Přestřelku s Pardubicemi rozhodly až nájezdy, Třebíčští stahovali tříbrankovou ztrátu

T ř e b í č - Hodně divoký zápas odehráli Třebíčští na ledě silné rezervy pardubického Dynama. To přes letní pauzu mohutně posílilo a chce letos plnit rozhodně důstojnější roli, než byly loňské záchranářské starosti. Už úvod zápasu naznačil, že půjde o přestřelku. Už v páté minutě totiž domácí vedli 3:2. Bílé hvězdy dokázaly hned na začátku druhé třetiny vyrovnat a sice už v čase 00:43, kdy se trefil Kevin Horváth. Dynamo pak zabralo a přidalo tři branky v řadě. Ještě v padesáté minutě tak hosté prohrávali 3:6. Jenže pak to byli oni, kdo převzali otěže utkání a Psota, Ferda a dnes dvougólový Dočekal dokázali během osmi minut smazat třígólové manko. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak se šlo do nájezdů. V nich pak byli úspěšnější domácí hráči. Bílé hvězdy opět nehrály v plné sestavě, chyběli Jekel, Michálek nebo Malý. Poprvé naopak naskočili do zápasu Bořuta, Furch, či Vodička.

, čtvrtek 17.8.2023
PAB PAB
7:6sn3:2, 2:1, 1:3 - 0:0
Branky a nahrávky: 2. Kaut (Kaplan), 4. Lichtag (Kaut, Kaplan), 6. Hrníčko (Mikyska), 25. Zdráhal (Tvrdík), 27. Rákos (Rouha, Kubíček), 43. Kaplan (Kaut, Lichtag), 65. Lichtag – 4. Berka (Bittner), 5. Dočekal (Psota), 21. Horváth (Berka), 51. Psota, 53. Ferda (Dočekal, Bittner), 59. Dočekal (Bittner, Furch). Rozhodčí: Pilný, Veinfurter – Jiruška, Všetečka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:6, 7:6.
Pardubice B: Honzík – Zdráhal, Kubíček, Koudelka, Nedbal, Kaštánek, Bukač, Tvrdík – Herčík, Rákos, Kalužík – Rouha, Mikyska, Hrníčko – Kaplan, Kaut, Lichtag – Paleček, Zeman, Pochobradský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Furch, Macháň, Vodička, Poizl, Kříž, Kovář, Vašíček – Dočekal, Bittner, Psota – Berka, Horváth, Frömel – Stehlík, Svoboda Matyáš, Ferda – Michalčuk, Svoboda Matěj, Jouza.