Podařená první třetina rozhodla o triumfu v Porubě

T ř e b í č - Šlágr s Porubou zvládla Třebíč parádně. Klíčový stavební kámen vedoucí k vítězství postavili Horáci už v první třetině, kterou opanovali jasně 3:0. Trefili se Miroslav Holec Martin Dočekal a Radim Ferda. Čtvrtou branku přidal ve druhé třetině David Michálek a Třebíč tak na porubském ledě zvítězila 4:2. Skvělý výkon opět předvedl Pavel Jekel, který kryl 43 střel soupeře. V sobotu nás čeká domácí derby s Jihlavou, dorazte naše borce podpořit! Třebíčský tým letos předvádí vysoce kvalitní výkony a vaši podporu si nepochybně zaslouží.

34.kolo, středa 4.1.2023
POR POR
2:40:3, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 33. Vachovec (Urbanec, Šlahař), 39. Hrníčko (Lemcke, Šoustal) – 11. Holec (Dočekal), 19. Dočekal (Bořuta, Vodný), 20. Ferda (Holec, D. Michálek), 40. D. Michálek (Ferda, Holec). Rozhodčí: Cabák, Veselý – Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1063. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš (od 21. O. Bláha) – Urbanec, Voráček, Krenželok, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Hrníčko, Střondala, Toman – Koudelný, Karafiát, Brodek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, I. Sedláček – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Mat. Svoboda, Mat. Novák – Michalčuk.

Do první šance utkání se natlačil Šoustal, Pavel Jekel ale dokázal projektil porubského útočníka zpacifikovat. Domácí měli i další příležitosti, ovšem třebíčský fantom ukazoval, že má opravdu skvělou formu. A tak udeřilo na druhé straně. V čase 10:13 si před bránu nabruslil Miroslav Holec, který bekhendovým zakončením překonal brankáře Dolejše. Další dva slepené údery si Horáci přichystali do poslední minuty úvodní periody, nejprve skóroval Martin Dočekal a po něm Radim Ferda. Tyto slepené trefy znamenaly třebíčské vedení 3:0.

Ve druhém dějství zatopili pod kotlem hráči Poruby většinou však naráželi na bezchybného Pavla Jekela. Ten si poradil s šancemi Pšurného i Střondaly. Snížení se domácí dočkali až při přesilové hře, když v čase 32:14 přesně zamířil Michal Vachovec. Na rozdíl jedné branky dostal HC RT TORAX Dominik Hrníčko, který v čase 38:14 zakončoval rychlou kombinaci takřka do prázdné brány. Radost však Porubě dlouho nevydržela, hned v dalším střídání vyrobil jeden z hráčů v bílém chybu při rozehrávce, kterou dokázal přetavit ve čtvrtý třebíčský gól David Michálek. Tenhle moment se v zápase ukázal jako definitivní zlom.

Ve třetí periodě předvedli Třebíčští kvalitní výkon směrem do obrany, který opět podpořil pozorný Pavel Jekel. I proto se skóre zápasu už nezměnilo. Horáci tedy po zásluze berou další tři body a mohou v klidu chystat své zbraně na sobotu, kdy do Třebíče dorazí k třaskavému derby jihlavská Dukla.

Jiří Režnar - HC RT TORAX Poruba 2011: Těžce se to hodnotí. Dostali jsme tři góly z pěti střel, ale jinak ta třetina nevypadala špatně. V druhé části se naše hra zvedla, měli jsme šance, ale v úvodu jsme tutovky promarnili. Třebíč hraje typicky odzadu a my jsme udělali v první části prostě moc chyb. Mohli jsme to ale ještě otočit, v poslední části jsme měli tlak i šance, ale bohužel to tam nepadlo.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme strašně moc rádi za velmi cenné tři body. Obří podíl na jejich zisku má Pavel Jekel. Od nás to byl velmi obětavý a kvalitní výkon. Vytěžili jsme dnes vlastně z minima tři body. Soupeř hrál velmi dobře, byly tam chvíle, kdy nás zatlačil a vytvořil si výborné příležitosti. Klíčové dnes byly naše góly v první třetině, především ten třetí a pak také gól Davida Michálka poté, co se soupeř dotáhl na 2:3 a my jsme devět vteřin před koncem druhé třetiny znovu utekli na rozdíl dvou gólů, na 2:4. Znovu musím vyslovit respekt ke hře domácích, ale někdy, když taháte za kratší konec, musíte to nahradit obětavostí a týmovostí. A to se nám dnes povedlo, vše bylo podpořené výborným výkonem našeho gólmana. Věříme, že poslední výsledky, včetně toho dnešního jsou tou nejlepší pozvánkou na sobotní derby, na které se už teď všichni těšíme. Snad přijde hodně diváků a společně dovedeme zápas tam, kam si všichni přejeme.