SDO: TRE - PLZ 6:5 pp - Třebíč vybojovala další dva cenné body

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie Třebíč, jenž hrají extraligu staršího dorostu, si připsali do tabulky další dva body, když porazili celek Plzně v prodloužení 6:5. První gól dal a poslední branku v utkání připravil kapitán Třebíče Danko Deveri, který je, jak se zdá, v herní pohodě, neboť střílí jeden gól za druhým.

33.kolo, sobota 9.1.2010
6:5p3:0, 2:3, 0:2 - 1:0
PLZ PLZ
Branky a nahrávky: 3. Deveri (Paták, Krejčí), 10. Skácel (Donutil), 17. Caudr (Marek, Horký), 22. Skácel (Šulc, Donutil), 28. Paták (Deveri, Peroutka), 63. Paták (Deveri) - 25. Faschingbauer (Váchal), 28. Pitel (Němec, Houfek), 34. Pašek (Blumentrit, Soukup), 41. Faschingbauer (Vizinger), 50. Slavík (Vizinger, Váchal). Rozhodčí: Blecha - Doležálek, Lukš. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:45. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:5, 6:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Pálka, Krejčí, Dobrovolný - Caudr, Paták, Šulc, Vlašín, Skácel, Marek, donutil, Vondráček, Horký, Deveri.
HC ŠKODA PLZEŇ: Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Marcel, Karpíšek, Procházka, Blumentrit - Němec, Pitel, Mašek, Vizinger, Faschingbauer, Soukup, Váchal, Biskup, Pašek.

Do utkání vstoupili lépe domácí borci. Hned v úvodu se jim podařilo vstřelit vedoucí branku a v první třetině jasně dominovali. První zásah měl na svědomí ve 3. minutě domácí kapitán Danko Deveri, který se prosadil po přihrávce svého parťáka z útoku Lukáše Patáka - 1:0.

Druhá branka padla v polovině prvního dějství a radovali se z ní opět domácí hráči. Konkrétně se v 10. minutě trefil Kamil Skácel, který slavil úspěch po důrazu v brankovišti, asistenci si připsal Petr Donutil – 2:0.

Poté se ke slovu dostali i hráči Plzně, ale jejich šance při početní výhodě zneškodnil domácí brankář Lukáš Dusík. Na druhé straně o sobě dal vědět Šulc, ale jeho střela šla nad hostující svatyni. Tvrdou bombou se také prezentoval Jiří Peroutka, ale branka z toho nebyla.

Hned na to mohla snížit Plzeň, ale Pašek se z bezprostřední blízkosti po pěkné přihrávce z rohu neprosadil a skóre se tak neměnilo. Obrovskou šanci také spálili domácí hráči, jenž ujížděli dva na jediného obránce, Deveri hledal Patáka, ale přihrávka byla příliš rychlá a tato slibně se rozvíjejcí akce zůstala bez zakončení.

Branku viděli přítomní diváci v 17. minutě, postaral se o ni Jan Caudr, který šikovnou střelou z ostrého úhlu vstřelil třetí branku domácích a v třebíčském táboře byla znát obrovská radost z toho vývoje střetnutí - 3:0. Domácí borci byli v průběhu první třetiny jasně lepším týmem a dokázali to vyjádřit i gólově a po zásluze vedli o tri branky.

Ve druhé třetině měli více ze hry hostující hráči, ale jako první se ze vstřelené branky radovali opět hráči Třebíče. V čase 21:38 se gólově prosadil Kamil Skácel, který využil ideální přihrávku od Ondřeje Šulce a v samostatném úniku se trefil nad vyrážečku hostujícího gólmana - 4:0.

Krásnou akci jako z učebnice předvedli hráči Plzně ve 25. minutě. Martin Váchal našel mezi kruhy najetého Jakuba Faschingbauera a ten se tvrdou střelou z první nemýlil - 4:1.

Třebíčští hráči ovšem přispěchali s brzkou odpovědí. V čase 26:20 se po důrazu na brankovišti prosadil Lukáš Paták, který dorazil za brankářova záda střelu Danka Deveriho - 5:1.

Odpověď Plzně na zásah Třebíče byla také blesková, neboť ve 29. minutě snížil na rozdíl tří branek Jiří Pitel, který zúžitkoval práci hostujícího kapitána Martina Němce – 5:2.

Plzeň po vstřelené brance viditelně ožila a hráči Třebíče nevěděli, kam mají dříve skočit. Po polovině zápasu se hrál hokej nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Brankově se prosadili pouze hráči hostujícího celku, konkrétně Filip Mašek, který dorazil za Dusíkova záda střelu Jakuba Slavíka - 5:3. Poté do konce prostředního dějství dominovali oba brankáři.

Třetí třetina začala pro domácí hráče velmi špatně. Již v čase 40:29 snížili hráči Plzně na rozdíl jediné branky, když se po pěkné a přímočaré akci prosadil Jakub Faschingbauer, který zúžitkoval přihrávku od Petra Vizingera - 5:4

V dalším průběhu zápasu se snažili hostující hráči vyrovnat a měli více ze hry. Třebíč ovšem hrozila z rychlých brejků, ale ani jeden se jí nepovedl využít.

Vyrovnáno bylo v 50. minutě, kdy se v početní výhodě prosadil Jakub Slavík, který dorazil střelu od Petra Vizingera – 5:5.

Do konce zápasu hráli hráči Plzně ještě několik přesilových her. Ani jednu z nich ovšem nedokázali využít i díky dobrému výkonu Lukáše Dusíka v domácí brance. V poslední minutě měl domácí brankář obrovské štěstí, když se jedna ze střel hostujících hráčů odkutálela mimo tři tyče a stav zůstal nezměněný.

Na řadu tedy přišlo prodloužení, které přineslo velmi opatrný hokej. Vítěznou branku zaznamenali domácí hráči v čase 62:49, když se po krásné akci Danka Deveriho prosadil Lukáš Paták, kterému nezbylo nic jiného, než přesně zacílit a vystřelit domácím hráčům prémiový a zasloužený bod – 6:5.