Slibný začátek výhru v derby nepřinesl

První derby sezony dopadlo lépe pro Jihlavu. Třebaže se bílé hvězdy brzy ujaly vedení 2:0, z vítězství se nakonec radoval náš soupeř. O úspěšné brankové zářezy Horáků se postarali Šimon Szathmáry, Michal Vodný a Ladislav Bittner. Další přípravná měření sil čekají družinu trenérů Mejzlíka a Barvíře příští týden.

přát., čtvrtek 6.8.2020
3:52:0, 1:2, 0:3
JIH JIH
Branky a nahrávky: 3. Szathmáry (Michálek), 13. Vodný (Szathmáry), 37. Bittner (Psota) – 28. Bukač (Zadražil, Mareš), 30. Illéš (Kolář), 42. Jiránek (Zadražil, Bukač), 44. Skořepa (Čachotský, Illéš), 49. Illéš (Pekr, Čachotský. Rozhodčí: Ondráček, Marek – Roupec, Mezlik. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 313. Střely na branku: -. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Zukal, Szathmáry, Chalupa, Nedbal, Čejka, Ševčík – Vodný, Nedvídek, Krliš – Psota, Kořének, Podlaha – Michálek, Bittner, Havlát – Vedral, Mojdl, Ferda.
HC Dukla Jihlava: J. Brož (31. Fučík) – Krenželok, Kolář, Mareš, Bukač, Bilčík, Strejček – Eliáš, Černohorský, Čachotský, Skořepa, Illéš, Jiránek, Zadražil, Pekr, Harkabus, Poletín, Brož V., Havránek, Hrala, Urbanec.

Lépe do utkání vstoupila domácí Třebíč. Již ve třetí minutě prostřelil pod vyrážečku Brože obránce Šimon Szathmáry a Horácká Slavia vedla. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, jelikož se Zadražil dostal s kotoučem až za domácí obranu. Na brankáře Mičána ale nevyzrál. Úvodní třetinu vyhrála Třebíč 2:0, neboť se ve 12. minutě prosadil, střelou k tyči, Michal Vodný. Úvodní třetinu vyhrála Třebíč po zásluze.

Dukla ve druhé části razantně přidala a převzala utkání do své režie. Domácí dlouho odolávali, ale ve 28. minutě nejprve snížil Daniel Bukač střelou od modré a o pár minut později překonal brankáře Mičána střelou nad rameno Jakub Illéš. Necelé čtyři minuty před koncem třetiny se ještě domácí naposledy dostali do vedení. Jeden z Jihlavských ztratil hůl, čehož využila dvojice Matěj Psota a Ladislav Bittner, přičemž druhý jmenovaný nakonec svižnou střelou překonal brankáře.

Ve 42. minutě se zrodila velice pohledná samostatná akce. Tomáš Jiránek obehrál obránce a před brankářem nekompromisně zavěsil. Bylo znovu srovnáno. Necelé dvě minuty na to pak překlopil skóre na stranu Jihlavy tvrdou ránou Josef Skořepa. Ve 49. minutě pak pojistil výhru Jihlavy z dorážky po střele Pekra znovu Jakub Illéš.

Třebíč byla lepší první třetinu, pak už ale měla mírnou převahu Jihlava, která dnes asi zaslouženě zvítězila.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas splnil očekávání, Jihlava nás chvílemi přehrávala a dostávala nás pod tlak. Utkaní mělo ale dobré tempo a my jsme s ním spokojeni. V první třetině se nám zranil jeden obránce a my jsme museli dohrávat na pět beků, takže se pak dostavila rychleji únava. Utkaní skončilo jak skončilo, výsledek není v této fázi přípravy až tak důležitý, ale splnilo pro nás svůj účel. Dostali prostor kluci, co jsou tady na „try out“ z druhé ligy a z naší místní juniorky.

Viktor Ujčík – HC Dukla Jihlava: Byl to zápas po strašně dlouhé době, moc jsme se na něj těšili. Na soupeři bylo vidět, že už odehrál jeden zápas před tím, začátek nám troch utekl. Neřekl bych ani, že jsme hráli špatně, ale nedokázali jsme proměnit šance. Po první třetině jsme k tomu něco řekli, ať se hráči vůbec nedívají na výsledek, že to tak muselo být vzhledem k tomu, že soupeř už má jeden zápas odehraný a my ne, a pak jsme začali hrát to, co si představujeme a trénujeme. Na to, že to byl první zápas, si myslím, že tam byla spousta pěkných akcí z obou stran. My jsme nakonec byli ti šťastnější a jsme moc rádi, že jsme ten zápas zvládli.