přesvědčil všechny přítomné za 44 vteřin, které uběhly z druhé třetiny, Tomáš Nouza. Ukázkovým blafákem poslal svůj tým do vedení již na 4:0! V obrovské šanci se krátce na to ocitl na druhé straně Přibyl, puk ale nedokázal usměrnit tak, aby letěl požadovaným směrem. Netrvalo dlouho a domácí slavili další brankový úspěch, byť ne právě obvyklý. Kolafa, hrající za Třebíč, sice vyvezl puk z vlastní třetiny, hned ale musel spěchat zpět v závěsu za Mikulíkem, kterého také zahákoval. Odpískané trestné střílení Milan Mikulík využil na sto procent. Krátce na to na sebe pozornost většiny Třebíčských na ledě strhl Mertl a poskytl tak volné pole působnosti Eiseltovi, ten jej ale zúročit nedokázal. Následovala slušná dávka vyloučení, z níž nakonec vykrystalizovalo 38 sekund dvojnásobné přesilovky pro Třebíč. Ani v takové situaci se nicméně hostující mužstvo nedokázalo nijak výrazně prosadit. O dost úspěšnější byl Jiří Gombár, který dorazil po ataku Nouzy nečině ležící kotouč do sítě. Svou definitivní převahu dokázali Středočeši v poslední minutě třetiny, kdy jeli Rumpel s Gajovským sami na bránu. Branku si připsal prvně jmenovaný Jakub Rumpel.

Ve třetí třetině se už žádná další změna stavu neudála. Domácí tým hrál už jen to, co potřeboval, a Třebíčští na boleslavská kouzla žádný recept nenašli. Snahy měli na rozdávání, neuspěli ale ani Dolníček, po jehož střele se Šindelář natahoval jen ztěží, ani Matušík, který zkoušel jedovatou dělovku od modré. I tak si většinu šancí připsali Mladoboleslavští a jejich převaha zůstala patrná až do poslední vteřiny. O osmou branku se pokoušeli s nejvážnějšími úmysly Ivan, který nebyl po přihrávce Sedláka dostatečně důrazný, nebo 15 sekund před koncem Gajovský, který si sice řítil na bránu soupeře sám, nedokázal ale zvednout kotouč.