TRE - UNL: Neuvěřitelný zápas! Jasně lepší Třebíčští podlehli šťastně skórujícím Ústečanům

T ř e b í č - Jak dokáže být hokej krásný, tak umí být i krutý. Kalich hořkosti až do úplného dna si v utkání druhého kola WSM Ligy museli vypít třebíčští hráči i diváci. Žlutomodrým se dařilo dávat branky prakticky ze všeho, zatímco domácí měli až neuvěřitelnou smůlu a jejich pokusy končily na mnohdy už bezvládně ležícím brankáři hostů, nebo některém z obránců. Když už dokázali vyrovnat na 3:3 a doslova pak přišpendlili Slovan před jeho bránu na celých několik minut bez možnosti vystřídání, branka z toho nebyla. Prakticky z první protiakce pak hosté skórovali nenápadnou skrytou střelou. K dovršení smolného večera se Červenobílým nepovedla ani power-play, v níž dvakrát inkasovali, z toho jednou dokonce v oslabení. Pro Třebíčské prostě den blbec. Teď nezbývá, než tento zápas hodit za hlavu a soustředit se hned na ten další. Doma se Horácká Slavia představí zase za týden ve středu 20. září, kdy přivítá favorizované Kladno.

2.kolo, středa 13.9.2017
3:61:2, 1:1, 1:3
UNL UNL
Branky a nahrávky: 15. Horký (Erat, Dolníček), 25. T. Havránek (Erat, R. Zohorna), 42. Horký (Dolníček, Erat) – 11. Gengel (Najman, P. Kousal), 13. Vrdlovec (D. Merta, M. Vágner), 31. Vrdlovec (L. Volf, Vl. Brož), 55. Bernad (Melka, Roubík), 59. P. Kousal (Bernad, Gengel), 60. Vrdlovec. Rozhodčí: Doležal, Barek – Lučan, Potůček. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1093. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Kaláb, F. Král, Půža, D. Mikyska, Spurný, Čejka – Horký, Dolníček, Erat – Kristl, Jan Wasserbauer, Vodný – T. Havránek, R. Zohorna, Kratochvíl – Paták, Kusko, Malec.
HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Bernad, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes – Dufek, Roubík, Melka – L. Volf, Vrdlovec, D. Merta – P. Kousal, Najman, Gengel – Macek, Severa, Mical.

Jak domácí, tak hosté dnes vjížděli o půl šesté na led Horáckého stadionu s vidinou prvních bodů. Oba týmy vstoupily do utkání bez ostychu a zdvořilostního oťukávání. Horáci v prvních deseti minutách trávili většinu času na polovině soupeře, který však ve svých světlejších okamžicích dokázal obranu domácích slušně potrápit. Poprvé se však světlo ohlašující gól rozsvítilo za zády Pavla Jekela. Domácí se nedrželi osvědčené věty o nepřepálení začátku a v polovině první třetiny přestali držet s hosty tempo hry. Toho využil v jedenácté minutě LADISLAV GENGEL, který po přihrávce Ondřeje Najmana k levému kruhu zakončil parádní zadovkou. Přestože další vývoj utkání dával větší šance Horácké Slavii, i druhý gól padl paradoxně do její sítě. O necelé dvě minuty později potrestalo Ústí vyloučení Radima Zohorny poněkud sporným gólem DANIELA VRDLOVCE. Pavel Jekel u rozhodčích reklamoval uvolněnou síť u pravé tyče své brány. Zřejmě se domníval, že puk se do brány dostal právě touto skulinou. Nutno podotknout, že i v ochozech převládal tento názor, protože skutečně nebylo prokazatelné, jak se puk za záda domácího gólmana dostal. Nicméně rozhodčí druhou branku potvrdili a třebíčským začala vidina prvních bodů mizet v mlze. Vystoupila z ní o dvě minuty později, kdy po přihrávce Romana Erata od levého kruhu krásně snížil LUBOŠ HORKÝ.

Druhá třetina ve své páté minutě jako první roztleskala domácí fanoušky po té, kdy po další asistenci Romana Erata a Radima Zohorny srovnal na 2:2 TOMÁŠ HAVRÁNEK. Horácká Slavie v těchto chvílích hrála sebevědomě a uvolněně. Proto bylo nemalým překvapením, že další gól poslal do vedení opět hráče Ústí. Za asistence Vrdlovce a Brože se do statistik zapsal DAVID MERTA. Konec druhé třetiny přinesl vyloučení Ondřeje Najmana, které v úvodu poslední části hry dopomohlo domácím k vedoucímu gólu.

LUBOŠ HORKÝ skvěle zpracoval přihrávku kapitána domácího týmu Davida Dolníčka a srovnal na 3:3. Tím se však gólové žně změnily pro Horáky v dožínky. Přestože se v MANN + HUMMEL aréně z holí Slávistů střílelo jako z kulovnic v panské oboře, další body si přičítali hosté. V pětapadesáté poslal hosty do vedení DAVID BERNAD. Poslední dvě minuty přinesly nejen power play domácích, ale i další dvě branky z hokejek PAVLA KOUSALA a DANIELA VRDLOVCE. Třebíč tak po prohře 3:6 z aktuální dvanácté pozice přibalila na cestu domů do balíčku ústeckým tři body a v šatně si ponechala naději, že první body nového ročníku WSM ligy urve v utkání s Karlovými Vary už tuto sobotu.

Tiskovka po utkání Třebíč - Ústí N/L 3:6

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Mně dnešní utkání připomnělo skoro jako přes kopírák zápas s Benátkami, kdy jsme první třetinu začali celkem slušně, pak jsme dostali gól a trošku se nám rozklepala kolena. Ale oklepali jsme se, měli jsme spoustu šancí, vyrovnali jsme na 3:3, pak se k nám soupeř dostal do pásma, dal nám gól na 4:3 a bylo po zápase. Máme téměř dvě a půl minuty tlak v pásmu, netrefíme bránu, prostě to nedokážeme dotáhnout do gólové koncovky. Z mojí strany smolný zápas, klukům toho moc vyčíst nemůžu, snaha tam byla, akorát klid a rozvaha v koncovce nám chybí. Je potřeba ji získat co nejrychleji a potom ty góly začneme dávat. Dost střel šlo o plexisklo, o mantinel, takže střelbu je ještě potřeba zpřesnit.

Miroslav Mach - HC Slovan Ústí nad Labem: Od nás velmi špatný výkon, my můžeme akorát poděkovat Volkemu, že jsme tady mohli uhrát ty tři body, pro nás důležité tři body, protože ze sedmi zápasů pětkrát hrajeme venku. Musíme se zamyslet nad naší hrou, nad naší obranou, protože jsme tam měli pasáž, kterou kdyby Martin nevychytal, tak jsme mohli odjet s osmi góly. Dnes nás opravdu podržel. Potom nám tam padl takový náhodný gól, jinak jsme celkově moc šťastní, že jsme tady vyhráli.