Spolehlivý výkon zajistil bílým hvězdám vítězství v Benátkách nad Jizerou

V sobotu měli třebíčští hokejisté na programu dohrávku zápasu v Benátkách nad Jizerou. Uspěli. Družina hlavního trenéra Kamila Pokorného podala po všech stránkách koncentrovaný výkon a svého soupeře z dolních pater tabulky dokázala porazit 3:1. Ve výborných výkonech z poslední doby pokračuje Vojtěch Střondala, který se trefil i dnes, k čemuž navíc přidal jednu přesnou asistenci.

38.kolo, sobota 12.2.2022
BNJ BNJ
1:30:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 33. Klapka (E. Čermák, Dušek) – 7. Střondala (L. Forman, Dočekal), 34. Dočekal (Střondala, Vodný), 45. Šťovíček (Tureček, D. Sklenář). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 201. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Benátky nad Jizerou: D. Král – Štibingr, Aubrecht, Dvořák, Bukač, Hampl, Kunst – Daniel Špaček, Dušek, Klapka – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý – Wiencek, Jansa, E. Čermák – Vomáčka, Kalaj, Křepelka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Poizl, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – D. Sklenář, D. Michálek, Ferda – Gajarský, Vodný, Lang.

Zápas začal aktivitou Třebíče. Jako první vyzkoušel pozornost brankáře Krále Daniel Poizl, ovšem jeho bomba pouze zaduněla o betony gólmana Benátek. O poznání větší příležitost měl na své holi hned o minutu později Martin Dočekal, ale i tentokrát si Daniel Král dokázal poradit. Tlak Horáků však dál sílil. Následně o sobě dal vědět Dominik Sklenář, který kus černé gumy šikovně tečoval, ale ke své smůle jen do připravené lapačky brankáře domácích. Ani on už ale nestačil na přesný pokus Vojtěcha Střondaly, který zaplul přesně do horních pater benátecké svatyně. To se psala sedmá minuta. Příležitost k odpovědi měl ve 12. minutě Antonín Dušek. Jenže velezkušený rutinér selhal a ve vyložené šanci přestřelil. Další tutovka se otevřela před Davidem Aubrechtem, ten ale trefil tváří v tvář Mičánovi tyč. Když v následné přesilovce neuspěl ani Daniel Špaček, jenž v další stoprocentní možnosti střílel pouze pánubohu do oken, tak bylo stále více zřejmé, že po úvodní periodě půjdou do kabin spokojenější Horáci. Jejich dobrou náladu mohl podtrhnout David Michálek. Šikovná ten třebíčského forvarda svůj cíl jen těsně minula.

Druhé dějství začalo platonickým tlakem domácího celku. Ten měl sice opticky puk na svých holích častěji, ale povětšinou si z této územní převahy nic kloudného nevypracoval. Když už ano, netrefili hráči Benátek puk jako v případě Antonína Duška. Tentýž hráč si o pár minut později vylámal zuby na Mičánovi. Z pohledu Benátek to byl svým způsobem klasický zápas letošní sezony. Mladíkům nešla upřít snaha, dokonce i šance si zvládli vypracovat… Jejich zakončení bylo ale ve většině případů doslova tristní. Ne náhodou mají Benátky druhý nejhorší útok v soutěži, což je i důvod, proč se letos po závěrečném utkání (pravděpodobně) s Chance ligou rozloučí. Pravdivost těchto slov potvrdil ve 27. minutě opět Antonín Dušek. Duškova teč skončila mezi betony Mičána, odkud puk znovu vyklouzal před domácího útočníka. Ten v další stoprocentní příležitosti ale opět jen přestřelil. O chvíli později pálil od modré Hampl, jeho ránu Mičán vyrazil a poskakující puk odpálil z brankové čáry pohotový Michal Furch. Festival zahozených šancí pokračoval, když Klapka vybídnul přesnou přihrávkou před bránou zcela volného Špačka. Proti jeho střele se však dokázal Mičán rychle přesunout. Přesto se Benátky vyrovnání přece jen dočkaly. Stalo se tak v přesilové hře, když střílenou přihrávku Erika Čermáka usměrnil do sítě Adam Klapka. Radost však týmu vedenému Valdemarem Jirušem dlouho nevydržela. Hned o minutu později, konkrétně v čase 33:07 dostala k dispozici přesilovou hru také Třebíč – a uspěla. Vojtěch Střondala zavezl puk šikovně do útočného pásma, kde jej přesným pasem naservíroval Martinu Dočekalovi, který už věděl, jak s celou situací naložit. Dočekalův projektil byl přesný, prudký, a hlavně gólový. Skutečnost, že bílé hvězdy dokázaly takto rychle odpovědět na vyrovnávací branku soupeře byla pro dnešní zápas pravděpodobně klíčová. Patrně největší šanci ke srovnání stavu měli domácí hráči hned o pár minut později. Nepřesná Mičánova rozehrávka skončila na hokejce Erika Čermáka, který měl před sebou prázdnou bránu, avšak obětavý zákrok Lukáše Zukala vyrovnání nepřipustil.

Třetí třetina započala přesnou tečí Martina Šťovíčka, který hokejistům Benátek ukázal, jak že se to má s šancemi nakládat. Šťovíčkova teč nepříliš prudké střely Davida Turečka od modré čáry byla totiž tak přesná, že Daniel Král na ni nestihl zareagovat. Příležitost ke snížení dostali Benátečtí v další přesilovce. V ní se nejdříve zaskvěl pohotovým zákrokem Jan Mičán, aby o pár vteřin později orazítkoval Antonín Dušek před poloprázdnou brankou tyč. Vychýlená mířidla soupeře potvrdil ve 48. minutě Jansa. Ten v další velké možnosti branku znovu minul. Nutno však podotknout, že Horáci podali kvalitní výkon. Jak mezi tyčemi, tak i v defenzivě, kde beci hned několikrát odpálili puk z brankové čáry na hranici vlastního sebeobětování. Definitivně rozhodnout mohl pár minut před závěrečnou sirénou Krliš. Daniel Král nicméně udržel svým spoluhráčům ještě alespoň poslední plamínek naděje. Ten se snažila domácí střídačka rozdmýchat závěrečnou hrou bez brankáře. Marně. Stoprocentně koncentrovaná třebíčská družina si závěr zápasu pohlídala a po zásluze si domů odváží tři hody.

Autor reportáže Pavel Mandát

Valdemar Jiruš - HC Benátky nad Jizerou: Dnes se ukázalo v plné nahotě to, co nás sráží celou sezónu, a to je naše produktivita. Hrajeme proti nejlepšímu týmu Chance ligy. Utkání, které je herně vyrovnané, prohrajeme, neboť neproměníme šance. Je to pro nás tvrdá realita.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme chtěli odčinit domácí zápas s Kolínem, který se nám vůbec nepovedl. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme víc šancí, šli jsme do vedení. Ve druhé třetině jsme si vývoj zápasu zkomplikovali třemi vyloučeními v řadě. To třetí soupeř využil. Důležitý pak byl gól Martina Dočekala na 2:1 pro nás. Ve třetí třetině jsme měli hru pod kontrolou až do dalšího našeho vyloučení, ve kterém měl soupeř další šance. Ty jsme ale díky výbornému výkonu Honzy Mičána, díky nasazení hráčů a dodržování systému dokázali ustát bez inkasované branky. Soupeř měl velkou kvalitu, co se týče individuálních dovedností, ale naše vítězství je dnes zasloužené.