SAR-TRE 1:0: Jediná přesilovka rozhodla utkání

T ř e b í č / O s t r a v a - Více než dvě třetiny čekali diváci v Ostravě-Porubě na úvodní branku. Prvním, a jak se ukázalo později, i jediným střelcem se stal domácí útočník Pavel Šebesta, který využil přesilovou hru. Horácká Slavia odehrála v Ostravě dobrý zápas, ovšem nedařilo se jí proměňovat šance a bez gólů se nedá vyhrávat. Herně však Třebíč předvedla velmi dobrý výkon. Díky výhře Písku nad Kometou tak nyní Třebíč ztrácí na předposlední místo plných sedm bodů.

15.kolo, sobota 23.10.2004
SAR SAR
1:00:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 43. Pavel Šebesta (Jakub Grof). Rozhodčí: Přikryl - Brada, Pala. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 500. Střely na branku: 33:34.
HC Sareza Ostrava: Hamrla - Burián, Chmelíř, Grman, Gróf, Holík, Karlíček, Mocek, Vrtík - Bařica, Duba, Čech, Galačák, Glas, Hulva, Janeček, Köhler, Mikulík, Pavlačka, Procházka, Šebesta.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Duben, Horák, Hrbáček, Kališ, Kučný, Svačina - Beroun, Caha, Oliva, Sobotka, Topol, Valko, Wolf, Škoda, Žiška.

V úvodu utkání měli střelecké příležitosti domácí, ale jak Procházka v 1. minutě, tak o 2 minuty později Glas se Šebestou gólmana Luňáka nepřelstili. První vážnější akce hostí přišla v 7. minutě, ale Hamrla byl pozorný. Ostravští hráči byli trochu aktivnější, ale naráželi na zkonsolidovanou obranu hostí. Hostům se v útoku nedařilo nejen při hře 5 na 5, ale i při přesilových hrách, kdy mnohdy nedokázali ani vystřelit. Do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili hráči z Třebíče mnohem aktivněji než v minulém dějství. Neuběhly ani dvě minuty a Hamrla jen přihlížel svištícímu puku Škody přes brankoviště, jenž Žiška nenamířil do branky. V průběhu 5. - 9. minuty si hosté vytvářeli spoustu příležitostí, jenže Hamrla chytal bezchybně. Vychytal jak Sobotkovu individuální akci zpoza branky, tak i únik nové posily Šulce s Berounem. Pro hosty mohl nastat klíčový okamžik zápasu v čase 33.58, respektive 34.08, kdy po vyloučení Duby a vysoké holi Šebesty dostali možnost hry pěti proti třem. Postupně se Žiška, Kališ a Kučný pokoušeli zlomit domácí obranu, ale bezvýsledně. Ostrava se ubránila, a po zbytek třetiny se vrátila do pohody z první části hry - bez gólového efektu.

V poslední části hry se spíše bojovalo. Hrálo se převážně ve středu hřiště. Rozhodující pro celý zápas bylo vyloučení Kališe za hákování. Neuběhla ani půlminuta, když od modré pálil Jakub Gróf a Šebesta neměl se střelou na bezmocného Luňáka mnoho práce - 1:0. Ostravští hráči sice několika hrubkami Hamrlovi neulehčovali práci, ale hosté se již nezmohli v závěrečných minutách ani na power-play. Třebíč v Ostravě bojovala, ale body si nakonec neodvezla.

Miloš Holaň (trenér Sarezy): Každý by si mohl myslet, že to dnes bude lehký zápas - Třebíč má jen 6 bodů, ale to není samozřejmě pravda. Řekli jsme si, že na soupeře hned v úvodu vlítneme, a rychle rozhodneme, což se bohužel nepodařilo. Musel jsem stáhnout hru na 3 pětky, pak z toho padl při přesilovce gól. Měli jsme i jiné šance, ale gólman hostí chytal dobře. Hráli jsme těžkopádně se spoustou chyb.

Josef Horešovský (trenér Třebíče): Sehráli jsme relativně slušné utkání, ale bohužel bez brankového efektu. Co my nedáme za šance, je trestuhodné. Co spálíme a co nejsme schopni proměnit, nad tím zůstává rozum stát. Zvláště venku musíme šance proměňovat, pak přišla jedna přesilovka a inkasovali jsme gól. K většímu tlaku jsme se již poté nezmátořili. Výkonnost mužstva snad jde konečně trochu nahoru. Je to trochu mazání medu kolem úst, protože my potřebujeme získávat body.