PRO-TRE 2:3 - Třebíč oplatila Jestřábům domácí porážku

T ř e b í č - První třetina posledního utkání základní části přinesla nepříliš pohledný hokej s málo šancemi. Brankový účet utkání otevřel Jan Heřman ve 20. minutě, který v přesilovce pět na tři překvapil brankáře Štůralu střelou z brankové čáry. Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí Jestřábi. Ve 22. minutě zlikvidoval Michal Nedvídek Kotáskovi trestné střílení. Třebíčané pak vyrovnali hru a dočkali se druhé branky. Jan Heřman své sólo zakončil střelou švihem k tyči. Ve třetí části Třebíčané využili další přesilovku pět na tři, kterou za dvanáct vteřin zužitkoval Aleš Kreuzer. Jestřábi sáhli na konci utkání s přestávkami k téměr čtyřminutové hře bez brankáře. Tento risk přinesl dvě branky z holí Kotáska a Duby. Vyrovnání Horácká Slavia nepřipustila a čtvrtou výhrou v řadě si posílila sebevědomí před vyřazovacími boji.

44.kolo, pondělí 11.2.2008
PRO PRO
2:30:1, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 57. Kotásek (Pavelek, Opatovský), 59. Duba (Opatovský, Pavelek) - 20. Heřman (Hrbáček), 31. Heřman (Sláma L., Zahradník), 47. Kreuzer (Hrbáček, Heřman). Rozhodčí: Minář - Kis, Padevět. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 647. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (58. Daneček) - Procházka, Balčík, Hlavatý, Haschka, Bartoň, Chovan - Kotásek, Pavelek, Piecha, Vrba, Opatovský, Mikšovský, Duba, Hlusička, Podešva, Vymazal, Hruška, Nakládal.
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, Kaláb, Sláma B., Dvořák, Sláma L., Pálka, Bulička, Konta, Burian V., Dolníček, Kreuzer, Čech, Zahradník, Heřman, Látal, Nahodil, Obdržálek, Přibyl, Bárta, Dibelka.

Hned první minuty zápasu posledního kola první ligy mezi domácím Prostějovem a týmem hostí Horáckou Slavii Třebíč napověděly, že spoře zaplněný prostějovský zimní stánek neuvidí nikterak pohlednou podívanou. Domácí nedokázali ohrozit Nedvídka v brance hostí ani v přesilové hře 5 na 3, naopak v následné hře 5 na 4 málem otevřel skóre zápasu hostující Aleš Kreuzer, když ujeli dva na jednoho spolu s Davidem Dolníčkem, Štůrala ale puk za svá záda nepustil. Další průběh první třetiny se odehrával ve vlažném tempu a jednu nepřesnost střídala nepřesnost druhá. Obzvlášť prostějovští hokejisté hráli, jakoby se jim body do skupiny o záchranu nehodily. Mizérii Jestřábů pak potvrdil v poslední minutě první třetiny v oslabení 3 na 5 Tomáš Štůrala, který si srazil sám do branky puk z hole Jana Heřmana, jenž přihrával přes brankoviště zcela volnému spoluhráči.

Do druhé třetiny vlétli Jestřábi o poznání aktivněji a hned v jejím úvodu se do obrovské šance dostal Martin Kotásek, byl ale faulován a rozhodčí Milan Minář musel nad svou hlavou překřížit ruce. K trestnému střílení se postavil sám faulovaný hráč, ale jeho klička mu nevyšla a tak hosté stále vedli. Od 27. minuty v rozmezí dvou minut mohli domácí vstřelit tři branky. Nejprve se ocitl sám před brankou Lukáš Duba, dokázal si bekhendovou kličkou obhodit gólmana, ale zakončoval nepřesně. Hned na to ujeli domácí dvakrát dva na jednoho, ale jak Chovan s Vrbou, tak Mikšovský s Dubou nedokázali nic vymyslet. Za toto zaváhání přišel trest v podobě další branky v domácí síti. Ve 31. minutě našel Petr Zahradník ve středním pásmu Jana Heřmana, který projel až na kruhy a švihem k tyči zvýšil na 0:2. Zbytek třetiny sehráli domácí víceméně v přesilové hře, jenže kromě Dubou tečované střely Opatovského od modré nebyli Jestřábi schopní nic jiného vytvořit.

Třetí dějství začalo další přesilovou hrou domácích, ale Prostějov jen potvrdil, že tato herní disciplína není jeho předností. Ve 45. minutě už se domácí radovali, jenomže projektil, který vyslal Haschka od modré, někdo z domácích tečoval v nepovolené výšce a branka tak nemohla být uznána. O dvě minuty později už to bylo 0:3. Aleš Kreuzer totiž v přesilovce 5 na 3 nádherně trefil růžek Štrůralovy branky od modré. Po třetí brance se hosté začali šetřit a prostor tak dostali domácí. Ti dokázali v 57. minutě nejprve snížit na 1:3 Martinem Kotáskem a za necelé dvě minuty na 2:3 Lukášem Dubou zdramatizovat závěr utkání. Jenomže hosté už víc nedovolili, a tak si odváží tři body za výhru 2:3.

Kamil Pokorný (trenér SK HS Třebíč): "Pětapadesát minut jsme hráli velice dobře, pozorně a hodně nás podržel gólman. Podařilo se nám využít dvě dvojnásobné přesilovky a dali jsme vedoucí gól, což se ukázalo klíčovým. Domácí hráli na svou nejlepší lajnu, které jsme se snažili hru co nejvíce znepříjemnit a myslím, že se nám to dařilo."

Radomír Kužílek (trenér HK Jestřábi Prostějov): "V dnešním utkání jsme potřebovali vyhrát, abychom do baráže vstupovali s co největším počtem bodů. Zároveň nám však bylo jasné, že Třebíč do Prostějova nepřijede proto, aby nám body jen tak odevzdala. Na našich hráčích byla patrná nervozita, která se přenášela i na jejich hole. K tomu se přidala neuvěřitelná impotence v zakončení. Většinu utkání jsme měli převahu a puk na svých holích, ovšem žádnou z šancí hráči nedokázali proměnit. Nevyužívání šancí vidím jako hlavní příčinu neúspěchu v utkání."