TRE-OPA 4:3 - Ani počtvrté Opava letos proti Třebíči nebodovala

Bojovné utkání plné nečekaných zvratů, tak by se dal nazvat zápas 34. kola 1. ligy mezi Třebíčí a Opavou. Obě mužstva potřebovala bodovat, obě totiž chtějí do play-off. Hosté měli k vítězství blíž, dvakrát vedli, ale nakonec se nedokázali zbavit svého "třebíčského" komplexu a ani počtvrté v této sezóně nedokázali proti Horácké Slavii bodovat. Dvě branky domácích vstřelil Robert Holý.

34.kolo, středa 22.1.2003
4:31:1, 1:2, 2:0
OPA OPA
Branky a nahrávky: 20. Holý (Žiška), 25. Kaňka (Klimeš), 42. Oliva (Kališ, Mikulík), 55. Žiška (Holý) - Lhotský (Najdek), 36. Najdek. Rozhodčí: Votroubek - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 5:5, navíc Hrůza (Třebíč) 10 min. OT. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 1700.
SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda - Mocek, Kříž, Hrbáček, Kališ, Klimeš, Polívka, Sedláček, Pecka - Kaňka, Žiška, Holý - Beroun, Oliva, Mikulík, Fryauf, Hrůza - Vítek.
HC Slezan Opava: Šlupina - Přibyla, Vnenk, Kramný, Prokop, Vosátko, Vilášek - Lhotský, Duba, Najdek - Mikšan, Horný, Boháč - Šebesta, Zdeněk, Sochorek - Suchánek.

Tre-Opa
Třebíč měla v první třetině více ze hry, ale svoje šance nedokázala zužitkovat. V době svého největšího náporu v 17. minutě, kdy na brankáře Šlupinu postupně nevyzráli Beroun, Mikulík a Oliva, přišla studená sprcha. V krásné akci na jeden dotek se před Nerudu dostalo trio Sochorek, Mikšan a Suchánek, který puk do poloodkryté branky prakticky zavezl - 0:1. Domácí s tímto stavem ale nesouhlasili a 14 vteřin před koncem třetiny se o slovo přihlásila první třebíčská řada. Holý se efektně zbavil bránícího hráče a zblízka překonal Šlupinu - 1:1.

Na konci 23. minuty byl vyloučen hostující Lhotský, načež Horácká Slavia hrála přesilovku. 13 vteřin před návratem Lhotského na led našel Klimeš zcela volného Kaňku, jenž si Šlupinu ukázkově vychutnal - 2:1. Jenže poté měla Horácká Slavia menší výpadek, čehož Slezané dokonale využili. Ve 34. minutě si Kříž jel odpočinout na trestnou lavici za držení hole. Ani se nestačil usadit a mohl se už zase vrátit na střídačku - jeho provinění totiž za 28 vteřin golfákem z voleje potrestal Lhotský. Smůla Třebíče pokračovala, za dvě minuty domácí obránci naservírovali Najdkovi puk jako na zlatém podnose a Neruda opět musel lovit puk ze své sítě - 2:3. Slezané dohrávali druhou dvacetiminutovku ve čtyřech, půl minuty před jejím koncem se totiž autor vedoucího gólu, Najdek, provinil hákováním. Třebíč ale výhodu početní převahy do zaznění sirény nevyužila.

I přesto se během této přesilovky skóre měnilo, to už ale běžela druhá minuta třetí části. Vyloučený Najdek se pomalu chystal zpět na led, když Oliva za Šlupinova záda tečoval Mikulíkovo nahození od modré - 3:3. Oba týmy hrály, jak nejlépe mohly, puk dokonce dvakrát zastavila tyč - v 50. minutě u Nerudy, o čtyři minuty později na druhé straně u Šlupiny. V 54. minutě se definitivně rozhodlo, když červené světlo za Šlupinou rozsvítil kapitán Třebíčských, Jakub Žiška. Opava dělala co mohla, ale v nejtěžších chvílích Třebíč podržel Neruda, jenž v 56. minutě vychytal zcela volného Vosátka. Po strhující bitvě opět všechny tři body zůstaly na Vysočině a Třebíč se posunula blíže k play-off.

Milan Krčmář

trenéři
Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava): Zápas se mi hodnotí špatně, s Třebíčí jsme hráli čtyři zápasy a všechny jsme prohráli. Dneska jsme si ale nezasloužili prohrát, ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, hráli jsme opravdu velmi dobře a agresivně. Nevyužili jsme všechny šance, které jsme měli. Je to škoda, mrzí mě to. Jinak to byl ale zápas velmi slušný, na dobré úrovni. Obě mužstva bruslila, šance byly na obou stranách. Myslím, že jsme dneska zklamali jen v koncovce, ale jinak hráči odehráli velmi dobrý zápas.

Rostislav Čada (trenér SK HS Třebíč): Musím potvrdit, že jsme měli velmi kvalitní utkání, velmi dobře odehrané z obou stran. Je vidět, že soutěž vrcholí a mužstva k tomu přistupují velmi dobře, hraje se s velkým nasazením, hraje se dobře v obranné fázi. Hra se musela divákům líbit. Chtěl bych právě divákům jménem hráčů a klubu poděkovat, protože nám v tomto utkání strašně pomohli.