Menu +

Příprava s Kometou nabídla svižnou podívanou. Předčasně ukončený zápas skončil nerozhodně

Reportáže
T ř e b í č- Bílé hvězdy mají za sebou první přípravný zápas před nadcházejícím ročníkem Chance ligy. Svěřenci trenérů Kamila Pokorného a Jaroslava Barvíře předvedli proti brněnské Kometě houževnatý výkon, díky němuž byli extraligovému soupeři více než vyrovnaným protivníkem. Osm minut před koncem základní hrací doby svítil na světelné tabuli nerozhodný stav 3:3. Více se toho už kvůli nebezpečnému dýmu a snížené viditelnosti, který mají na svědomí neukáznění diváci z Brna, neodehrálo. Oba kapitáni se totiž po vzájemné dohodě rozhodli utkání předčasně ukončit. Dvěma brankami se zaskvěla staronová akvizice Horáků Vojtěch Střondala.
Sdílejte článek
 
, úterý 3.8.2021
TRE TRE
3:31:1, 1:2, 1:0
KOM KOM
Statistiky
Branky a nahrávky: 12. Střondala (Forman, Gajarský), 27. Michálek (Ferda), 51. Střondala (Vodný) – 16. Horký (Kollár), 35. Magee (Šoustal), 40. Kollár (Holík). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Mezlík, Rampír. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3. Utkání ukončeno v 52. minutě zápasu kvůli mlze.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: ​Jekel – Forman, Furch, Voženílek, Mlčák, Chalupa, Gabrhelík, A. Svoboda – Štovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Střondala – Krliš, Gajarský, Ferda – Křehlík, Michálek, Vedral – Michalčuk.
HC Kometa Brno: Klimeš (31. Tomek) – Bartejs, Kučeřík, Gulaši, Mikyska, J. Sedláček, J. Kubeš, Fajmon – Dočekal, Holík, Mallet – Magee, Kusko, Šoustal – Horký, Kollár, R. Pavlík – M. Novák, F. Dvořák, M. Svoboda - Malý.

Komentář k zápasu

Úvodní bully utkání získali domácí, ale brněnští hokejisté se kotouče v mžiku zmocnili a jako první zahájili útočnou akci, která však k úspěchu nevedla. Bílým hvězdám se také povedlo obsadit útočné pásmo a začaly kombinovat. Tato pasáž však byla narušena faulem hostujícího celku. Michal Gulaši obdržel dvouminutový trest za podrážení a první početní výhoda byla na světě.

Bílé hvězdy však svoji početní převahu v branku nepřetavily a ihned po konci přesilové hry přišlo přečíslení na druhé straně. Skóre utkání mohl otevřít Martin Dočekal na jehož hůl přihrávka mířila, ale jeho rána nebyla příliš přesná.

Matěj Svoboda obdržel zpoza branky výtečný pas přímo do mezikruží, ale jeho střelecký pokus se stejně jako u Martina Dočekala mezi tři tyče nevešel. Horácká Slavia následně otočila hru a Lukáš Chalupa se dostal ke střele od modré čáry, kterou našel v rukavici připravený Klimeš.

A vylučovalo se také na druhé straně. Lukáš Chalupa obdržel stejný trest jako jeho protihráč v úvodu utkání, a početní výhodu si tak mohl vyzkoušet i jihomoravský celek. Po rychlé souhře brněnské speciální formace se k Jekelovi prokličkoval Alexandre Mallet, ale z bezprostřední blízkosti jej nepřekonal. Svěřenci trenéra Kalouse měli i několik dalších slibných šancí, ale na třebíčského maskovaného muže stále nemohli najít ten správný recept.

O první změnu skóre se nakonec postarali domácí. Lukáš Forman v přečíslení adresoval kotouč Vojtěchu Střondalovi, který rychlou kličkou do bekhendu nedal Klimešovi žádnou šanci. Po chvíli mohlo být vyrovnáno, kdyby Pavel Jekel svým skvělým zákrokem lapačkou neukradl jasný gól Tomáši Šoustalovi. Nakonec se však v první periodě radovala i Kometa. Oku lahodící individuální akcí se blýskl Luboš Horký, který se kličkou zbavil obránce a následně zamířil přesně.

Ve druhé periodě si jako první z brankářů na černou pryž sáhl hrdina první části zápasu Pavel Jekel, který ukryl brněnské nahození do připravené rukavice. Následovalo pásmo zápasu, v němž oba celky marně hledaly cestu k větší příležitosti. Tuto část klání prolomil až Jakub Kubeš, který napálil z mezikruží jen výstroj třebíčského gólmana.

Znovu však jako první udeřily bílé hvězdy. Třebíčský odchovanec Radim Ferda v přečíslení nabil Davidu Michálkovi, jenž poslal kotouč za záda přesouvajícího se Klimeše. Navíc byl vzápětí vyloučen Michal Gulaši a domácí dostali šanci k navýšení svého skóre v krátkém časovém intervalu. To se však nepodařilo.

Kometa pak dvakrát zaváhala v rozehrávce a přidělala mnoho práce Lukáši Klimešovi, který se musel hodně ohánět, aby neinkasoval potřetí. Trenér Kalous se následně v polovině základní hrací doby rozhodl pro rotaci brankářů, a do brankoviště se tak podíval také Matej Tomek.

Brno však své chyby napravilo, jak nejlépe mohlo. Tomáš Šoustal našel výborně postaveného Brandona Mageeho, který se přesnou ranou z kruhu nemýlil. Alexandre Mallet se zkoušel prosadit ihned po vhazování, ale Pavla Jekela svým pokusem ani v nejmenším nezaskočil. Kometa si nicméně svojí aktivitou vybojovala další početní výhodu. Té se bílé hvězdy dokázaly ubránit, a to hlavně díky srdnatému výkonu bránící čtveřice. Po chvíli šla ale Horácká Slavia znovu do čtyř a tentokráte už se Brno radovalo. Kometa sevřela třebíčské hokejisty do úzkého prostoru a zasypala Jekala mnoha střelami. Třebíčský maskovaný hrdina gymnastickými zákroky likvidoval jednu ránu za druhou, ale nakonec jel propálil Andrej Kollár, jenž poslal svůj tým poprvé do vedení.

V závěrečné periodě musel hned v úvodních minutách řešit nepříjemně tečované nahození Pavel Jekel, který dnes odchytal parádní zápas a také s tímto pukem si poradil. Matěj Novák mířil sám na třebíčského brankáře, ale ten znovu zachoval chladnou hlavu a šanci mladého hokejisty Komety zlikvidoval. V polovině třetí periody přišlo vyrovnání. Po pobídce Michala Vodného pálil Vojtěch Střondala, jenž svou druhou brankou v zápase upravil na 3:3.

Utkání muselo být nakonec předčasně ukončeno z důvodu použití pyrotechniky v kotli brněnských fanoušků, což mělo za následek minimální viditelnost a špatné dýchání jak hráčů, tak i diváků v ochozech stadionu.

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous – HC Kometa Brno: Šlo o první utkání, takže chvílemi souhra vázla. Líbilo se mi nasazení, kluci makali. Pro oba týmy to byl těžký zápas z hlediska kondice, protože obě mužstva jsou v plném tréninku, takže hokejově to nebyla úplně hitparáda, ale kluci se snažili, a to se samozřejmě cení. Co se týká samotné hry, tak tam byly momenty, které se nám líbily, ale taky momenty, se kterými jsme spokojení nebyli. To je však v tomto období běžný stav. Naším cílem v tomto zápase bylo dát prostor a vidět v dospělém hokeji některé brněnské juniory, zároveň jsme chtěli vidět hráče, kteří jsou v našem širším kádru. Z toho důvodu jsme nebyli kompletní, hráli jsme bez dvou prvních pětek a utkání pro nás svůj účel splnilo. Skvělé nasazení měli i domácí hráči, snažili se, hráli dobře dopředu, viděl jsem dobře organizovanou hru. Pocitově bych řekl, že někteří z domácích kluků jsou spolu už dýl, takže bylo vidět, že o sobě ví. Jsou tam určitě šikovní kluci a pro nás je dobře, že takoví hráči jsou v okolí Brna. My je sledujeme a směrem ke Kometě je tam možná i budoucí spolupráce. Jsou tu hráči, kteří nás do budoucna zajímají. Jsem strašně rád, že fanoušci přijeli v takovémto množství v letním období, že nás přijeli podpořit a byli slyšet celý zápas. Skvěle fandili. Ta pyrotechnika se tam bohužel objevila a kdyby to bylo možné, oba týmy by ten zápas dohrály. Ale v tom, jak ti kluci jsou rozpumpovaní a ta mlha z pyrotechniky pokryla celý stadion a padla i na led, tak ono to dýchat je opravdu nebezpečné. Proto jsme nechtěli riskovat zdraví hráčů a zdravotní komplikace. Jinak nám ale vytvořili skvělou kulisu.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Bylo vidět, že jsme teprve týden na ledě, stejně jako soupeř, který má svou kvalitu. První třetinu jsme sice šli do vedení, ale v herních činnostech jsme byli pomalejší. Myslím si, že druhou část jsme zvládli líp, i když jsme ji paradoxně prohráli. Dali jsme tam gól na 2:1, měli jsme i dvě až tři šance na další góly, ale tam jsme s nimi naložili špatně. Pak jsme dali soupeři dvě přesilovky za sebou, a to Kometa potrestala. Ve třetí třetině si myslím, že hra byla vyrovnaná, nám se podařilo dát gól na 3:3 a pak je škoda, že si to diváci nenechali až po siréně. Hráči a diváci tak přišli o osm minut hokeje, který mohl být až do závěru dramatický. Hráči zápas odmakali, ale samozřejmě máme dál na čem pracovat. Máme ještě nějaký čas na to, abychom odstranili ze hry věci, které tam nepatří. Soupeři chybělo myslím sedm, osm hráčů, ale kvalitu měl, a zápas pro nás tak účel splnil.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Třebíč přehrála i Kolín a nadále zůstává neporažena na špici tabulky

před 2 dny
Reportáže

Obrat dovršený půl minuty před koncem zajistil Horákům tři body z Benátek

22.09.2021
Reportáže

Třetí vítězství v řadě! Zápas rozhodl dvougólový Krliš

18.09.2021