SUM – TRE 4:2 – V Šumperku Třebíčští prohráli o dvě branky

T ř e b í č - Čtyřiatřicáté kolo poslalo Horáckou Slavii na šumperský led. Domácí Salith vyhrál poslední dva zápasy na vlastním stadionu shodně 4:2 a k vítězství nakročil i v duelu s Třebíčí. Ta sice brzo vedla, pak ale skóroval třikrát Šumperk. Kontaktní branku vstřelil v pětačtyřicáté minutě Ondřej Havlíček, vyrovnat se už ale Třebíči nepodařilo. Naopak domácí přidali čtvrtou branku a potřetí za sebou vítězí doma v poměru 4:2.

34.kolo, sobota 17.12.2011
SUM SUM
4:22:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 7. Meluzín (Plášek, Holík), 10. Haas (Mičulka, Červenka), 28. Vrdlovec (Brunec), 59. Haas (Velecký) - 4. Dočekal (Vondráček, Vítek), 45. Havlíček (Míka, Kania). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 35:46. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Draci Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík - Drtil T., Sedlákt T., - Křetínský, Tesařík - Geweise, Ondráček - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Mičulka, Haas - Skoumal, Velecký, Vrána.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Kania, Míka - Valenta, Kadela - Dietz, Brož - Sláma L., Sobotka - Čech, Dolníček, Havlíček - Burian, Ostřížek, Stejskal - Přibyl, Finsterle, Heřman - Vítek, Dočekal, Vondráček.

Po zbytečné ztrátě v Mostu domácí tým musel zabrat v souboji s Třebíčí, hosté, kteří jsou v tabulce třináctí, také dorazili na sever Moravy s touhou získat body. Fanoušci na šumperském stadionu, ať už ti domácí či hrstka věrných z Třebíče, sledovali tak důležitý duel, který nakonec vyzněl pro domácí.

Ti již v úvodu mohli těžit z přesilové hry. Nicméně domácí těžko hledali rytmus, ještě ztuhlí domácí v samotném úvodu zápasu nedokázali vymyslet nic na dobře se bránící Třebíč. A tak se osmělili hosté a ukázkovou souhrou naznačili, že to Draci s nimi na svém ledě nebudou mít lehké. Utěšenou souhru tria Vítek – Vondráček – Dočekal zakončoval posledně jmenovaný skrze Štůralovy betony. Hosté šli rychle do vedení a na dalších minutách se to samozřejmě odrazilo.

Velkou šanci měl totiž i Ostřížek, toho již Štůrala vychytal. Drakům se dostalo první příležitosti až v sedmé minutě a hned ji dokázali využít. Zkušený Roman Meluzín vytěžil z nabídnuté pozice vyrovnání, Hrubec neměl proti jeho umístěné střele nejmenší šanci. Na pár minut pak domácí převzali otěže, solidní šanci si však nevytvořili. Jinak na tom byli hosté, kteří opticky opadali do útlumu v zápase. Ostřížek se totiž podruhé dostal do zakončení, tentokrát jeho pokus navíc tečoval Sedlák, naštěstí pro domácí těsně mimo.

V desáté minutě si obrovskou šanci po chybě domácí obrany vypracovali Vítek s Vondráčkem, jenže Vondráček v zakončení selhal, nepřesnou přízemní ránu pak vykopl betonem Štůrala. Po dvou velkých šancích Třebíče tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Nádhernou přihrávku na Haase vymyslel Lukáš Mičulka, Marek Haas pak po překvapivé nahrávce před branku z první prostřelil překvapeného Hrubce. Uběhly dvě minuty a Plášek mohl přidat třetí gól Draků, jenže Hrubec byl tentokrát úspěšnější.

Domácí v těchto chvílích ovládali dění na ledě, obrovskou šanci měl znovu Plášek, ale Hrubec vystřihl ukázkový zákrok lapačkou. Jako obvykle pak Draci zažívali trápení ve druhé třetině, Třebíč již v prvním vzájemném utkání na šumperském ledě domácí tým v prostřední části hry přehrála. I tentokrát měla více ze hry, aspoň v jejím úvodu. Domácí produkovali hokej velmi statický, často hodně pasivní. A tak Třebíč těžila z pohybu a kombinací, narážela však na Štůralovo umění.

Draci si během úvodních deseti minut vypracovali prakticky jen tři šance. Ty však stály za to. Haas sám před brankou minul puk, podobnou příležitost měl i Plášek, který puk sice trefil, ale branku ne. Klíč k úspěchu našel až Vrdlovec, který nachytal na lelcích Hrubce. Útočník Draků vyjel zpoza branky a kotouč zastrčil do branky mezi betony Hrubce.

Klíčovým momentem duelu se pak nejspíš stala přesilovka pěti proti třem, kterou dlouhou minutu a půl hrála Třebíč. Draci v ní nedokázali ani jednou vystřídat, hosté ji strávili celou v útočném pásmu a dokonce nastřelili tyč. Šumperský stadión se snad poprvé v zápase dostal pořádně do varu a začal být Drakům oporou. Hosty trochu nevyužitá přesilovka srazila, navíc Hrubec vyrobil ve 38. minutě kiks, když na nepovedenou rozehrávku nedosáhl před prázdnou brankou Hulva.

Úvod třetí třetiny překvapil Drtilovým pokusem, který Hrubec vyrazil nad sebe a puk pak dopadl na břevno z horní strany. A opět – nedáš, dostaneš. Hosté odpověděli rychlým protiútokem, který po individuálním průniku skrze útočné pásmo zužitkoval přesnou trefou Ondřej Havlíček. Hosté v té chvíli jasně ožili, domácí se naopak začali bát o výsledek. Ve 48. minutě likvidoval Štůrala obrovskou šanci Dolníčka, který znovu individuálně pronikl až do zakončení. O dvě minuty později pak Štůrala čaroval znovu.

To autor druhé třebíčské branky Havlíček dostal přihrávku před Štůralu, který se ale bleskově přemístil a parádním zákrokem večera vychytal třebíčského útočníka, který již mířil do prázdné branky.

Draci však hru ve čtyřech na obou stranách přežili, i když hosté opět zatápěli před brankovištěm. Jenže byli to domácí, kteří se prosadili. Dvě minuty před koncem třetiny vstřelil svůj druhý gól v zápase Haas a dal tak výsledku definitivu. Za ovací publika domácí tým dovedl zápas do vítězného konce, i když Třebíč byla minimálně rovnocenným soupeřem Drakům.

Radek Novák po utkání Šumperk - Třebíč 4:2

Martin Dočekal po utkání Šumperk - Třebíč 4:2

Radek Kučera (Salith Šumperk): Třebíč dnes rozhodně nebyla lehkým soupeřem, nicméně jsme rádi, že se nám tu doma daří, kéž by to ještě chvíli pokračovalo. Důležitým faktorem zápasu bylo bezpochyby ubráněné oslabení tři na pět, které kluci skvěle zvládli. Ve třetí třetině jsme bohužel inkasovali, soupeř nás dostal pod tlak, ale nakonec to po brance na 4:2 vše dopadlo dobře. Za tři body jsme dnes moc rádi.

Radek Novák (Horácká Slavia Třebíč): Viděli a potvrdili to i domácí. Odehráli jsme dnes herně hodně kvalitní utkání, šli jsme do vedení. Domácím se podařilo srovnat a jejich druhému i třetímu gólu předcházela vždy naše stoprocentní gólová šance. Jenže místo abychom tři jedna vedli, jsme tři jedna prohrávali. I přesto, že jsme o dvě branky prohrávali, tak hráči šli za gólem, měli jsme přesilovku pět na tři, v níž David Dolníček trefil tyčku a byly tam i další šance. Ve třetí třetině jsme dostali domácí pod velký tlak, ale ze šancí, které jsme si vypracovali, jsme nedokázali vstřelit gól. Naopak domácí skórovali z ojedinělé šance tři minuty před koncem na 4:2. Škoda je té nevyužité přesilovky pět na tři, sehraná byla výborně. David Dolníček si tam výborně odstoupil od hráče, bohužel jeho střela skončila na tyčce a ne v brance.