TRE-KOM 2:1 - Třebíčská tvrz zůstává pro Kometu nepokořena

T ř e b í č - V souboji Horácké Slavie a brněnské Komety šlo o hodně především domácímu týmu, který by se v případě porážky znovu více přiblížil barážové beznaději. V první třetině jako by byli třebíčští hokejisté ze splnění jediného možného cíle - vítězství - pod psychickým tlakem a aktivitou hýřili především hosté. V druhé části však převzali iniciativu domácí a zásluhou Sobotky také otevřeli skóre. Z jedné z mála šancí se hostům podařilo ještě v téže třetině vyrovnat, a tak do závěrečného dějství, do souboje kdo s koho, nastupovali oba soupeři s vyrovnanými šancemi. Misku vah na stranu domácích pak přiklonil dělovkou od modré Kališ, který poslal Třebíč do vedení. Ta si jej již do konce zápasu nenechala vzít, a získala tak cenné tři body.

44.kolo, středa 26.1.2005
2:10:0, 1:1, 1:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 36.Sobotka (Ščerban), 50.Kališ (Holý) - 39. Černý (Brančík). Rozhodčí: Lacina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváků: 938. Střely na branku: 32:25.
SK Horácká Slavia Třebíč: Slávik - Míka, Kališ, Ščerban, Sedláček, Hrbáček, Kučný, Svačina - Holý, Žiška, Kubiš - Valko, Oliva, Fryauf - Vrbata, Sobotka, Škoda - Přibyl, Čech, Topol.
HC Kometa Brno: Maláč - Mikel, Vyrubalík, Elsner, Lhotský, Staněk, Karlíček, Ondráček - Burián, Fadrný, Brančík - Černý, Navrátil, Sedláček - Meluzín, Nohel, Moskal - Baranyk, Šebek, Mračka.

První třetina nebyla příliš ke koukání, hrálo se víceméně ve středním pásmu, do útočných třetin se hráči dostávali poměrně zřídka. Z průměru vybočila akce Brančíka a Černého, kteří ve 4. minutě před Slávikovou brankou způsobili menší rej, a na druhé straně situace dva na jednoho v podání Žišky a Holého. Brňané měli v první třetině více ze hry, ale své šance postupně spalovali. Ve 12. minutě při oslabení unikl Nohel, dvě minuty nato měl stejnou příležitost Černý – obě však Slávik s přehledem zlikvidoval. Na třebíčské straně stojí za zmínku Škodova teč, která těsně minula Maláčovu branku.

TREKOM

Jakub Žiška se probíjí brněnským valem.

Druhá část hry byla záživnější, diváci viděli mnohem více brankových příležitostí než v úvodních minutách. Ve 25. minutě z bezprostřední blízkosti do Maláče pálil Škoda, za minutu zopakoval jeho pokus na druhé straně Černý. Ve 29. minutě Třebíčští hosty opět přečíslili, Vrbatovu přihrávku ale Maláč stačil ztečovat, a puk proto k najíždějícímu Sobotkovi nedorazil. Třebíč byla aktivnější, ve 30. minutě se do brejku dostal Kubiš, chvíli poté na Maláče ostře dotíral Valko, vzápětí Fryauf nastřelil tyč. Nad ledem se vznášel přízrak gólu, který se zhmotnil ve 36. minutě, kdy Maláčovi za záda proklouzla Ščerbanova střela, kterou do branky dorazil v tomto zápase všudypřítomný Sobotka – 1:0. Kometu ale obdržený gól nabudil, hráčů v modrém najednou bylo všude plno. Mikelův pokus ze 38. minuty se ještě neujal, krásná akce, kterou se prezentovali o chvilinku později Brančík a Černý, ano. Brančík vyhrál buly v útočném pásmu, nahrál na Černého, za jehož střelou se Slávik, jemuž navíc stínili domácí obránci, už pouze otočil – 1:1.

Po druhé přestávce, kterou divákům zpříjemnila exhibice sledge-hokejistů, měl vedoucí branku na holi právě Černý, jeho akci ale zblokovala třebíčská obrana. Ve 48. minutě se před Maláčem vytvořila menší skrumáž, jejímž výsledkem bylo vyloučení Lhotského, který příliš tvrdě bránil svého gólmana. Třebíč si při přesilovce vytvořila tlak, štěstí zkusil od modré Hrbáček, zblízka prověřil Maláče Kubiš. Horácká Slavia zůstala v útočném pásmu i po návratu Lhotského z trestné lavice a dál pokračovala v ostřelování brněnské branky. Tato iniciativa se jí vyplatila, když na sklonku 50. minuty tvrdá Kališova rána od modré skončila v levém horním růžku Maláčovy svatyně – 2:1. Hosté nesložili zbraně a bojovali až do posledních vteřin. V 56. minutě se stav snažil zvrátit Fadrný a vzápětí i Brančík, puk však v obou případech létal těsně mimo Slávikovy klece. 22 vteřin před koncem utkání Maláč opustil branku a hosté zkusili hrát power-play. Hra v šesti se jim však příliš nepovedla, sami se dostali z pásma a Slávikovu branku se jim už nepodařilo nijak ohrozit. Závěrečné vteřiny proto patřily domácím, kteří ubránili své těsné vedení a také zisk pro ně tolik důležitých tří bodů.

TREKOM

Lubomír Oslizlo (trenér HC Kometa Brno): "Rozhodně jsme sem jeli získat nějaké body, což se nám ale nepodařilo. Myslím, že to byl remízový zápas, škoda, že jsme to neudrželi, remíza by byla spravedlivá pro obě mužstva. Začali jsme velice dobře, měli jsme asi tři nebo čtyři samostatné nájezdy, které jsme neproměnili. Po asi dvou stech minutách jsme dali první gól, jedna branka však nestačila ani na remízu. Škoda těch nevyužitých šancí, proto jsme si neodvezli ani ten bod."

Jiří Otoupalík (trenér SK HS Třebíč): "Myslím, že až na první třetinu, kdy jsme začali dost zakřiknutě a se staženou obranou, jsme odehráli dobrý zápas. Chybí nám Jiří Beroun, potřebuje ho Znojmo. A i když Znojmo poslalo brankáře Přikryla do Trenčína, bude sem zatím pořád jezdit Robert Slávik."