TRE – CEB 3:2 – Horácká Slavia přehrála také silný Motor, další tři body doma

T ř e b í č - Třebíčští hokejisté dokázali porazit v domácím prostředí také ambiciózní České Budějovice. Třebíč se dostala postupně zásluhou Zohorny a Psoty do dvoubrankového vedení, a i když pak Motor dvěma brankami rychle po sobě ve druhé třetině vyrovnal, hned vzápětí se prosadil Jan Milfait a touto brankou rozhodl o vítězství Bílých hvězd.

3.kolo, pondělí 12.9.2016
3:21:0, 2:2, 0:0
CEB CEB
Branky a nahrávky: 9. R. Zohorna (Erat, Dolníček), 23. Psota (Jan Wasserbauer, Havránek), 34. Milfait (Kusko, Kristl) – 32. Pajič (Suchánek, Fillman), 33. Škoda (Kuchejda, Pavlin). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1830. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Lojek, Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček, Erat – Kristl, Milfait, Kusko – Psota, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Čech.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Pýcha, Pavlin, Žovinec, Fillman, Mucha, Vráblík, Suchánek – Heřman, J. Straka, Chovan – Květoň, Pajič, Čermák – Babka, Rob, Žálčík – Škoda, Kuchejda.

Zápas, který sledovalo, i s přispěním hostujících diváku, zhruba 1800 diváků začal minutou ticha za tragicky zesnulého mladého rozhodčího.

Po vhození prvního buly začali lépe domácí. Bílé hvězdy byly důraznější a agresivnější při napadání, což vedlo k prvnímu úspěchu. Kapitán domácích našel Erata, ten prudce vystřelil, přičemž kotouč si k dorážce našel Radim Zohorna a střelou do odkryté klece v 9. minutě otevřel skóre.

Třebíč si svojí aktivitou vynutila do konce třetiny dvě přesilové hry, ovšem nepatřily do kategorie povedených, a proto jsme v úvodní třetině viděli pouze jednu branku, ačkoliv Martin Čech, ze čtvrté formace, byl po akci Patáka a Juráně ke druhé brance domácích velice blízko.

Tah na bránu měli Třebíčští i po první přestávce, což mělo ve 23. minutě další brankový efekt. Budějovický brankář Bláha musel čelit několika ostrým pokusům, na dorážku Matěje Psoty byl už krátký. Horáci vedli o dvě branky, na stadionu bylo veselo.

Ve 29. minutě předvedla Třebíč zlepšenou přesilovku, několik přihrávek a střel v útočném pásmu však třetí trefu nepřineslo.

Ve 32. minutě se naopak radovali hosté, a to když Vejmelku v přesilovce, z poměrně velkého úhlu, propálil Rok Pajič. Netrvalo ani minutu, Budějovice využili tlaku po vstřelené brance a vyrovnaly. Nadvakrát se prosadil Vladimír Škoda, vypadalo to, že zápas dostal nový náboj.

To se ale nestalo, Třebíč začala znovu šlapat, a zanedlouho to znovu přineslo ovoce. Jan Milfajt předvedl opět důraz před brankou a znovu vrátil domácím barvám vedení.

Třetí část byla vyrovnaná. Třebíč hrála dobře takticky, soupeře prakticky nepustila do vyložené brankové příležitosti. Domácí mohli na své hokejky vnést více klidu, kdyby Martin Čech trefil z první odkrytou klec, místo špičky brusle brankáře Bláhy.

Třebíčští sehráli velice povedený zápas, který korunovali zaslouženými třemi body, díky kterým momentálně figurují v popředí tabulky. Motor dnes zůstal poměrně hodně za očekáváním.

Jar. Barvíř po utkání Třebíč - Č. Budějovice 3:2

Jaroslav Barvíř- Horácká Slavia Třebíč I přes drobné chybičky jsme odehráli vynikající první třetinu, měli jsme vynikající pohyb, čímž jsme soupeři narušovali rozehrávku, drželi jsme střední pásmo. V prní třetině nám chyběl druhý gól, ke kterému jsme měli blízko. Ve druhé třetině jsme sice branku vstřelili, ale po dvou chybách soupeř, který je silný na puku vyrovnal, a my vedení o dvě branky ztratili. Ukázala se ale morálka týmu, nepoložilo nás to, vstřelili jsme třetí branku a třetí třetinu jsme chtěli hrát jednoduše, protečovávat, být otravní. To se povedlo a i díky skvělým divákům, kteří nás neustále podporovali, jsme vyhráli, za to bych chtěl domácím příznivcům poděkovat.

Antonín Stavjaňa- HC Motor České Budějovice Musím domácím pogratulovat k bojovnému výkonu a musím říct, že v těch rozhodujících situacích byli domácí hokejovější. Z naší strany to bylo hodně profesorské, a těch okamžiků, které po hráčích chceme, tam bylo pomálu. Jedním z našich úkolů pro sezonu, bylo zlepšit herní projev na hřištích soupeře, což se dnes nepovedlo.