SDO: HBR - TRE 2:1 - První barážový duel vyhráli Rebelové o jediný gól

T ř e b í č - Třebíčští do zápasu nevstoupili šťatsně a už v první minutě inkasovali gól. V deváté minutě ale srovnal David Jirák. Rozhodující branka padla ve 12. minutě. Výborné výkony podali oba brankáři. Druhý duel baráže o extraligu staršího dorostu sehrají třebíčští mladíci ve středu 13. března od 12:30 před semifinálovým zápasem mužů.

Baráž 1., neděle 10.3.2013
HBR HBR
2:12:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Ludvík (Mäki, Hlídek), 12. Dupljaku – 9. Jirák (Juráň). Rozhodčí: Veinfurter - Novák, Potůček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
BK Havlíčkův Brod: Vaněček (Novák) - Cívka, Klofáč, Bancíř, Salát, Ficek, Krajcigr, D. Vala "A" - Ludvík "C", Hlídek, Kolouch, L. Vala, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Málek, Dupljaku, Mäki
SK Horácká Slavia Třebíč: Čáp (Svoboda) - Kochánek, Štveráček, Šimka, Oburka, Kučera, Hort, Hodek - Matov, Všetečka, Juráň "C", Abrahám "A", Kajnar, Jirák "A", Tůma, Urban, Fortelný, Mejzlík

Reportáž z utkání není k dispozici

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Já bych chtěl poděkovat mančaftu za zodpovědný výkon po všechny tři třetiny. Hlavně teď v závěru, kdy jsme ubránili dvě přesilovky a soupeře jsme nepustili do gólové šance. I v power-play jsme to sehráli takticky dobře, byla tam šance do prázdné brány, ale to je z přemíry snahy. Ti kluci jsou nervózní. My jsme do zápasu nevstoupili dobře, pak jsme inkasovali a hned jsme se z toho otřepali. Byli jsme trochu nedůrazní v koncovce, ale toto vítězství je cennější, než vyhrát o čtyři branky a být někde v oblacích. Je to jenom první krok a ještě máme před sebou sedm zápasů. Dneska to byl opravdu zodpovědný výkon mužstva a o to si toho cením víc. Navíc jsme soupeře nepustili dvě minuty v power-play k ničemu.

Karel Vejmelka (SK Horácká Slavia Třebíč): Rozhodlo se už v první třetině, kdy jsme začali nešťastně a inkasovali jsme poměrně laciný gól, když jsme si nepohlídali před brankou hráče, který bekhendovou střelou - nestřelou skóroval. Potom jsme se z toho docela rychle oklepali a i přesto, že domácí měli v první třetině o něco více ze hry, tak jsme se dostali do zápasu. Utkání bylo celkem vyrovnané, hrálo se poměrně opatrně, dobře se bránilo. Nezbývá mi nic jiného, než kluky pochválit za bojovnost a nasazení, dali do toho dnes maximum. Patří k tomu samozřejmě podpora gólmana, který zachytal bezvadně. Utkání bylo dramatické až do poslední vteřiny a myslím si, že se nemáme za co stydět. Kluci ze sebe vyždímali všechno, co v nich v současné době je. Měli jsme tady i kluky z mladšího dorostu, protože nemáme tak širokou soupisku. Chtěl bych jim poděkovat za výkon, který jsme tady předvedli.