Povinnost splněna. Třebíč přejela Šumperk jasně 5:1

Úkol zněl před dnešním zápasem proti šumperským Drakům jasně - získat tři body. Bez nich by se vidina přímého postupu do play off vzdálila, čehož si Horáci byli dobře vědomi. Podle toho také k zápasu s předposledním celkem tabulky přistoupili. Bílé hvězdy byly takřka celých 60 minut jasně lepší, ostatně výsledek 5:1 v jejich prospěch je toho nejlepším možným důkazem. Hned dva góly si připsal aktuálně nejlepší střelec soutěže Ladislav Bittner.

7.kolo, sobota 20.2.2021
5:11:1, 3:0, 1:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 6. Hrubec (Vodička, P. Beránek), 21. Šťovíček (L. Chalupa, Psota), 27. Nedbal (Vodný, Bittner), 35. Bittner (Psota, Šťovíček), 46. Bittner (Šťovíček, Michálek) – 10. Baláž (Záruba). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Polák, Otáhal. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Vodička, Furch, L. Chalupa, Vodný, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Hrubec, Nedvídek, P. Beránek – Š. Kratochvil, Brabenec, Malý – Oščádal, Michálek, Křehlík – Vedral.
Draci Šumperk: M. Altrichter (35. Peksa) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž, Krejčiřík – Bernovský, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, J. Altrichter – Blaško, J. Kučera, Horký – Kaplan.

Na začátku utkání si obě mužstva vyzkoušela zkrácenou početní výhodu. Nejprve hostující Šumperk a poté i Třebíč. Úvodního gólu jsme se ale dočkali až při plném počtu hráčů na ledě.

V polovině 6. minuty našel při přečíslení Beránek obránce Vodičku, ten měl drobné problémy se zpracováním, díky čemuž střílel na brankáře Altrichtera poměrně z úhlu. Gólman však jeho střelu pouze vyrazil a k následné dorážce se dostal Matouš Hrubec, který otevřel skóre zápasu.

Ani ne tři minuty po Hrubcově brance Šumperk srovnal. Velké zmatky domácích obránců před Jekelem využil Josef Baláž, jenž si našel odražený kotouč a z kruhu prostřelil vše, včetně domácího gólmana. Největší radost z gólu měl trenér Martin Sobotka, který zápas hodně prožíval. Bodejť by také ne. Na lavičce Horácké Slavie strávil nejednu sezonu.

Do druhé části si Třebíč přenesla přesilovou hru a tu se Horácké Slavii podařilo využít zásluhou Martina Šťovíčka hned po osmnácti vteřinách hry. Třebíčský útočník si vzal kotouč, projel po pravé straně do útočného pásma a z úhlu přesně zavěsil do branky!

Ačkoliv měla ve druhé třetině Třebíč herní převahu, dojem ze hry byl takový rozpačitý, bylo k vidění poměrně dost nepřesností, zejména v obranných fázích hry. Zapomenout tomu dal ale ve 26. minutě při přesilové hře Karel Nedbal. S kotoučem si povyjel kousek za modrou čáru, napřáhl a trefil krásně pod víko!

Posléze mohl Nedbal přidat druhý gól, ale jeho další střelecký pokus jen orazítkoval břevno. To ale Horáckou Slavii nemuselo mrzet, protože další branka přišla ve 35. minutě. Na brankovišti Šumperka se po Psotově střele ocitlo mnoho hráčů a jen jeden z nich mohl najít kotouč. To se povedlo Ladislavu Bitterovi, ten nejdříve našel kotouč a skóroval.

A Ladislav Bittner znovu! Ve 46. minutě dorazil střelu Martina Šťovíčka. Druhý gól třebíčského kanonýra znamenal pátou branku Třebíče a rozdíl čtyři branky ve skóre.

Utkání se již dohrávalo více méně v poklidu. Družina Martina Sobotky, ve které působí i dost tváří, které dříve seděli na druhé straně střídaček, na body v Třebíči nedosáhla. Třebíč soupeře sice přehrála i přestřílela, absence několika hráčů je ale pořád znatelná a občas se promítne do předvedené hry. Hraje se ale o body a ty zůstávají v Třebíči, což je po předchozích nezdarech nesmírně důležitý fakt!

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme neměli dobrý vstup do zápasu, s první třetinou nejsme vůbec spokojeni, protože jsme byli lehkovážní. Myslím si, že první třetinu měl Šumperk lepší pohyb a hrál lépe. Ve druhé třetině byl určitě důležitý rychlý gól na 2:1, dále poté gól na 3:1 v přesilovce 5 na 3. Poté jsme se pak uklidnili a byli jsme lepším týmem.

Martin Sobotka - Draci Pars Šumperk: Dneska nám ten zápas nevyšel, pustili jsme Třebíč do přesilových her a hlavně do té 5 na 3, kdy nám odskočili o dvě branky. Pustili jsme je na koně a pak už byli lepší. Na druhou stranu měli jsme tam nějaké momenty, abychom puk dorazili do brány, ale bohužel se nám puk neodrazil na hokejku.