SDO: TRE-LIB 5:2 Třebíčští napravili včerejší zaváhání a body tak zůstaly doma

T ř e b í č - Starší dorost Horácké Slavie Třebíč přivítal na svém ledě celek z Liberce. Horáci měli po včerejší prohře s Hradcem Králové co napravovat. K vítězství nasměroval Třebíč ve 4. minutě úvodní brankou zápasu Kamil Skácel. Po 2. třetině byl již stav 3:1 pro domácí a to i díky tomu, že hosté tři vteřiny před druhou sirénou neproměnili trestné střílení. V závěrečné třetině padly ještě tři branky. Dvakrát skórovala Třebíč, Liberec jednou. Konečné skóre zápasu tak bylo 5:2 a to i díky Deverimu, který v zápase nasbíral tři body. Za gól a dvě brankové přihrávky.

37.kolo, sobota 23.1.2010
5:21:0, 2:1, 2:1
LIB LIB
Branky a nahrávky: 4. Skácel (Donutil, Pálka), 22. Stromecký (Skácel), 37. Deveri (Paták, Krejčí), 49. Vyhnalík (Deveri), 54. Dobrovolný (Deveri)- 39. Beníšek (Kouba, Pálek), 52. Mikyska (Jandejsek). Rozhodčí: Doležal- Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8. Diváci: 50.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fučík- Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Pálka, Robotka, Krejčí, Dobrovolný, Caudr, Paták, Šulc, Skácel, Marek, Donutil, Weiss, Roupec, Stromecký, Deveri
Bílí Tygři Liberec: Blažek- Staněk, Návrat, Jandejsek, Bednárik, Beránek, Slavík, čechura, Najman, Beníšek, Schultz, Hloušek, Langhammer, Mikyska, Psota, Kouba, Slivka, Urban, Dlouhý, Klíma, Pálek

Utkání pro Třebíč nezačalo podle představ, neboť již ve 23 vteřině byl vyloučen útočník Šulc. Liberci se první přesilovka v zápase nevyvedla. Horáci se v pohodě ubránili a ve 4. minutě otevřeli skóre zápasu. Kamil Skácel se natlačil před obránce a střelou mezi betony překonal brankáře Blažka. V 6. minutě to mohlo být už o dvě branky, ale dobře postavený Deveri s kotoučem na holi tvrdou střelou přestřelil branku. V 8. minutě nebezpečně zahrozili hráči hostů. Střelu od obránce nebezpečně tečoval před domácím brankářem Slivka. O minutu později rozjel individuální akci domácí Šulc. S kotoučem si obehrál obránce a vystřelil. Jeho tvrdá rána se ke štěstí hostů odrazila jen od tyče. Poté následovala série přesilovek na obou stranách, ale jak Třebíč, tak hostující Liberec se v početní výhodě spíše trápil, takže se do přestávky skóre neměnilo.

Do 2. třetiny měli Třebíčští mnohem lepší vstup, než do třetiny předchozí. Po minutě a 40 vteřinách prostřelil brankáře z levé strany Roman Stromecký a Třebíč vedla o dvě branky. Další zajímavá situace se na ledě odehrála ve 31. minutě, kdy z trestné lavice ujel Marek měl ovšem potíže se zpracováním a brankáře tak neohrozil. Ve 34. minutě se po tvrdém zákroku těžce zvedal z ledu domácí Caudr. Ve 35. minutě měl dobrou příležitost na snížení stavu liberecký Urban, střelou z dobré pozice brankáře nepřekonal. Hosté se nadechovali k náporu. Zamkli Horáky v obranném pásmu a snažili se dobýt třebíčskou klec. Vykoledovali si přesilovou hru, ze které paradoxně těžili domácí hráči. Ve 37. minutě ujela dvojice Danko Deveri, Lukáš Paták do přečíslení dva na jednoho a první jmenovaný zvýšil na 3:0. O chvíli později to byl opět Deveri, který mohl navýšit skóre. Tentokrát tváří v tvář brankáři neuspěl. Ve 39. minutě se Liberci povedlo snížit. Tomáš Beníšek nadvakrát překonal ležícího brankáře. Pravděpodobně rozhodující moment zápasu přišel tři vteřiny před koncem prostřední části. Liberci bylo odpískáno trestné střílení, ke kotouči se postavil Urban, ale nájezd se mu nepovedl a domácího brankáře Fučíka nepřekonal.

Hned od úvodu domácí tlačili na soupeře a snažili si vytvořit brankové šance. Nápor byl však ve 45. minutě tlumen, protože třebíčští zadáci zaspali v obraně a svého soupeře museli faulovat. Přesilovka Liberce však neměla dlouhého trvání. Svoji aktivitou v oslabení si Deveri vykoledoval faul a hrálo se ve čtyřech. Ve 49. minutě našel, za brankou stojící Deveri, přihrávkou volného Jiřího Vyhnalíka a Horácká Slavia opět vedla o tři branky. Liberec za tři minuty také odpověděl brankou. Kotouč, který se odrazil od tyče, přistál na hokejce Josefa Mikysky a ten snížil. Poslední slovo v zápase patřilo domácí Třebíči. Brankový účet uzavřel v 54. minutě povedenou střelou David Dobrovolný. Horácká Slavia Třebíč tak zaslouženě zvítězila a připsala si na konto další velice důležité body.