OPA-TRE 1:4: Třebíč veze tři body z Opavy

I přes ne zcela dokonalý výkon si Třebíč odváží z Opavy tři body za vysokou výhru. Dobrým výkonem se představil premiant v brance Horácké Slávie Jaroslav Suchan, pustil za svá záda pouze střelu Přibyly. O svém vítězství rozhodla Třebíč už v první polovině zápasu, kdy dokázala využít chyby v domácí obraně. Tři body za nahrávky si připsal útočník Beroun.

10.kolo, středa 16.10.2002
OPA OPA
1:40:2, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 40. Přibyla (Sochorek, Šebesta) - 11. Dolníček (Beroun, Vítek), 17. Holý (Kaňka), 22. Vítek (Beroun, Dolníček), 26. Polívka (Mikulík, Beroun). Rozhodčí: Janda - Záviský, Jureček. Vyloučení: 4:5, navíc Polívka (TRE) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváků: 660. Střely na branku: 37:26. Zápas byl kontumován na 5:0 ve prospěch Třebíče.
HC Slezan Opava: Šlupina - Přibyla, Vnenk, Vavrečka, Šťastný, Prokop, Vosátko, Kramný – Horný, Sochorek, Šebesta – Suchánek, Najdek, Mikšan – Duba, Harazim, D.Kříž – L.Lhotský, Hulva, T.Lhotský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Suchan - Mocek, P.Kříž, Hrbáček, Pecka, Fryauf, Polívka, Sedláček, Dusík – Kaňka, Žiška, Holý – Mikulík (44. Tokoš), Oliva, Sklenář – Beroun (50. Zahradník), Dolníček, Vítek.

Úvod zápasu nijak nenasvědčoval konečnému rozdílu branek. Aktivní hra z obou stran předvedla po dlouhé době na opavském stadionu zajímavou podívanou. Oba celky nápaditě kombinovaly a dostávaly se do šancí, největší byla k vidění na straně hostí u Mikulíka, chyběly však branky.

Situaci prolomil až v jedenácté minutě David Dolníček. Třebíčský útočník se dokázal prosadil po levém křídle a prostřelil domácího brankáře Šlupinu. Domácí pak hráli více než minutu a půl dvojnásobnou přesilovku, ale namísto srovnání se dočkali druhého dárečku do vlastní branky. Ve chvíli, kdy se vyloučen hráč vracel na led přebruslil Robert Holý domácího beka Přibylu a lehkou střelou oklamal i brankáře Šlupinu.

Kdo čekal, že domácí, v sestavě poprvé s navrátilcem Karlem Horným, se po přestávce vzchopí a bude se snažit o srovnání, ten by se mýlil. Neuběhly ani dvě minuty a Josef Vítek se radoval ze třetí branky Horácké Slavie. Pohroma Slezanu byla dokonána v pětadvacáté minutě, kdy si bek Třebíče Polívka nechal z cesty odtlačit všechny protihráče a s přehledem skóroval.

S polovinou zápasu přišlo na straně hostí uspokojení z čtyřbrankového vedení, domácí jej ale nedokázali využít. Záblesk snahy o srovnání představovala Přibylova střela po přihrávce Sochorka zpoza branky v poslední minutě druhé části, ale to bylo vše. Ve třetí třetině domácí trenéři pozměnili složení útoků, Opava se začala dostávat do šancí, ale pokud puky je nepochytal jistý Suchan, končily převážně mimo jeho tyčemi. Střeleckou smůlu měl převedším Robert Najdek, jeho puk třikrát minul prázdnou branku a domácí centr si zlost vybil v pěstní potyčce s Polívkou. Při závěrečné power play ještě netrefil Tokoš z několika metrů prázdnou branku.

Milan Chalupa (Třebíč): Spokojen můžu být jen s body, druhou polovinu jsme zbytečně dali domácím prostor k aktivitě. Naštěstí se nám dařilo v obraně a hráči šli do soubojů s nasazením, což se nám dříve nedařilo.

Pavel Hulva (Opava): Nejsem vůbec spokojen, o to víc, že Třebíči na vítězství stačil i průměrný výkon. Po slibném začátku jsme propadali, nenašel se hráč, který by na sebe vzal zodpovědnost. Tlak si dokázali vynutit pouze mladí kluci, zkušení útočníci do toho dnes zdaleka nedali všechno. Sráží nás chyby v obraně, smutné je, že je dělají jak mladí, tak starší hráči.