Menu +

Přestřelku s Pardubicemi rozhodly až nájezdy, Třebíčští stahovali tříbrankovou ztrátu

Reportáže
T ř e b í č - Hodně divoký zápas odehráli Třebíčští na ledě silné rezervy pardubického Dynama. To přes letní pauzu mohutně posílilo a chce letos plnit rozhodně důstojnější roli, než byly loňské záchranářské starosti. Už úvod zápasu naznačil, že půjde o přestřelku. Už v páté minutě totiž domácí vedli 3:2. Bílé hvězdy dokázaly hned na začátku druhé třetiny vyrovnat a sice už v čase 00:43, kdy se trefil Kevin Horváth. Dynamo pak zabralo a přidalo tři branky v řadě. Ještě v padesáté minutě tak hosté prohrávali 3:6. Jenže pak to byli oni, kdo převzali otěže utkání a Psota, Ferda a dnes dvougólový Dočekal dokázali během osmi minut smazat třígólové manko. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak se šlo do nájezdů. V nich pak byli úspěšnější domácí hráči. Bílé hvězdy opět nehrály v plné sestavě, chyběli Jekel, Michálek nebo Malý. Poprvé naopak naskočili do zápasu Bořuta, Furch, či Vodička.
Sdílejte článek
 
, čtvrtek 17.8.2023
PAB PAB
7:6sn3:2, 2:1, 1:3 - 0:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 2. Kaut (Kaplan), 4. Lichtag (Kaut, Kaplan), 6. Hrníčko (Mikyska), 25. Zdráhal (Tvrdík), 27. Rákos (Rouha, Kubíček), 43. Kaplan (Kaut, Lichtag), 65. Lichtag – 4. Berka (Bittner), 5. Dočekal (Psota), 21. Horváth (Berka), 51. Psota, 53. Ferda (Dočekal, Bittner), 59. Dočekal (Bittner, Furch). Rozhodčí: Pilný, Veinfurter – Jiruška, Všetečka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:6, 7:6.
Sestavy
Pardubice B: Honzík – Zdráhal, Kubíček, Koudelka, Nedbal, Kaštánek, Bukač, Tvrdík – Herčík, Rákos, Kalužík – Rouha, Mikyska, Hrníčko – Kaplan, Kaut, Lichtag – Paleček, Zeman, Pochobradský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Furch, Macháň, Vodička, Poizl, Kříž, Kovář, Vašíček – Dočekal, Bittner, Psota – Berka, Horváth, Frömel – Stehlík, Svoboda Matyáš, Ferda – Michalčuk, Svoboda Matěj, Jouza.

Komentář k zápasu

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme šli s tím, že chceme mít velmi dobrý pohyb a chceme být lepší v osobních soubojích, které se nám v minulých zápasech moc nedařily. Bohužel jsme však tempo zápasu nezachytili a v páté minutě už jsme prohrávali 2:3. Začátek zápasu byl hodně divoký a na náš systém padalo až moc gólů. V zápase jsme ukázali i mnoho dobrých věcí, aktivita byla na obou stranách. Ve druhé třetině jsme stihli rychle vyrovnat po krásné a rychlé akci. Pak jsme si to však zkomplikovali třemi oslabeními, domácí hned to první potrestali a utekli nám až do stavu 3:6. Pak jsme udělali úpravy v sestavě, stáhli jsme hru na tři lajny, a to se nám vyplatilo. Klobouk dolů před klukama, tam jsme začali hrát hokej, který chceme. Výborně jsme bruslili a dobře kombinovali. Když to shrnu celkově, tak si myslím, že jsme třígólovou ztrátu stáhli zaslouženě, šli jsme si za tím a zápas skončil 6:6. Takovéto výsledky ale nechceme, víme, že nás čeká hodně práce. Ocenit ale musím, že jsme se ani za stavu 3:6 nepoložili a kluci pořád chtěli a snažili se plnit, co jsme si řekli. Hodně pomohla hlava a gól na 6:4, po kterém se hráčům zvedlo sebevědomí i náš výkon. Pak se šlo do prodloužení, na kterém jsme se domluvili. Ubránili jsme v něm oslabení tří proti čtyřem. V nájezdech byli domácí lepší. Zápas nám toho opět hodně ukázal a celý se hrál ve velkém tempu, myslím si, že v největším, jaké jsme zatím v přípravě hráli. Byla to pro nás výborná prověrka ve všech směrech.

Richard Král - HC Dynamo Pardubice B: Dvě třetiny to byl od nás slušný výkon, hlavně směrem dopředu. Ta třetí třetina se nám úplně nepodařila, dojeli jsme trochu na nezkušenost. Měli jsme čtyři velmi mladé beky, což je znát, a v těch rozhodujících chvílích jsme udělali chyby v obranném pásmu. Ale jinak jsme měli dobrý pohyb a nasazení. Na to, jaká byla kvalita ledu, tak to byl dobrý hokej.

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024