TRE - PRO 4:2 - Třebíč proti Prostějovu otočila utkání, rozhodla druhá třetina

T ř e b í č - Bílé hvězdy proti silnému soupeři z Prostějova nezačaly dobře a po první třetině mohly děkovat Dostálovi, že je stav jen 0:1. Druhá třetina však přinesla skvělý obrat. Domácí se zlepšili a nakopl je první gól z hole kapitána Dolníčka. Na něj dokázali postupně navázat mladíček Gajarský, a poté v dlouhé přesilovce 5 na 3 postupně Kusko a Nedbal. Stadion bouřil! Ve třetí třetině už si Třebíčští hlídali výsledek, ale Prostějov měl několik velmi dobrých šancí, aby zápas ještě zdramatizoval a zásluhou Divíška se mu to částečně podařilo, když snížil na konečných 4:2. Víc toho však hosté nestihli ani v závěrečné tříminutové hře bez brankáře.

36.kolo, čtvrtek 4.1.2018
4:20:1, 4:0, 0:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 28. Dolníček (P. Kratochvíl, Erat), 34. Gajarský (Kusko), 38. Kusko (Erat, P. Kratochvíl), 38. Nedbal (Erat, Dolníček) – 15. Havlík (Nouza, Divíšek), 55. Divíšek (Nouza, M. Drtina). Rozhodčí: Doležal, Barek – Kreuzer, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1222. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, Čejka, Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, Erat – Paták, Kusko, Malec – D. Horký, Mlynář, Ferda – Gajarský, Süss, Matěj Novák.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – Nouza, Divíšek, Starý – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Nestrašil, V. Meidl, L. Luňák – Zabloudil, Prokeš, Fiala – Švec.

Horáckou Slavii čekal celkem složitý rébus. Prostějov totiž nemá poslední dobou ve zvyku prohrávat a Horáckou Slavii trápí rozsáhlá marodka, kdy jsme registrovali pohromadě snad jedinou lajnu. Úvodní třetina byla ze strany domácích až moc opatrná, bázlivá a nebýt dnes skvělého Dostála, který strážil domácí klec, vstřelil soupeř v úvodní třetině více než jednu branku.

Ta se zrodila v 15. minutě, kdy Dostála tvrdou ránou propálil Ladislav Havlík, po asistenci dvou velezkušených, Nouzy a Divíška.

Půl minuty před koncem třetiny mohl srovnat Kratochvíl, který se ocitl ve skvělé pozici před brankářem, ale bohužel pro domácí beton hostujícího Neužila nepřekonal.

I v úvodu prostřední části byli hosté o něco aktivnější, nicméně Horáckou Slavii nakopla přesilová hra ve 28. minutě. Ačkoliv ji pětice na ledě nedokázala využít, z následného tlaku si mezi kruhy s kotoučem najel kapitán David Dolníček a neomylně prostřelil hostujícího brankáře.

Vzápětí hosté opět faulovali a, i když Třebíč početní výhodu nevyužila, krátce po ní, konkrétně ve 34. minutě dostal na levé křídlo přihrávku Adam Garajský, který se trefil neomylně nad lapačku hostujícího brankáře.

Rozhodující situace zápasu se odehrála ve 36. minutě, kdy byli, v rozmezí půl minuty vyloučeni dva hostující hráči, jeden dokonce na čtyři minuty, neboť svojí vysokou holí způsobil Eratovi krvavé zranění.

O necelou minutu později se nejprve z mezikruží prosadil Silvester Kusko a chvíli na to také povedenou střelou od modré čáry obránce Karel Nedbal.

V poslední třetině se rozhodčí snažili Prostějovu vykompenzovat dlouhé oslabení z prostřední třetiny. Jestřábi hráli dvě přesilovky pěti proti třem, ale co nezblokovala skvělá obrana, pochytal fantastický Dostál!

Jediným přemožitelem třebíčského kouzelníka v brance ve 3. třetině byl v 55. minutě Tomáš Divíšek, na jeho dorážku již nešlo reagovat.

To bylo ale ze strany Prostějova vše. Horácká Slavia si tak připsala jedenácté domácí vítězství v řadě, a to i přes to, že jí chybělo hodně opor. Od druhé třetiny totiž Třebíčští odhodili respekt, začali lépe bruslit a vítězství si plně vybojovali a zasloužili.

Tiskovka po utkání Třebíč - Prostějov 4:2

Jaroslav Barvíř- Horácká Slavia Dnes jsme nastoupili v hodně pozměněné sestavě. Nastoupili kluci, co hrají v Kometě za juniorku a v druhé lize, protože nás trápí marodka. V 1. třetině si ta hra sedala. Byla tam určitě nervozita, něco jsme si k tomu řekli. Vstřelili jsme branku, zlepšili jsme pohyb, z toho jsme si vytvořili přesilové hry a ty jsme dneska proměnili, jak jsme se dostali do vedení, už jsem tomu věřil, navíc nás výborným výkonem podržel brankář Dostál. Chyby tam byly, ale i s takhle mladými hráči se dá pracovat.

Jiří Vykoukal- Prostějov- Dnes jsme si zápas prohráli sami. Po první třetině jsme měli vést tři, čtyři nula. Ve druhé části jsme udělali na modré čáře dvě fatální chyby a soupeř to potrestal. Zbytek třetiny jsme strávili v oslabení. Soupeř z toho vytěžil dvě branky. My jsme ve třetí třetině dostali také dárek v podobě přesilových her, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku a soupeř si to už pohlídal.