Předkolo je doma! Bílé hvězdy zdolaly Prostějov a zajistily si postup do vyřazovacích bojů

T ř e b í č - Povedlo se to! Bílé hvězdy si s předstihem zjistily účast v letošním play off. Dopomohla jim k tomu výhra na ledě Prostějova 3:2. Horáci sice už od čtvrté minuty prohrávali, ale ani to je nepoložilo. Svěřenci Radka Nováka zvládli skóre ve druhé třetině otočit ve svůj prospěch. Domácí však ještě dokázali srovnat na 2:2, avšak to bylo z jejich strany vše. O vítězství Třebíče rozhodl přesnou trefou ve třetí dvacetiminutovce Lukáš Nedvídek. Míříme do play off!

56.kolo, pondělí 2.3.2020
PRO PRO
2:31:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Divíšek (Račuk), 30 T. Jandus (Novák, Račuk) - 27. Vodný (Nedvídek, Szathmáry), 29. Nedbal (Psota, Bittner), 42. Nedvídek (Šťovíček, Szathmáry). Rozhodčí: Dědek, Obadal - Zedník, Kučera. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 21:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Hamrlík, Muška, Husa, Fojt – Chlán, Račuk, Hrníčko – M. Novák, Nouza, T. Jandus – Antoníček, Divíšek, Machač – V. Meidl, Knap.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Kowalczyk, V. Čejka, Hort – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Michálek – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Podlaha.

Úvod utkání nabídl přesilovou hru domácích a Pavel Jekel se musel hned činit, jelikož z pravého kruhu na něj pohotově pálil Nouza, ale Jekel ho výborně vychytal. Po třech minutách hry neudržel Jekel střelu z hole Račuka a volný kotouč si našel TOMÁŠ DIVÍŠEK, který ho na druhý pokus dostal do branky. Následující minuty nenabídly žádné větší šance ani na jedné straně až ve dvanácté minutě mohl po přečíslení skórovat Nedvídek, kterému však sebral gól nádherným zákrokem Štůrala. O pár minut později znovu úřadoval prostějovský brankář, když vychytal Bittnera, který dostal krásnou nahrávku od Psoty přímo před branku. Horáci byli nadále aktivnějším týmem, ale tři a půl minuty před koncem první periody vytáhl další výborný zákrok Štůrala, tentokrát proti Psotovi, který se po nahození Bittnera dostal k puku, ale stejně jako jeho spoluhráči nepřekonal domácího brankáře.

Začátek druhé třetiny se nesl v duchu početních výhod hostů. V prvních pěti minutách měli k dispozici rovnou dvě a zatímco první zůstala nevyužita, tak ta druhá už skončila gólem. MICHAL VODNÝ se dostal před brankou k odraženému kotouči a překonal domácího brankáře. O chvíli později napřáhl od modré KAREL NEDBAL a jeho projektil skončil až za zády domácího brankáře, který toho moc neviděl. Jestřábi se pokoušeli rychle odpovědět což se jim povedlo, protože se TOMÁŠ JANDUS dostal do úniku po pravé straně a prudkou ranou překonal Jekela. Další góly již druhá část nenabídla i přes některé šance na obou stranách.

Stejně jako na začátku druhé, tak i na začátku třetí dostali třebíčští výhodu v podobě přesilové hry, která se jim náramně povedla. Nejprve nastřelil tyč Šťovíček a za chvíli po nádherné kombinaci zakončoval LUKÁŠ NEDVÍDEK z levého kruhu do prázdné prostějovské branky. Následovala klidnější část hry, kdy si Horáci kontrolovali vedení, tuto pasáž ukončilo až dvouminutový trest domácího trenéra Lubiny, ale tu a ani další, která následovala vzápětí nedokázal celek z Vysočiny využít. Hned poté co se prostějovští dostali do plného počtu zahrozil před brankou Hrádek, ale v dobré šanci netrefil ani branku. Bílé hvězdy kontrovaly gólem, který nebyl uznán kvůli kopnutí Bittnera, puk se do branky ale odrazil nejspíš od brusle obránce Husy. Pět minut před koncem ujel obraně domácích znovu Bittner, ale toho vychytal Štůrala. Domácí hokejisté to na konci ještě zkoušeli v šesti bez brankáře, ale početní převaha žádnou šanci nepřinesla a hokejisté Horácké Slavie Třebíč si tak po výhře 2:3 zařídili jistotu předkola play-off.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Nezačali jsme tak, jak jsme si představovali. I přesto jsme si vytvořili výborné šance, ale brankář je pokryl. Po první části byl v kabině trošku rachot. Nakonec pomohl, utkání jsme otočili na 2:1. Po naši standardní chybě soupeř vyrovnal. Nechtěli jsme panikařit, věřili jsme si, že to zvládneme. Na začátku třetí třetiny jsme využili krásně přesilovku a dotáhli jsme to. Jsme neskutečně šťastní. Chceme ale jít ale ještě dál.