TRE - MST 2:4 - První domácí zápas roku 2014 Třebíči nevyšel, podlehla o dva góly Mostu

T ř e b í č - K prvnímu domácímu utkání v roce 2014 zamířil na led Třebíče tým HC Baník Most. V první dvacetiminutovce hráli více s pukem domácí hráči, ale branky stříleli pouze hosté. Nejprve se ve 3. minutě trefil Szabo, aby v 10. minutě krásnou střelou pod "víko" zvýšil na rozdíl dvou branek Smolka. Ve druhé třetině šla Třebíč za vyrovnáním. Ve 27. minutě snížil v přesilovce Vondráček. Za minutu na to Mrázek dotlačil puk do branky a bylo vyrovnáno. Na začátku třetí části propadla domácí obrana a hosté se znovu ujali vedení, které potvrdili až v power-play domácího týmu.

37.kolo, pondělí 6.1.2014
2:40:2, 2:0, 0:2
MOS MOS
Branky a nahrávky: 7. Vondráček (Dlapa, Laš), 28. Mrázek (Wasserbauer) – 3. Szabo (Pavelka, Kasal), 10. Smolka (Bojer), 41. Bojer (Pavelka, Kasal), 60. Písařík. Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1250. Střely na branku: 47:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Čejka – Vondráček, Nahodil, Laš – Čuřík, Mikeska, Fořt – Kadela, Kaut, Čech – P. Mrázek, Raška, Wasserbauer - Přibyl.
HC Most: Horák – Kasal, Pavelka, Hora, Čížek, Havelka, Šimon – Bojer, Smolka, Tauš – Písařík, Vlček, Zavřel – Sedláček, Slavíček, Nedrda – Palaščák, Szabo, Homer.

Ještě před tím, než bylo vhozeno úvodní buly tohoto zápasu byla uctěna minuta ticha za dnes zemřelého Karla Guta, bývalého hokejisty a předsedy svazu ledního hokeje České republiky.

Samotný úvod zápasu byl spíše opatrný, mužstva se snažila vyvarovat chyb, které by mohly pomoci soupeři. V bráně Horácké Slavie nastoupil po úspěšné prvoligové premiéře znovu brankář Daniel Zelenka, který pomohl mužstvu ke třem bodům v minulém kole na hřišti Benátek.

Zpočátku chybělo na domácí straně možná trochu více střelby, a tak to možná logicky i byli hokejisté posledního Mostu, kteří poprvé udeřili. Špatné rozehrávky domácího beka využil Michal Szabo a poprvé v dnešním utkání prostřelil domácího brankáře.

Domácí jakoby se stále na ledě spíše hledali, brankář musel likvidovat střelecké pokusy z kategorie těch méně obtížnějších, a proto si možná se všemi vcelku v pohodě poradil.

Nic na tom nezměnila ani úvodní přesilovka, kterou Horáci dostali na začátku osmé minuty k dispozici. Na to, aby domácí vymysleli něco překvapivého, byla hra v početní výhodě příliš statická a čitelná. Snad jedině tečovaná střela Dujsíka od modré čáry nadělala Horákovi trochu více práce.

Prakticky okamžitě po návratu hostujícího hráče na led z trestné lavice hosté udeřili podruhé. V 10. minutě využil volnějšího prostoru kolem sebe Pavel Smolka a povedenou střelou pod víko zvýšil hostující náskok.

Hned na úvodní buly prostření třetiny se stavěli hosté oslabeni o jednoho hráče. Hlavní rozhodčí totiž potrestal družstvo dvouminutovým trestem za pozdní příchod na ledovou plochu po přestávce, celkem kuriózní trest. Ale ani tato přesilovka pro Třebíč nepřinesla nějakou výraznější šanci.

Horácká Slavia si musela počkat až na druhou početní výhodu ve 2. třetině. Konkrétně tomu bylo ve 27, minutě, kdy střelu Dietze od modré čáry šikovně tečoval Tomáš Vondráček a snížil.

Třebíč chtěla okamžitě srovnat, což se o minutu později opravdu povedlo. Brankář Horák nedostatečně ukryl kotouč do své výstroje a mladý dravec Petr Mrázek se zorientoval ve zmatku před brankou a dokázal doklepnout kotouč až za záda brankáře.

Horáci byli rozjetí, okamžitě se pustili aktivně znovu do útoku. Ovšem ten byl vzápětí zastaven. Dalo by se říci, že trochu zbytečným útočným faulem Vondráčka. Hra se díky přesilové hře Mostu zase spíše uklidnila, což hostům hrálo do karet.

Brankář Zelenka si připsal dva těžké zákroky v oslabení a právě jemu pak mohli spoluhráči děkovat, že je skóre nerozhodné.

Pokud bychom zhodnotili prostřední část hry jako dobrou ze strany domácích, tak vstup do té poslední musíme okomentovat jako katastrofální a to doslova. Již po několikáté v zápase zachybovala domácí obrana, tentokráte to již mělo fatální následky. Prakticky hned po buly si našel prostor mezi obránci Jan Bojer, který dostal přihrávku a pelášil sám na domácího gólmana, kterého prostřelil mezi betony.

Snaha se asi domácím upřít nedala, ale chyběl spíše souvislejší tlak, který by hosty zatlačil. Asi to bylo dáno i tím, že s přibývajícím časem ubývaly hráčům síly.

Most dokázal spoustu střel zablokovat, a když už se většinou nějaká mezi tři tyče vešla, byla doprostřed brány, tudíž s ní brankář mnoho problémů neměl.

V závěrečných minutách hrála Třebíč ještě přesilovku, ale ani tentokráte se nepovedla. Celý zmar Třebíče podtrhl ještě jednou brankou při power play do prázdné brány hostující Pavel Písařík.

Mostečtí dnes byli rozhodně produktivnější a z Třebíče si odvezli cenné body. Vždyť z posledních jedenácti zápasů Most vyhrál teprve podruhé!

Tisková konference po utkání Třebíč - Most 2:4

Daniel Zelenka po utkání Třebíč - Most 2:4

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Z trenérského pohledu jsme nic nepodcenili. Hráčům jsme ukázali, jak Most hraje. Bohužel Most jen potvrdil to, že se zvedl. Prví třetina, to byla hanba. Potom, co jsme se zvedli a srovnali, jsem si myslel, že budou chtít hráči odčinit to, co se v první třetině dělo. Špatný pohyb, hráči nebruslili, a díky tomu jsme ani nebyli schopni hrát v systému. Soupeř dnes zaslouženě vyhrál. Třetí gól dostala první lajna, nejzkušenější hráči, a za jedenáct vteřin jim ujede hráč sám na bránu. Stačilo, aby si splnili svůj úkol a postavili se do prostorů, ketré mají hlídat. To už není o tom, co my hráčům říkáme, ale o jejich přístupu a koncentraci. I soupeř měl v týmu hráče, kteří jsou hodně vytěžovaní, včera hráli televizní zápas proti Brnu a dnes Most táhli. U nás to tak nohužel nebylo.

Radek Mrázek - HC Most: My jsme dnes maximálně spokojení, ty body jsou něco navíc. Jsme s mužstvem týden a pro nás je úkol připravit mužstvo na baráž. Cokoliv navíc je plus. Musíme pracovat na fyzičce a vnést do hry řád. Musíme ale pomalu, začínáme s mužstvem pracovat na základních věcech a prakticky od úplného začátku.