TRE - SUM 3:4sn - Z duelu se Šumperkem Třebíčští vydřeli bod, Draci uspěli v nájezdech

T ř e b í č - K pátému kolu na led SK Horácké Slavie Třebíč přijel soupeř, který se krčil na dně ligové tabulky - tým Salith Šumperk. V první třetině byly k vidění dvě branky. Nejprve se po 49 vteřinách prosadil Tomáš Vondráček, aby o 19 sekund později vyrovnal Aleš Staněk. Od té doby měli více střeleckých pokusů domácí, ale pozorný Štůrala vše pochytal a do první přestávky se brankový poměr nezměnil. Ve druhé dvacetiminutovce šli hosté do vedení, když dvěma slepenými brankami v početní výhodě převážili misky vah na svoji stranu. Po oddechovém čase Třebíč zvýšila obrátky, ale do druhé sirény se jí korigovat stav nepovedlo. Ve třetí části se podařilo Davidu Dolníčkovi vyrovnat dvěma brankami a utkání dospělo do prodloužení. V něm měl největší šanci Zohorna, ale neproměnil svůj průnik, a tak na řadu přišla dovedností soutěž, ve které byl úspěsný pouze Jakub Hulva, čímž rozhodl o exportu dvou bodů do Šumperku.

5.kolo, středa 25.9.2013
3:4sn1:1, 0:2, 2:0 - 0:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 1. Vondráček (Dietz, Dlapa), 50. Dolníček (Čuřík), 54. Dolníček (Čuřík, Holec) – 2. Staněk (Moskal), 30. Hlinka (Haas, Sedlák), 31. Sedlák (Hulva, Tesařík), rozh. nájezd Hulva. Rozhodčí: Hejduk – Reich, Černý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1230. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Bilčík, Malena, Dlapa, Dietz, Dujsík, Čejka – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Nahodil, Křivohlávek – Zohorna, Holec, Kaut – Přibyl, Kadela, Čech.
Draci Šumperk: Štůrala – Bail, Holík, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Pastor – Hlinka, Plášek, Haas – Červenka, Hulva, Brunec – Žalčík, Staněk, Moskal – Skoumal, Půhoný, Langr.

Než se diváci stihli pořádně rozkoukat na svých místech, svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Ve 49 sekundě totiž vypálil z mezikruží Tomáš Vondráček pod břevno, když zakončil Dietzovu akci. Jenže Drakům stačilo pouhých 19 vteřin k vyrovnání z hole Staňka, jehož vybídl ke skórování Moskal.

Po několika minutách se prokličkoval před Štůralu Zohorna, jenže v zakončení mu zabránil neodpískaný faul protihráče. Kontrovat se vydal Plášek. Jeho první akci zastavil výtečným obranným zákrokem Čejka, druhou akci zastavil Marek Čiliak, jenž si odbyl premiéru v třebíčském dresu v letošní sezoně. V polovině první periody nahodil od modré čáry Bilčík, touš proletěl klubkem hráčů a zacinkal na levou tyčku šumperské svatyně.

Třebíčští měli první výhodu přesilové hry, naložili s ní mizerně. Krátce před přestávkou narýsoval Čuřík krásnou křížnou přihrávku útočným pásmem na Dolníčka, pohotová rána třebíčského kapitána skončila na Štůralově pravém betonu.

Prostřední dvacetiminutovka začala vyloučením Laše. Hosté si přesilovky příliš neužili, když Štůrala vyhodil puk mimo hřiště. Z buly pálil na Čiliaka Staněk. Do tutovky najel Zohorna z levého křídla, trefil však rameno Štůralovo. V polovině zápasu měli Draci krátkou početní výhodu dvou mužů v poli. Tu zužitkoval Hlinka, za pár desítek vteřin proměnil také klasickou přesilovku Sedlák střelou od modré čáry.

Třebíčský lodivod Pokorný si vzal oddechový čas, ve kterém naordinoval svým svěřencům důraznější napadání. Draci se stáhli do obrany a vyráželi do brejků, jmenovitě Moskal, který si vylámal zuby na třebíčském strážci svatyně. Z domácích zahrozil Dietz, Křivohlávek s Čuříkem neměli patřičně seřízená mířidla. Draci měli po dvou třetinách dvoubrankový náskok.

Bílé hvězdy nastoupily do závěrečné třetiny se změnami v sestavě. Štůrala se hodně zapotil po Kadelově teči Přibylovy rány. Domácí vytrvale bušili do dračí obrany. Z její ulity se vytáhl Haas a prověřil Čiliakovu pozornost. V čase 49:52 se Třebíčští dočkali gólu naděje. Čuřík obkroužil bránu soupeře, přihrál od ohně, kde stál Dolníček, který dostal puk pár centimetrů za brankovou čáru.

Tlak Třebíče umocnilo vyloučení Sedláka. To ještě hosté dokázali ubránit. Při pokračujícím tlaku Horáků dostal přihrávku na modrou čáru David Dolníček, podíval se, využil zakrytého výhledu Štůraly a rychlou střelou zápěstím vymetl šibenici šumperské brány. Oba týmy měly možnost rozhodnout v normální hrací době. Zohorna ve své další šanci neuspěl, na druhé straně jel Staněk se spoluhráčem na jediného třebíčského beka, rozhodl se vypálit, ale radost mu zkazil vynikajícím semaforem Marek Čiliak.

V prodloužení byli Třebíčští aktivnější, Zohorna, Malena ani Vondráček neuspěli. Naopak v nájezdech proměnil svůj pokus pouze hostující Hulva, takže dva body odletěly s Draky do Šumperka.

Tiskovka po utkání Třebíč - Šumperk 3:4sn

David Dolníček po utkání Třebíč - Šumperk 3:4sn

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme dali rychlý gól, ale bohužel se nám nepodařilo chvíli ten výsledek podržet. To byl první zlomový moment. Soupeř vycítil, že by nás mohl tímhle způsobem trestat. Ve druhé třetině jsme měli nějaké šance na zvýšení na 2:1, bohužel se nám to nepovedlo. Pak přišly dva hloupé fauly a dvojnásobný trest, takže jsme se dostali do těžké deprese. Ležela na nás deka, hra byla neurovnaná, nikomu se nedařilo, nic se k nám neodrazilo. Ve třetí třetině jsme potřebovali dát gól, věřili jsme, že gól nás zvedne, což se povedlo. Dali jsme i třetí, pak jsme mohli dát čtvrtý, ale to se nám bohužel nepovedlo. Ale za stavu 1:3 po dvou třetinách byl pro nás aspoň bod cenný. V prodloužení jsme byli trošku aktivnější, ale nedali jsme branku a nájezdy zvládl soupeř už vloni a zvládl je i letos.

Radek Kučera – Hokej Šumperk 2003: K dnešnímu utkání jsme zajížděli s velkými obavami, protože Třebíč má velice kvalitní kádr a samozřejmě hodně hráčů z Komety. Nevěděli jsme, co čekat. Výsledky nebyly doposud dobré. Jeli jsme sem s tím, že musíme perfektně bránit, hrát zezadu a čekat na chyby soupeře. Ve druhé třetině jsme využili dvě přesilovky. Začalo nám to tam padat, protože do teď jsme měli přesilovky tragické. Bohužel na straně domácích stálo trošku štěstíčka, takže jsme rádi za dva body z nájezdů.