PRO - TRE 2:4 - Třebíčští otočili zápas s Jestřáby, od druhé třetiny byli lepší

T ř e b í č - Předposlední přípravný zápas odehráli Třebíčští na ledě prostějovských Jestřábů, kteří se netají vysokými ambicemi. Začátek zápasu a vlastně celá první třetina ale hostům nevyšla. Po dvou brankách Šlahaře ji prohráli 2:0. Jenže od druhé třetiny se obraz hry změnil, po domluvě v kabině se Bílé hvězdy zlepšily ve všech herních činnostech a výsledkem bylo snížení na 2:1 z hole Romana Erata. Třetí část pak nabídla podobný pohled jako část druhá s tím rozdílem, že síťka za prostějovským brankářem Kantorem se rozvlnila dvakrát, autory branek byli Jan Zdráhal a Radim Zohorna, jenž dokonal obrat utkání. Pečeť výsledku pak dal Matěj Psota do prázdné Jestřábí svatyně.

, čtvrtek 25.8.2016
PRO PRO
2:42:0, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 9. Šlahař (Krejčík), 18. Šlahař (Káňa) – 29. Erat (Dolníček), 47. Zdráhal (Erat, Niko), 55. Zohorna (Lojek, Erat), 59. Psota. Vyloučení: 6:6, navíc Dolníček (TRE) 10 minut + OT do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – Holík, Kaluža, Protivný, Vokurka, Zadražil, Šafář, Kolář – Luňák, Venkrbec, Fiala – Novák, Půhoný, Korhoň – Krejčík, Šlahař, Káňa – Augustin, Moskal, Švec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Zdráhal, Lojek, Koch, Niko, Bartejs, Čejka, Chrapak – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Milfait, Psota – Wasserbauer, Havránek, Přibyl – Čech, Juráň, Paták – Všetečka.

První třetina začala v rychlém tempu, oba týmy se snažily co nejvíce držet kotouč a vyvíjet postupné útoky. Ve středu hřiště byla tedy hra celkem vyrovnaná, ale střelecky hosté dost otáleli. Prostějovští byli nebezpeční prakticky z každé pozice a nebylo tedy žádným překvapením, že se dostali do vedení. Krejčík našel dlouhým pasem dobře stojícího Jakuba Šlahaře, který střelou z první poslal Prostějov do vedení. Další gól přišel dvě minuty před koncem první třetiny a opět se o něj postaral Jakub Šlahař, tentokrát mu přihrával Jan Káňa a Šlahař střelou na první tyč uklidil puk do sítě.

Druhá třetina moc hokejových momentů nenabídla, nesla se v duchu boje o střední pásmo a šance přicházely velmi sporadicky, největší z nich přinesl tlak, který Třebíč vyvinula v osmé minutě prostředního dějství. Ten nakonec vyústil v gól Romana Erata.

V třetí třetině se stalo přesně to, co si žádný prostějovský fanoušek nepřál. Prostějov postupem času ztratil vedení a utkání nedovedl ani do prodloužení. Vyrovnání přišlo už v šesté minutě poslední třetiny a postaral se o něj Jan Zdráhal, kterého mezi kruhy našel Roman Erat. Ani po tomhle se ale Prostějov nedokázal zvednout a dovolil Třebíči skórovat ještě dvakrát. Nejprve se trefil Radim Zohorna a poté přidal do prázdné branky gól Matěj Psota.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Bohužel nám nevyšla první třetina. Hra v ní nám sklouzla někam do toho, co jsme hráli v začátku přípravy, ztráceli jsme puky na modré čáře a soupeř nám z toho chodil do přečíslení. O přestávce jsme si museli v kabině důrazněji říct, co chceme hrát, ne že by tam byl nějaký křik, ale museli jsme hráčům připomenout, jakou hrou se chceme prezentovat. Od druhé třetiny se pak naše hra zlepšila, přidali jsme na pohybu a byli jsme lepší i kombinačně. Je moc dobře, že kluci si dokázali, že i zápas, který prohráváme 0:2, můžeme vyhrát a že hokej se hraje na šedesát minut a až do poslední sekundy. V brance jsme dnes vyzkoušeli mladého Lukáše Dostála, který zachytal velmi dobře, za obdržené branky nemohl a ukázal, že v případě potřeby by mohl naskočit i v lize. Obránce Fjodor Chrapak se dnes ukázal v obraně dobře, po zápase jsme po dohodě s Jardou Barvířem i panem Čapkem rozhodli, že jeho zkouška bude pokračovat, a jestli s ním uzavřeme smlouvu, se rozhodne až po zápase v Jihlavě, kde ho chceme znovu vidět v zápasovém nasazení. Na tréninku ukázal, že má dobrou střelu i přehled ve hře, v zápase zahrál dobře, je to pravák a mohl by být platným hráčem. Naše obrana zatím není v úplně ideálním složení a hrát celou soutěž na šest beků, na to se nemůžeme spoléhat. Jak se říká, slavit se může do půlnoci, pak začíná další práce, takže my si teď užijeme trošku té radosti z vítězství a zítra se pustíme do další práce. Pořád máme v naší hře chyby, kterých se chceme zbavit.

Kamil Přecechtěl - LHK Jestřábi Prostějov: Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně, v první třetině jsme dobře napadali a dobře útočili, vytvořili jsme si mnoho dobrých šancí, zkrátka první třetinu jsme ovládli. Ovšem potom nastalo něco neskutečného, úplně jsme přestali hrát, vyhledávali jsme spíše diskuze s rozhodčím nebo soupeřem, místo toho abychom se soustředili na hru, a budu z toho zřejmě muset vyvodit nějaké důsledky. Zápas rozhodl přístup hráčů od druhé třetiny.