OLO - TRE 6:2 - I podruhé s Olomoucí neúspěšně

T ř e b í č - V devátém přátelském střetnutí před nadcházející prvoligovou sezónou cestovala Horácká Slavia Třebíč na led silné Olomouce. Slávistům v sestavě chyběli Káňa, Nahodil a Hrbáček, do prvního utkání za Třebíč naskočil obránce Gula. Mora se dostala na začátku dvaadvacáté minuty do tříbrankového vedení, Třebíčští sice v rozmezí dvanácti vteřin třicáté šesté minuty snížili zásluhou Petra Buriána a Marka Laše na rozdíl jediné branky, domácí Mora ale přidala další tři góly a zvítězila jednoznačně 6:2. Generálka na ligu čeká svěřence trenérů Šindela a Vondráčka ve středu 9.9.2009, kdy se na Zimním stadionu Města Třebíče - Mann+Hummel Areně představí od 17:30 Znojmo.

přát., úterý 1.9.2009
OLO OLO
6:22:0, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 13. Haluza (Čuřík), 17. Mikšan (Lhotský), 22. Davídek (Brančík, Řípa), 41. Zbořil (Kucharczyk), 51. Čuřík, 57. Davídek (Paška, Brančík) - 36. Burián, 36. Laš (Dolníček). Rozhodčí: Přikryl - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 201. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
HC Olomouc: Sedlář - Janáček, Bartoň, Vyrůbalík, Nedbálek, Lhotský, Ondrušek, Paška - Zbořil, Kucharczyk, Černý - Davídek, Brančík, Řípa - Mikšan, Venkrbec, Zábranský - Haluza, Čuřík, Bordowski.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Sedláček, Kaláb, Gula, Ostrčil, Sláma, Bulička, Koktan, Kadela R., - Laš, Dolníček, Látal, Burian, Zahradník, Obdržálek, Kadela E., Kundela, Fila, Přibyl, Klíma, Burián.

Předposlední přípravné utkání čekalo na hokejisty Olomouce i Třebíče. Oba účastníky 1. hokejové ligy čeká ještě před ostrým startem soutěže generálka se Znojmem. Na olomouckém zimním stadionu se do branky Hanáků postavil Dalibor Sedlář, svatyni Horácké Slavie hájil Pavel Míča.

Od úvodu se hrál pohledný kombinační hokej. Třebíč měla k dispozici dvě přesilové hry. Vytvořila si několik šancí, ale neproměnila je. Skóre se však měnilo na opačné straně. Nejprve ve třinácté minutě našel Čuřík geniální přihrávkou najíždějícího Petra Haluzu, který z levého kruhu po zemi prostřelil Míču poprvé – 1:0. O několik minut později zvyšovali domácí už na 2:0, když Lhotského přihrávku zužitkoval ránou pod víko David Mikšan.

Hned v úvodu druhého dějství přidali Kohouti třetí úspěch. Brančík naservíroval puk Martinu Davídkovi, který měl před prázdnou bránou Míči lehkou úlohu – 3:0. Hra se poté začala kouskovat častými vyloučeními, což nahrávalo Třebíči. Nejprve měl obrovskou šanci Dolníček, ale Sedlář jeho zakončení u zadní tyče vystihl. O chvíli později už tak úspěšný nebyl.

Horácká Slavia se totiž dvěma slepenými brankami vrátila během pouhých dvanácti vteřin do zápasu. V šestatřicáté minutě se nejprve díky důrazu v brankovišti prosadil Petr Burián, na 3:2 hned po něm upravil Marek Laš, jehož dělovku po Dolníčkově vyhraném buly zastavila až síť olomoucké svatyně.

Jenomže místo očekávaného vyrovnání se otevřela střelnice na polovině Horácké Slavie. Třetí dějství hokejistům z Vysočiny totiž vůbec nevyšlo. Už po 29 vteřinách od úvodního buly našel Kucharczyk ideálním pasem Tomáše Zbořila, který se bekhendem zblízka trefil pod břevno – 4:2. Mora měla i v dalších chvílích mírně navrch, což korunovala deset minut před koncem. Střelou z dálky se prosadil Jakub Čuřík. Na konečných 6:2 pak tři a půl minuty před koncem pečetil Martin Davídek, který trefil před brankou Míči přihrávku Pašky. Domácí Olomouc tak jasně zvítězila především díky poslední třetině.

Petr Fiala (trenér Olomouce): Můžeme být spokojeni nejenom s výkonem, ale i s výsledkem. Ve druhé třetině jsme si to trochu zkomplikovali. Dostali jsme laciný gól na 3:1, potom na 3:2 hned po buly. Čistě to ten hráč trefil, to se stává. Ale potom v té poslední třetině jsme hráli velice dobře. V klidu to dneska vyšlo, doufám, že v tom budeme pokračovat.

Roman Vondráček (trenér Třebíče): My jsme dnes hráli proti velmi silnému soupeři. Do té sedmé osmé minuty nám tam mohli vyjít nějaké brejky, jenže nestalo se tak. Naopak jsme potom inkasovali, a to nás položilo. Ve druhé třetině jsme se sice díky zlepšenému pohybu a dvěma rychlým gólům vrátili do zápasu, ale ta třetí třetina se nám zase nepovedla. Celkově je však třeba říct, že ze šesti inkasovaných gólů byl jeden v oslabení a pět po našich individuálních chybách. Těch se musíme příště vyvarovat.