TRE - UNL - Zvládli to! Strhující boj přinesl Třebíči postup do čtvrtfinále proti Slavii Praha

T ř e b í č - Třebíčští hokejisté měli před posledním kolem základní části WSM Ligy vše jen a jen ve svých rukách. A zvládli to. Po parádním kolektivním výkonu postupují z pátého místa do čtvrtfinále proti Slavii Praha. Pod postup se gólově podepsali Jan Wasserbauer a třebíčští odchovanci Lukáš Paták s Marcelem Juráněm, jenž zapsal vítězný a postupový gól. Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězná utkání a začíná v Praze v neděli 26. února a pondělí 27. února. V Třebíči se pak hraje ve čtvrtek 2. března a v pátek 3. března.

52.kolo, pondělí 13.2.2017
3:22:1, 1:1, 0:0
UNL UNL
Branky a nahrávky: 9. Jan Wasserbauer (Dolníček, Kristl), 11. Paták (Juráň, Hort), 23. Juráň (T. Havránek, Hort) – 8. D. Merta (D. Málek, M. Zdvořáček), 23. Melka (Roubík, Z. Doležal). Rozhodčí: Přikryl, Obadal – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zdráhal, Niko, Přibyl, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Psota, Milfait, Malec – Paták, T. Havránek, Huňa – Všetečka, Juráň.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, D. Málek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Z. Doležal – Moučka, Vrdlovec, Dalecký – D. Merta, Moskal, Gengel – Navarra.

Úvod zápasu byl opatrný, oba celky věděly, o co se hraje. Nutno říci, že o něco aktivnější byli v útočném pásmu hokejisté z Ústí nad Labem. Třebíčští se snažili hru srovnat v první početní výhodě, ale ani ta nevypadala příliš přesvědčivě, chyběla střelba, ale jistě se na tom podílel i fakt, že vinou nekompletního kádru chyběli právě klíčoví hráči, kteří do přesilovky nastupují. Ústí se první přesilovce Třebíče ubránilo.

Z Třebíčských jakoby pak pomalu spadla nervozita a začali hrát uvolněněji. Přesto to bylo Ústí, které poprvé skórovalo. V 8. minutě našel skulinu mezi rukou a tělem David Merta a střelou z mezikruží otevřel skóre.

Netrvalo však ani minutu a Třebíčští dokázali srovnat. Jan Wasserbauer propasíroval kotouč prakticky z nulového úhlu mezi tyčkou a levým betonem hostujícího gólmana. Neuběhly ani tři minuty a necelé dva tisíce třebíčského publika slavily obrat ve skóre. Z pravé strany najel s kotoučem do útočného pásma Lukáš Paták, který povedenou střelou prostřelil brankáře a potvrdil tak svůj herní vzestup!

Dvě minuty před koncem třetiny mohli domácí skóre ještě navýšit, ale vysoká hůl Daleckého brankou potrestána nebyla.

Do druhé části vstoupili mnohem aktivněji hosté. Vytvořili si hned zpočátku velký tlak a domácí obrana se měla co otáčet. Horko bylo před Jekelem zejména po akci Husáka, kdy ústečtí nebezpečně doráželi, brankář Jekel ale odolal.

Branku ale ve 23. minutě vstřelili domácí. Tomáš Havránek ujel do přečíslení dva na jednoho společně s Marcelem Juráněm, kterému předložil přesný pas a Juráň střelou potřetí rozjásal třebíčské ochozy.

Ústecký tlak ale pokračoval a za 23 vteřin byl přetaven v branku. Do kontaktu dostal hosty Antonín Melka po rychlé kombinaci a střelou z levého kruhu. Vyrovnat mohlo Ústí ve 28. minutě po kombinaci, kdy byla odkrytá prakticky celá domácí brána, Jekel ale, se štěstím pro Třebíčské, branku nedostal.

Rozhodnutí nepřišlo ani při dlouhé přesilovce Třebíče pěti proti třem, kdy se Horáci prakticky nedostali do šance a třetí třetina tak slibovala ještě hodně dramatickou podívanou!

Ve 47. minutě se do přečíslení hnal Roubík se svým spoluhráčem na jediného obránce Lojka, který předvedl dobrý obranný zákrok a nedovolil tak hostům dostat se do stoprocentní gólové šance. Třebíč celkově sehrála poslední třetinu velice dobře takticky, skvělá obrana a bojovnost všech hráčů na ledě, která byla hnána neustálým povzbuzováním domácího publika.

V 57. minutě mohl rozhodnout skvělý Paták, který se v akci jeden na jednoho protlačil až před gólmana, jeho bekhendovému blafáku však chyběl kousíček. Třebíč ale výborně bránila i při závěrečné powerplay soupeře a dotáhla zápas do vítězného konce. Zaslouženě a s obrovskou bojovností!

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Utkání bylo vyrovnané, zpočátku nervóznější. Je pravda, že soupeř spoustu šancí nevyužil. Pro nás bylo důležité, že jsme dokázali otočit na 2:1. Závěr byl hektický, ale jsme rádi, můžeme se těšit na čtvrtfinále. Někteří kluci hráli takový zápas poprvé, ale všichni, včetně gólmana hráli parádně. Dnes jsme měli naše kluky z druhé ligy, kteří se tam vyhrávali a dnes ukázali, že jim to něco přineslo, Marcel Juráň a Lukáš Paták dnešní zápas prakticky rozhodli, ale byl to týmový výkon. Jiní hráči nám zase pomohli v jiných zápasech. Program ještě naplánovaný nemáme, nechtěli jsme nic zakřiknout, musíme si k tomu sednout. Tým byl pozván od managera na večeři.

Miroslav Mach - HC Slovan Ústí nad Labem: Viděli jsme vyrovnaný zápas, ale my jsme dnes prohráli vlastní nemohoucností a já jen můžu pogratulovat Třebíči k postupu mezi šest nejlepších.