Můj dům, můj hrad! Bílé hvězdy přehrály i pardubické Dynamo B

T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného doma ještě nezaváhali a jinak tomu nebylo ani při měření sil s Dynamem. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera otevřela skóre kde jinde, než v přesilovce. David Michálek našel v kruhu skvěle postaveného Miroslava Holce, který pálil přesně k tyči. Z podobné pozice a znovu z početní výhody zvyšoval Martin Dočekal. Dvoubrankové vedení však netrvalo dlouho, jelikož stav korigoval Tomáš Kaut. Ještě před koncem druhé periody však Horácká Slavia znovu odskočila. Martin Dočekal si elegantně obhodil bránícího hráče a laserově přesnou ranou na vzdálenější tyč vrátil svému týmu náskok. Konečné slovo měl Michal Vodný, který si našel odražený pokus Poizla a bekhendovou kličkou upravil na konečných 4:1.

19.kolo, sobota 5.11.2022
4:10:0, 3:1, 1:0
PAB PAB
Branky a nahrávky: 25. Holec (D. Michálek, Šilhavý), 34. Dočekal (Vodný, Psota), 38. Dočekal (Tureček), 53. Vodný (Poizl, Forman) – 36. Kaut (Lichtag, Chabada). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Otáhal, Blažek. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 916. Střely na branku: 47:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Vodný – Meluzín, Malý, Ferda – Svoboda, Šilhavý, Mat. Novák – Mácha.
Pardubice B: Klouček – Chabada, Drtina, Kubíček, Zdráhal, Nedbal, Sýkora – Lichtag, Kaut, Rouha – M. Machač, Herčík, Půhoný – Kulhánek, T. Zeman, Pochobradský – Turek, Hajný, Rohlík.

O slovo se na začátku bitvy přihlásil Ladislav Bittner. Proti jeho střele však klouček dokázal včas zareagovat svými betony. Úspěšný nebyl ani pokus Erika Meluzína do horních pater branky Dynama. Čas hostů přišel při početní výhodě, kterou však svěřenci Davida Havíře nedokázali využít. Na druhé straně pálil Michal Furch, ale k odraženému puku se nedostal nikdo z třebíčských.

Vylučovalo se i z hostujících řad, ale ani zde se početní výhoda neshledala s úspěchem. Největší příležitost první části měl nakonec Jiří Půhoný, který ale tváří v tvář Jekelovi při úniku neuspěl.

A tak přišla druhá perioda, kde se skóre výrazně změnilo. Dynamo se totiž dopustilo několika faulů, což jej přišlo velmi draho. Technický přestupek ještě Pardubice dokázali ubránit, ale následně přišel další trest, který již znamenal kouč v síti. Miroslav Holec posunul kotouč na Davida Michálka a najel si do střelecky nebezpečné pozice, odkud po zpětné přihrávce od svého kolegy otevřel skóre. Navýšit skóre mohl Erik Meluzín, ale na poslední chvíli mu v tom zabránila hostující obrana.

To však nakonec Třebíč mrzet nemuselo, jelikož Pardubice byly znovu nedisciplinované a zaplatily tvrdou cenu. Michal Vodný našel přes šířku kluziště Martina Dočekala a ten z podobného místa jako Miroslav Holec poslal Horáckou Slavii do dvoubrankového trháku.

Dynamo to tak ale nenechalo. Tomáš Kaut se dostal velmi blízko k Jekelovi a pohotovou ranou korigoval na 2:1. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a byl to znovu Martin Dočekal, který se po Turečkově pasu elegantní kličkou zbavil obránce a mířil přesně k tyči.

Ve třetí periodě už pak jen na konečných 4:1 upravoval Michal Vodný, který si našel odraženou střelu Daniela Poizla a s ledovým klidem provedl bekhendovou kličku.

Autor: Viktor Pavlovec

David Havíř po utkání TRE - PCE B 4:1

Kamil Pokorný po utkání TRE - PCE B 4:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: První třetina byla od nás vlažná, nelíbila se nám. Ačkoli soupeř v ní neměl moc šancí a my jsme na puku byli víc, tak to z naší strany nemělo to správné tempo, důraz a ten správný drajv. Cítili jsme, že pokud se nezvedneme a nebudeme hrát agresivněji, tak soupeře nepřehrajeme. To jsme také hráčům řekli a od druhé třetiny se to zlepšilo. Došli jsme si i pro nějaké fauly a tam se asi zápas lámal. Nevyužili jsme sice přesilovku pět na tři, ale v dohrávané pět na čtyři to Míra Holec trefil. Pak jsme dali druhý gól, a i když jsme nešťastně inkasovali, tak jsme stihli ještě do konce třetiny odpovědět třetím gólem. Druhá třetina už byla z naší strany lepší. Třetí třetinu jsme byli trpěliví, soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Pak jsme dali pojišťovací čtvrtou branku a utkání se už dohrávalo. Chci hráčům poděkovat, protože je to další vítězství na domácím ledě, přišlo i dost diváků. Jsme spokojeni, hráči si teď dva dny odpočinou, a pak se vrhneme znovu do práce. Je před námi reprezentační pauza, ve které potrénujeme a příští týden nás pak čeká boj na ledě Zlína.

David Havíř – HC Dynamo Pardubice B: Z naší strany to bylo špatné utkání, byli jsme nedisciplinovaní, šest vyloučených a domácí nás z toho dvakrát potrestali. V první třetině jsme měli špatný pohyb, nebyli jsme vůbec na kotouči a naše hra neměla naše obvyklé parametry. Trošku jsme se zvedli po tom kontaktním gólu na 2:1, ale potom přišla hrubka obránce a za stavu 3:1 jsme si vypracovali málo šancí, nebylo to tam... Třetí třetinu jsme hráli vabank, řekl bych, že tam byly dobré momenty, ale bohužel to na soupeře nestačilo.