TRE - PRO 2:4 - Žalostná koncovka znovu připravila Třebíč o body

T ř e b í č - V dnešním zápase pravdy Třebíči opět selhala koncovka. I když první třetina přinesla opatrnou bitvu ze zajištěné obrany, měly oba týmy obrovské šance k otevření skóre. Druhá třetina přinesla větší boj. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, což prakticky rozhodlo o osudu utkání. Ve 40. minutě využil David Dolníček přesilovku a posílil naděje domácích fandů na bodový zisk. Třetí třetina přinesla neurovnaný hokej plný nepřesností. Když v 57. minutě Petr Zahradník snížil na 2:3, svitla domácím velká neděje na vyrovnání. Tu ovšem hned za minutu a půl uhasil hostující Pavelek. Třebíč si tak připsala neuvěřitelnou jedenáctou porážku v řadě.

37.kolo, sobota 19.1.2008
2:40:0, 1:3, 1:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 40. Dolníček (Sedlák), 57. Zahradník (Čech) - 21. Piecha (Pavelek, Kotásek), 28. Mikšovský (Opatovský), 33. Kotásek (Bartoň, Pavelek), 58. Pavelek (Andersons, Vymazal). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2250. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, Trončinský, Sláma L., Sedláček, Sláma B., Kaláb, Bulička, Dvořák - Přibyl, Dolníček, Sedlák, Čech, Zahradník, Heřman, Šúrek, Obdržálek, Dibelka, Vlk, Nahodil, Burian V.
LHK Jestřábi Prostějov: Šturala - Procházka, Hlavatý, Andersons, Balčík, Kumstát, Bartoň, Vomela, Chovan - Kotásek, Piecha, Pavelek, Opatovský, Mikšovský, Duba, Vrba, Podešva, Vymazal, Nakládal.

Zpočátku utkání obě mužstva hrála velice opatrně, proto jsme mnoho akcí neviděli. Až v 5. minutě se k větší šanci probojovala Třebíč, ale po závaru před brankářem nedokázala dopravit kotouč do sítě. O minutu později otevřela vrátka domácí obrana a na Nedvídka se řítil osamocený Mikšovský. Další hrozba Jestřábů přišla v 10. minutě. Po střelené přihrávce Piechy tečoval kotouč do tyčky hostující Pavelek. Ve 12. minutě měla Třebíč k dispozici přesilovou hru. Jak již bývá zvykem přesilovku se nepodařilo využít. Třebíčští v početní převaze vůbec nestříleli a častými nesmyslnými přihrávkami za hostující klec přicházeli o kotouče. V 18. minutě nebezpečně do břevna vypálil Kumstát. Po úvodní třetině tak bylo skóre nerozhodné 0:0.

Způsob hry, se kterou Třebíč naskočila na led do 2. třetiny připomínal trénink, nebo rozbruslení před zápasem. Horáci přestali hrát a Jestřábi toho samozřejmě využili. Výtečnou pozici mezi kruhy nabídla domácí obrana Martinu Piechovi, který překonal Nedvídka střelou nad lapačku. Ve 22. minutě bylo pro Horáckou Slavii odpískáno trestné střílení, na které se až příliš suverénním způsobem rozjel Dibelka. Jeho bekhendový blafák měl však ke vstřelení branky hodně daleko. Jestřábi opět trestali. Ve 28. minutě překonal domácího gólmana opět střelou nad lapačku Adam Mikšovský. Třebíčská obrana měla v dnešním zápase den otevřených dveří. Ve 33. minutě ujížděl na osamoceného Nedvídka Martin Kotásek a blafákem do bekhendu zvýšil na 0:3 pro Prostějov. Ve 34. minutě se stoprocentně projevila třebíčská nemohoucnost v koncovce. Osamocený Přemek Sedlák dostal před bránu vydařenou přihrávku. Jediné co mu v této chvíli bylo překážkou, byla lapačka hostujícího brankáře. Sedlák ji však neomylně trefil. Dvě minuty před koncem se jádro těch nejvěrnějších fandů na protest odebralo mimo stadion a toto podivné gesto jako by hned mělo své účinky. V přesilové hře dokázal ve 40. minutě dorazit kotouč do branky David Dolníček.

Třebíčští nakopnuti branku ze druhé části začali hrát o poznání důrazněji. Ve 44. minutě Horácká Slavia zamkla soupeře do obranného pásma, kde si dokázala přihrávat a motat Jestřábům hlavu. Ovšem k čemu je tlak, když chybí střelba. Když už se po dlouhém váhání odhodlal některý z třebíčských hráčů vystřelit na branku, byla tato střela buď zablokovaná, nebo to byla velice jednoduchá rána, se kterou neměl brankář žádné potíže. Stereotypní hokej změnila až 57. minuta, kdy se z ničeho nic dostal do výhodné střelecké pozice Petr Zahradník, který snížil na rozdíl jediné branky. V 58. minutě opět nechala domácí obrana ujet Piechu. Tentokráte byl úspěšný domácí brankář. O pár vteřin později domácí nabídli branku Zdeňku Pavelkovi, když ho nechali dorazit bekhendem kotouč za Nedvídka. Třebíč tak nadále nevesele rozdává důležité body.

Tiskovka po utkání Třebíč-Prostějov 2:4

Martin Janeček – Prostějov: "Zápas poznamenala velká nervozita a v první třetině byla hra poznamenána řadou chyb, i když v ní nepadl ani jeden gól. Oba týmy se snažily hrát aktivně, ale vytáhli se oba brankáři. Zápas rozhodla druhá třetina, v níž jsme dobře pokrývali střední pásmo a eliminovali jsme útoky Třebíče. Pak jsme se snažili hrát jednoduše z obranného pásma a podařilo se nám párkrát ujet do brejku a šance proměnit. Dokonce jsem se dostali až do tříbrankového vedení, ale to jsme si zkomplikovali koncem druhé třetiny, což se nám stalo už několikátý zápas. Do třetí třetiny Třebíč naskočila s větším důrazem bylo na ní vidět, že se začala dobře pohybovat a nám to dělalo problémy. To pak vyústilo ve druhý gól. My jsme ale měli zázračného Štůralu a hodně štěstí v tom, že Třebíč nedala třetí vyrovnávací branku. Naopak nám se podařilo nastřeleným pukem a dorážkou zpečetit vítězství."

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – Třebíč: "Ať děláme, co děláme, nervozita na hráčích byla vidět, v první třetině jim odskakovaly puky, a i když jsme se dostali do stoprocentní šance, tak jsme ji neproměnili. Soupeř taky nastřelil břevno, takže ta první třetina byla taková rozháraná. Nás hodně položil vstup do druhé třetiny, kde jsme byli neskutečně pasivní, vůbec nám nešly nohy, udělali jsme obrovské taktické chyby a soupeř šel do tříbrankového vedení. Pustili jsme hned do hry čtvrtý útok, který měl za úkol hru oživit a myslím, že se to povedlo. Když jsme dali gól do šatny, věřil jsem, že se s tím utkáním dá ještě něco udělat. Hráčům jsem v kabině řekl, že takovéhle zápasy, před takovou návštěvou se nebalí. Měli za úkol hrát jednoduše a všechny kotouče nastřelovat na bránu. Druhý gól jsme dali ještě včas, ale pak přišla zase chyba, máme hráče na brankovišti a necháme ho pohodlně dorazit puk a to je náš největší problém - důraz před oběma brankami. Až na Dolníčkovu dorážku v přesilovce jsme se k žádné další nedostali. Prostějov má v kádru takového hráče, jako je Piecha, který dokáže dát branku, my takovéhle střelce v současnosti nemáme a tahle zkušenost a umění dát gól, dnes rozhodla. Rvali jsme se až do konce. Ale bohužel to nestačilo. Ještě se vrátím k tomu trestnému střílení, Dibelka ode mě samozřejmě dostane pokutu, protože nechápu, co tam s tou hokejkou prováděl. My rozhodně nejsme v takovém laufu, abychom si tohle mohli dovolit a tímhle to štěstí ještě víc zašlapáváme do země. V tu chvíli jsem vůbec nevěděl, co se děje, na ledě ležela hokejka, to jsem v životě neviděl a bylo mi jasné, že když udělal takové divadlo pro diváky, že tu penaltu nedá. Tohle si může nechat na nějakou exhibici, každopádně ho potrestám."