SDO: TRE - PIS 2:3sn - Starší dorost vyválčil bod

T ř e b í č - V dalším zápase extraligy staršího dorostu přívitala Horácká Slavia na svém ledě Písek. Domácím se nepovedla první třetina. Hosté drželi dobré tempo a ujali se dvoubrankového vedení. Třebíči se ve druhé třetině podařilo snížit. Při hře bez brankáře si domácí velkým tlakem vynutili trestné střílení, které proměnil Danko Deveri. Utkání dospělo až k nájezdům, v nichž byli šťastnější Písečtí.

46.kolo, sobota 27.2.2010
2:3sn0:2, 1:0, 1:0 - 0:0
PIS PIS
Branky a nahrávky: 38. Vlašín (Paták), 60. Deveri z trestného střílení - 14. Homola (Vlček), 15. Reiniš (Andrlík), rozhodující nájezd Homola. Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Peroutka, Jakič, Pálka, Robotka, Dobrovolný, Caudr, Paták, Šulc, Vlašín, Donutil, Weiss, Stromecký, Nechvátal, Deveri.
IHC Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícka, Hřebíček, Souček, Kafka, Lejsek, Hrubý, Vlček, Paukner, Reiniš, Korous, Radosta, Vejda, Volf, Homola, Homolka.

Hosté dostali hned v první minutě výhodu přesilové hry. Celé dvě minuty nepustili svého soupeře z obranného pásma. Brankář Dusík musel řešit několik ošemetných situací. Nejvíc se zapotil při střele Andrlíka od modré a následné dorážce Homolky. Posledně jmenovaný projel v 7. minutě polovinu hřiště. S jeho pokusem neměl domácí gólman problémy. Písek byl v úvodní desetiminutovce jasně lepší.

Domácí vážněji zahrozili až v polovině první třetiny, konkrétně Deveri a Dobrovolný. Ve 12. minutě se v třebíčském obranném pásmu nečekaně odrazil puk od mantinelu před branku. Jistému gólu zabránil obětavou rybičkou Jiří Peroutka. Písek se zaslouženě ujal vedení ve 14. minutě. Domácí ztratili před svou brankou puk. Hezkou akci hostí zakončil Homola. Za minutu a sekundu svítil na ukazateli stav 0:2. Dobré napadání zúročil Reiniš. Třebíč se snažila o rychlou odpověď, ale Šulc, Deveri ani Peroutka neuspěli.

Druhá perioda byla vyrovnaná. Hosté dobře bránili a odolali více než minutové zdvojené přesilovce domácích. Horáci se přes kompaktní defenzívu těžko prosazovali. Šancí měly oba celky minimum. Za zmínku stojí střela Patáka a dělovka Stromeckého z plné jízdy. Horácká Slavia se ještě před druhou sirénou vrátila do zápasu. První lajna Třebíče způsobila obrovský zmatek u pravé tyčky písecké branky, puk vydoloval Michal Vlašín, objel branku a zasunul touš do odkrytého koutu branky.

Do třetí části vtrhnul Deveri, leč brankový prostor netrefil. Bleskový protiútok zakončoval Homola. Dusík perfektně zasáhl. Písek pokračoval v účinné obranné práci a podnikal rychlé kontry do otevřené obrany Horácké Slavie. Osm minut před koncem pálil Vlašín přes beka pár centimetrů mimo. Vlček se dostal ke střele i k dorážce. Dusík svůj tým podržel.

Dvě minuty před koncem spálil tutovky Vlašín. Domácí trenéři si vzali oddechový čas a 54 vteřin před koncem řádné hrací doby sáhli ke hře bez brankáře. Mohutný tlak Třebíčských zastavil Andrlík posunutím branky. Verdikt hlavního sudího byl nekompromisní – trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Danko Deveri a nádherným blafákem poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase byli jasně lepší domácí hokejisté. Deveriho vychytal Lehečka, Dobrovolný trefil tyč. Rozhodnout mohl Stromecký. Jeho dobře umístěnou střelu vytáhl písecký brankář lapačkou nad břevno. Pět minut hry navíc rozuzlení nepřineslo. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl hostující Homola, jenž zajistil svému týmu bod navíc.

Štěpán Oberreiter - Horácká Slavia Třebíč: "Věděli jsme, že ten zápas bude vypjatý. Špatně jsme do něj vstoupili, nehráli jsme nátlakový hokej, který jsme hrát chtěli. Dostali jsme brzy dva góly, které nás trošku srazily, ale potom jsme se dostali nahoru. Ten tlak, který jsme měli, znamenal nějaké tyčky. Nakonec jsme se při power play dostali do šancí a vyrovnali jsme. V prodloužení jsme měli tutovku, nedali jsme a nájezdy, to už je vabank. Poslali jsme na ně zkušené hráče, kteří ty penalty umí dávat, ale jak jsem říkal, je to vabank a soupeř dal gól a proto vyhrál."