Skvělý Jekel postavil neprostupnou závoru a Třebíč má další triumf

Když je středa, tak hokeje je třeba, řeklo by se. Jinými slovy právě ve středu bylo na programu další kolo Chance ligy, v jehož rámci zamířil na Vysočinu Přerov. A nutno říct, že hosté odjeli s nepořízenou. Horáci rozhodli o svém vítězství v první polovině střetnutí, kdy se trefili třikrát. K tomu přidejme tradičně spolehlivý výkon obrany i Pavla Jekela a koukají z toho další tři zasloužené body. Bílé hvězdy si tak upevnily první místo v průběžné tabulce.

11.kolo, středa 13.10.2021
3:02:0, 1:0, 0:0
PRE PRE
Branky a nahrávky: 7. Bittner (Psota, L. Doudera), 17. Bittner (Jakub Stehlík, Psota), 30. Krliš (Nedvídek, L. Forman). Rozhodčí: Ondráček, Micka – Zídek, Vašíček. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 937. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 3:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, L. Forman, Furch, Mlčák, Tureček, Jakub Stehlík – Bittner, Burian, Ferda, Krliš, Kusko, Nedvídek, Michálek, Psota, Sklenář, Střondala, Šťovíček, Vodný.
HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Gréč, Hamrlík, Hrabal, Krisl, Sedláček, Seemann – Doležal, Dvořák, Herman, Indrák, Král, Kratochvil, Novák, R. Pšurný, Süss, Jakub Svoboda, Jan Svoboda, M. Svoboda.

Program je náročný, zápasy jdou teď rychle za sebou, po sobotě a pondělí se hrálo znovu ve středu. Úvodní minuty bylo znát, že Třebíč proti Přerovu trochu tahá nohy a že potřebuje rozjezdit náročné utkání z pondělí, kdy se k šedesátiminutovému boji přidalo ještě prodloužení, a ještě gólové hody v podobě samostatných nájezdů.

Zubři byli rychlejší a pohyblivější a možná i proto si na konci 4. minuty vynutili první přesilovou hru. Ovšem Třebíč, ta prostě jen tak branku nedostane. Oslabení domácí celek skvěle odbránil a Michal Furch se tak mohl bez výčitek zapojit zpět do hry.

To v 7. minutě hráli první přesilovku i Třebíčští. To byla jiná písnička, stačilo necelých dvacet vteřin a lídr tabulky se dostal do vedení. Střelu obránce Doudery Postava betonem vyrazil před sebe, kde stál jako zeď domácí kapitán Ladislav Bittner, který kotouč prostě uklidil do branky!

Přerov se snažil, ale branky prostě dávala Třebíč, stejně jako v 17. minutě. Obránce Stehlík střílí, Postava vyráží a znovu byl před gólmanem hostů Ladislav Bittner, a to nemohlo dopadnout jinak než gólově!

Hosté do druhé části zkusili ještě přidat, výsledkem toho byla větší agresivita, a i další přesilová hra pro Zubry. V té se do dobré pozice dostal hostující Svoboda, který chtěl Jekela prostřelit mezi kruhy, nicméně brankář Jekel byl razantně proti.

Ve 30. minutě to bylo už o tři branky. Znovu v tom měla prsty přesilová hra. Nedvídek našel mezi kruhy, podobně jako měl šanci hostující Svoboda, Václava Krliše, a ten při své střelecké formě nedal svojí střelou gólmanovi šanci.

Přerov kousal i za stavu 3:0. Ve 3. třetině si na Pavlu Jekelovi postupně vylámali zuby Hamrlík, Krisl a Kratochvil. Třebíč hrála již spíše dozadu a úsporně, ale účel svědčí prostředky, jak se říká. Třebíč ještě dokázala vstřelit branku, ale rozhodčí viděl kopnutí nohou, takže čtvrtý zářez Třebíči přiznán nebyl.

Zdálo se, že Přerov těžko nese, že venku letos uhrál zatím jen bod. Hráči se mnohdy snažili, až zbytečně, vyprovokovat strkanice a k vidění byly i zákroky z kategorie zbytečných.

Tento fakt však ale už nic nezměnil na výsledku. Třebíčská mašina jede znovu na zelenou. Proti Přerovu předvedla skvělou taktickou hru, podpořenou využitými šancemi a naprosto po právu zůstává v soutěži bez porážky!

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: V utkání jsme se pomaleji rozjížděli, výborný pohyb Přerova nám dělal problémy. Poté nastala přesilovka, kterou jsme proměnili, a tím jsme se uklidnili. Myslím, že jsme poté přebrali iniciativu a vytvářeli jsme si šance. Uklidnily nás dva přesilovkové góly, kterými jsme si v dnešním utkání pomohli. K výsledku jsme se dopracovali poctivou prací a za nulu a tři body jsme strašně rádi.

Jakub Grof - HC ZUBR PŘEROV: Myslím si, že do první přesilovky soupeře jsme na Třebíč dokázali reagovat. V té přesilovce jsme dostali gól, který nás poslal až nemyslitelně dolů. Měli jsme tam ještě nějaké pasáže, kdy jsme mohli vstřelit branku nebo dvě. Bohužel jsme si dneska se soupeřem neporadili a zaslouženě jsme po skvělém výkonů domácích prohráli 3:0.