SDO TRE- HBR 5:2 Třebíčští vybojovali důležité vítězství

T ř e b í č - Nelehký úkol čekal na starší dorostence Horácké Slavie Třebíč, na třebíčský led přijel Havlíčkův Brod. Domácí hráče trápí marodka, kvůli zranění hrála Třebíč celý zápas na tři útoky. Polovina zápasu byla vyrovnaná. Rozuzlení přinesla akce ze 40. minuty, kdy díky brance Ondřeje Šulce odskočili Horáci na 4:2 a utkání si v poslední třetině již dokázali udržet. Třebíčští tak Rebelům vrátili jejich páteční "překvapivou" prohru s Pískem.

44.kolo, pondělí 22.2.2010
5:21:0, 3:2, 1:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 13. Stromecký (Weiss),29. Deveri (Peroutka), 30. Caudr (Weiss), 40. Šulc (Deveri), 55. Vlašín (Deveri) - 30. Kubát, 31. Novák (Kubát, Račanský) Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík- Peroutka, Pálka, Robotka, Dobrovolný, Caudr, Šulc, Vlašín, Donutil, Weiss, Vondráček, Horký, Stromecký, Nechvátal, Deveri
BK Havlíčkův Brod: Krajcigr- Kulhánek, Pavlíček, Ambrož, Plutnar, Pecen, Richter, Novák, Szilva, Honza, Havel, Žemlička, Račanský, Kubát, Křesťan, Ondráček, Doležal, Kozlík, Novák

Již po pár vteřinách ukázal hostující obraně záda kapitán Třebíče Deveri, tváří v tvář proti brankáři napoprvé neuspěl. O chvíli později zkoušel překvapit střelou z úhlu domácího brankáře Dusíka hostující Ambrož, ale nedal. V 8. minutě Třebíč svému soupeři nabídla za špatný výhoz kotouče přesilovou hru. Havlíčkobrodští sice domácí hokejisty uzamkli v útočném pásmu, ovšem bez efektu. Třebíč se první početní převaze soupeře ubránila. Hráči v bílém také dostali k dispozici přesilovou hru, ale ani domácí ji nedokázali využít ve 13. minutě, těsně s příchodem vyloučeného hráče, však ujela dvojice Weiss a Roman Stromecký, druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu. Ve 14. minutě mohli hráči Havlíčkova Brodu srovnat, ale Erik Novák trefil tyč odkryté třebíčské klece.

Od začátku prostřední třetiny byla znatelná snaha hostí co nejrychleji odpovědět a srovnat skóre s domácími. Třebíč však dobře bránila a ve 23. minutě se dokonce dostala do gólové šance, jelikož ujel Vlašín, proti brankáři ale znovu neuspěl. Ve 25. minutě mohl vyrovnat Erik Novák, ale ležícího domácího brankáře překonat nedokázal. Ve 29. minutě se Třebíči dýchalo o něco lépe. Peroutka našel přesným pasem na útočné modré čáře Danka Deveriho a ten nedal gólmanovi šanci. Neuběhla ani minuta a Třebíčští se radovali po třetí. Tlak na hostující bránu využil střelou Jan Caudr. Hosté byli hodně otřeseni průběhem zápasu a vyžádali si oddechový čas. Ten jakoby jim vlil do krve střílení gólů, protože ve 30. minutě snížil po individuální akci Jan Kubát. Hosté také dokázali vstřelit dvě rychlé branky po sobě, ani ne minutu po jedné vstřelené brance snížil na minimální rozdíl střelou mezi betony Erik Novák. Ovšem Horáci bojovali a chtěli vyhrát. Domácím se podařilo odskočit opět na dvoubrankový rozdíl. V oslabení ujela dvojice Šulc, Deveri a Ondřej Šulc střelou pod víko brány vstřelil velice důležitou branku pro Horáckou Slavii.

Domácí byli evidentně povzbuzeni brankou do šatny věděli, že je nečeká vůbec jednoduchá třetina. Ovšem Třebíč pečlivě bránila a hrozila z nebezpečných rychlých protiútoků. Jeden takový se povedl ve 45. minutě Šulcovi, který se probil s kotoučem až před branku, kde svoji střelou zaměstnal hostujícího brankáře. S přibývajícím časem Brodští stále více tlačili, zápas pro ně zcela jistě ještě nebyl ztracený. Horáckou Slavii však v 55. minutě uklidnil Michal Vlašín, kterému přesně přihrál Deveri a střelec páté domácí branky měl snadnou pozici trefit odkrytou klec. V poslední třetině domácí dobře bránili a zápas kontrolovali, v neposlední řadě měl podíl na vítězství brankář Dusík, předvedl několik těžkých zákroků a mužstvo podržel.