SDO: TRE - KOM 0:2 - Ve vyrovnaném zápase šťastnější Kometa

T ř e b í č - Extraliga staršího dorostu nabírá obrátky a dnes se hrálo 4. kolo. Třebíč v něm přivítala Kometu Brno. Zápas měl většinou velmi solidní tempo. Diváci čekali dlouho na první branku, kterou vstřelili hosté ve 38. minutě. Třetí třetina nabídla nejlepší hokej a šance se rodily na obou stranách. V závěrečné hře bez brankáře měl dvakrát velice dobře nabito David Dobrovolný, ale pokaždé mu při střele praskla hůl. Hosté pak vstřelili do prázdné klece ještě druhou branku. Třebíč tak ve dvou kolech na vlastním ledě nevstřelila ani jeden gól.

4.kolo, sobota 12.9.2009
0:20:0, 0:1, 0:1
KOM KOM
Branky a nahrávky: 38. Boček (Fusek, Bilčík), 60. Fúzik. Rozhodčí: Čech - Drobílek, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Ivanák, Jakič, Pálka, Krejčí, Dobrovolný, Kuchera, Caudr, Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Outulný, Pekárek.
HC Kometa Brno: Barus - Vágner, Bilčík, Máša, Koukal, Šidák, Dittrich, Odehnal, Pospíšil, Horehleď, Čtvrtníček, Beneš, Fúzik, Chudý, Buhaj, Crhák, Boček, Fusek.

Utkání začalo ve velkém tempu. Dusíka hned první minutě vystrašil Fúzik jedovatou střelu nad rameno domácího gólmana. Pak předvedl pěkné sólo domácí Paták. Najel si mezi kruhy a jeho pěknou ránu nahoru lapil Barus do lapačky. Na druhé straně předvedla Kometa v útočném pásmu zdařilou kombinaci, na jejímž konci Čtvrtníček z metru netrefil branku. V sedmé minutě střílel zprava Buhaj a rozezvučel levou tyčku Dusíkovy svatyně. V polovině první třetiny se domácí velice dobře ubránili přesilovce Komety. Ve 13. minutě se vyznamenal Dusík proti dělovce Bočka. Za minutu si třebíčský brankář poradil s jedovkou Crbáka. Posledních pět minut úvodní periody se bojovalo o střední pásmo. Žádný z týmů si brankovou příležitost nevypracoval.

Na začátku druhé třetiny dohrávala Třebíč přesilovku. Paták najížděl sám na Baruse, ale puk do branky nepropasíroval. V další přesilovce Horácké Slavie pálil od modré čáry tvrdě Peroutka, v další šanci trefil Kazatel Baruse do masky. Ve 27. minutě chytil brněnský gólman ostrou ránu Jakiče, na druhé straně uháněl na Dusíka sám Horehleď, leč branku minul. V polovině zápasu hrálo Brno přes půl minuty přesilovku proti třem Třebíčským. Domácí se srdnatě ubránili. Přesilovka dostala hosty do tempa, i když v rychlém protiútoku Paták jen těsně přestřelil. Kometa bušila do domácí obrany, nebezpečné přihrávky létaly kolem Dusíkova brankoviště. Na začátku 38. minuty se při vyloučení Jakiče prosmýkl mezi beky Jan Boček, jenž střelou pod víko nedal Dusíkovi šanci – 0:1.

Třebíč chtěla ve třetí třetině alespoň srovnat. Peroutka ihned po návratu ze šatny sice Baruse propálil, ale touš se od kraje betonu brněnského brankáře odrazil mimo brankový prostor. Ve 43. minutě pálil křížnou střelou Pekárek vedle. Ve 46. minutě měl tutovku na holi Donutil po krásné příhře Patáka, jenže mu ve střele zabránila hostující obrana. Ke kontru se odhodlal Fúzik, jehož ránu vykopl Dusík levým betonem. Deset minut před koncem pálil od modré Dobrovolný a o pár chvil později vyslal jedovatý projektil přes clonící hráče Vyhnalík. V 52. minutě velice dobře sehráli domácí forvardi útok tři na dva, na jehož konci provětral Šluc lapačku brankáře Komety. Hosté odpověděli brejkem dva na jednoho. Ten zakončoval Chudý, kterému střelu a následné dorážky fantasticky zlikvidoval Dusík. V 58. minutě měl největší šanci domácí v zápase Caudr, ale v těžké pozici nedokázal přehodit Barusův beton na brankové čáře. Po této šanci si vzala domácí střídačka oddechový čas a domácí se nadechli k závěrečnému náporu. Ten ještě umocnil svým vyloučením Buhaj. Třebíč sehrála závěr zápasu velice dobře. Dvakrát dovedli domácí kombinaci až k obránci Dobrovolnému, kterému ovšem při střele vždy praskla hůl. Pomyslný kalich hořkosti si vypili domácí hráči dvacet sekund před koncem, když upadnutí Vyhnalíka potrestal Jakub Fúzik - 0:2.

Třebíč tak ani ve druhém zápase doma nevstřelila branku a přenechala body hostům.

Karel Beran - HC Kometa Brno: Byl to vyrovnaný zápas. Myslím si, že Třebíč bojovala tak, jak jsme to čekali. Předvedli jsme slabší výkon ve třetí třetině, a proto byl konec tak dramatický. Hráčům chci poděkovat za bojovnost, ale celkově náš výkon nebyl dobrý.

Štěpán Oberreiter - SK HS Třebíč: Zápas byl od začátku do konce vyrovnaný. My teď nemáme střelce, který by se trefil. Doma jsme nedali 120 minut gól. Hraje se na góly, a když to tam nepadne, nemůžeme vyhrát. Navíc jsme měli smůlu při power play, kdy jsme to měli dobře rozehrané, ale Dobrovolný dvakrát zlomil hokejku v gólové situaci a tím byla smůla dovršená. Musíme pracovat na koncovce. Velice nám chybí hráč typu Deveriho, který by gól dal a tím by se zvedl celý tým.