Skvělý zápas, třebíčské Bílé hvězdy přehrály i českobudějovický Motor

T ř e b í č - Třebíčští hokejisté jakoby na svém ledě chtěli nabídnout svým fanouškům co největší porci hokeje. Z pěti domácích utkání hráli třikrát prodloužení, dvakrát došlo i na nájezdy a pokaždé se radovali hráči s hrdým nápisem HST na hrudi. Nejinak tomu bylo i v utkání proti vysoce favorizovanému Motoru. Vítězství, které chutná zvlášť sladce, zařídil především kolektivní a velice bojovný výkon domácích. V brance vše jistil vynikající Lukáš Dostál a v nájezdech rozhodl, kdo jiný, než Silvester Kusko. Euforii v hledišti ale zařídili všichni domácí střelci, Adam Raška, Marek Škvrně, největší asi Petr Kratochvíl vyrovnáním v power-play pár sekund před třetí sirénou. V nájezdech se pak dvakrát trefil už zmiňovaný Silvester Kusko a v Třebíči se mohlo slavit.

11.kolo, sobota 6.10.2018
4:3sn1:1, 1:1, 1:1 - 0:0
CEB CEB
Branky a nahrávky: 18. Raška (V. Čejka, Ferda), 35. Škvrně (R. Čermák), 60. P. Kratochvíl (Nedvídek), rozhodující samostatný nájezd Kusko – 3. Bradley (M. Novák, M. Čermák), 34. Babka (Gilbert), 41. Endál (Kutlák, M. Novák). Rozhodčí: Wagner, Kopeček – Podrazil, Zídek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1674. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – R. Čermák, Bilčík, Furch, Vl. Brož, D. Mikyska, V. Čejka, Hort – Střondala, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – Paták, Mlynář, Tadeáš Král – Ferda, Škvrně, Havlát.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Čermák, Bradley, M. Novák – Heřman, Dančišin, Beránek – Endál, R. Přikryl, Šimánek – Gilbert, Babka.

Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté. Motor do utkání vlétl jako velká voda a zasypal Dostálovu branku několika nebezpečnými střelami. Střelecká aktivita se českobudějovickým hokejistům vyplatila. Střela Martina Nováka se sice ještě neujala, ale z následné dorážky se prosadil Cody Bradley, který tak načal skóre utkání. Motor pokračoval v aktivní hře a vybojoval si první přesilovou hru. Hosté měli v početní výhodě mnoho slibných šancí, ale své vedení nenavýšili. S tvrdou střelou Václava Čejky měl Kváča spoustu práce, ale nakonec se mu ji podařilo zkrotit. Beránek v obrovské šanci nedokázal usměrnit letící kotouč do branky. Přesilovou hru si vyzkoušeli také domácí hokejisté. Na trestnou lavici zamířil Martin Heřman, který se provinil podražením. O chvíli později zasáhl Jakub Babka jednoho z třebíčských hráčů holí do obličeje. Bílé hvězdy si tak zahrály přesilovku pět na tři. Horácká Slavia však srovnávací branku nevstřelila. Rozhodčí následně znovu vylučovali. Za podražení dostal dvouminutový trest Vydarený. Bílé hvězdy sice svou početní výhodu nedokázaly zužitkovat, ale krátce po jejím skončení se celá hala otřásala v základech. Václav Čejka poslal přesný pas na hůl Adama Rašky, který uklidil kotouč do českobudějovické branky a srovnal stav utkání.

Ze druhé třetiny neuběhla ani první minuta a rozhodčí už měl vztyčenou pravačku. Za podražení si šel odpykat dvouminutový trest Miloslav Čermák. Ani tuto přesilovku však Bílé hvězdy v branku nepřetavily. A vylučovalo se i na druhé straně. Marek Škvrně si šel odsedět dvě minuty za držení protihráče. Třebíč srdnatě bojovala a díky výbornému výkonu Lukáše Dostála neinkasovala. Netrvalo však dlouho a Horácká Slavia šla znovu do čtyř. V oslabení upoutal pozornost diváků výkon Vlastimila Bilčíka, který zblokoval několik střel soupeře. Motor v početní výhodě neuspěl. Lépe se nevedlo ani Bílým hvězdám, které svou následnou početní výhodu taktéž nevyužily. České Budějovice se dostaly do přečíslení tří proti jednomu. Na konci celé kombinace hráčů Motoru stál Jakub Babka, jenž dopravil kotouč do sítě a vrátil svému týmu ztracené vedení. Radost hostů však neměla dlouhého trvání. Chyby se totiž dopustila také obrana Motoru. Toho využil Marek Škvrně, který přesnou ranou do horní poloviny branky srovnal stav zápasu.

Raška skvěle nabil Janu Süssovi, který však minul českobudějovickou svatyni. Svou šanci naopak využili hráči hostujícího celku. Zdeněk Kutlák nahodil kotouč před branku, kde ho svou čepelí umístil do sítě Lukáš Endál. Ferda podrazil svého soupeře, a Motor tak dostal šanci k navýšení skóre. Bílé hvězdy se v oslabení dostaly do velmi slibné šance, ale Kváča výborně zasáhl. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby byl vyloučen Milan Dančišin. České Budějovice se v oslabení dostaly do několika brankových příležitostí. Bílé hvězdy v přesilové hře srovnat nedokázaly. Horácká Slavia se rozhodla odvolat brankáře a nasadit šest hráčů do pole. Tento odvážný krok se nakonec ukázal jako ten správný. Lukáš Nedvídek našel před českobudějovickou brankou osamoceného Petra Kratochvíla, který svou vyrovnávací trefou odšpuntoval gejzír radosti jak v hledišti, tak na střídačce. Další branka už ve třetí třetině nepadla.

V napínavém prodloužení se fanoušci rozhodující trefy nedočkali.

V nájezdech zazářil třebíčský maskovaný hrdina Lukáš Dostál. Chytil totiž pět nájezdů soupeře a za svá záda pustil jen jediný kotouč. Strůjcem třebíčského vítězství byl Silvester Kusko, který proměnil dva samostatné nájezdy a rozhodl o výhře domácích hokejistů.

Tiskovka po utkání TRE - CEB 4:3SN

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Bylo vidět, že jsme prvních deset minut měli ze soupeře velký respekt. Hodně jsme se dostávali pod tlak. Na dnešního soupeře jsme se chystali a věděli jsme, jakou hru bude předvádět. My jsme hráli až s moc velkým respektem. Po nepovedené přesilové hře pět na tři jsme se chytili a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Zápas byl velmi náročný a soupeř hrál skvěle v útočném pásmu. Jsme rádi, že jsme se před našimi diváky prosadili víckrát než jen jednou. Do utkání jsme se třikrát dokázali vrátit a hráči dnes opravdu zápas odmakali. Říkali jsme jim, že když budou tvrdě pracovat, tak to ocení i diváci, což se potvrdilo. Dnes byli diváci skvělí a výrazně nám pomohli ke druhému bodu.

Václav Prospal – ČEZ Motor České Budějovice: Dnes nám nevyšel konec utkání. Nebyli jsme produktivní, a přestože jsme třikrát v zápase vedli, tak se nám nepodařilo odskočit soupeři o dvě branky. Hokej je hra chyb a my si dnes místo tří bodů odvážíme jen jeden. Vše se odvíjí od produktivity, a když nezačneme dávat branky, tak nebudeme vyhrávat. Někomu se to nemusí líbit, ale bez branek se vyhrát nedá. Pokud šance nevyužijete, tak za to platíte daň a dnes ji platíme my. K chybě brankáře Kváči se vyjadřovat nebudu. To, co si řekneme v kabině, to v kabině také zůstane. Vyhráváme jako tým, prohráváme jako tým.