TRE - WIE 3:5 - Třebíč podlehla po tuhém boji celku z Vídně

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč podlehli po vyrovnaném průběhu zápasu celku z Rakouské metropole 3:5. Diváci viděli krásné momenty a pohledné branky. Hrál se velmi bruslivý hokej se šancemi na obou stranách. Krásným gólem se prezentoval Ondřej Látal, který svojí bombou vymetl pavučiny Cassiviho branky. V utkání diváci mohli vidět řadu tvrdých soubojů, při jednom z nich se zranil novic v třebíčském dresu Jan Káňa, doufejme, že bude v pořádku.

přát., pátek 14.8.2009
3:51:3, 2:1, 0:1
WIE WIE
Branky a nahrávky: 13. Burián (Laš), 26. Látal (Hrbáček), 35. Dolníček (Koktan) - 7. Bjornlie (Rotter), 9. Lebeau (Drashkowitz), 16. Lebeau (Gratton), 40. Lebeau (Tropper), 53. Rodman (Werenka). Rozhodčí: Blecha - Novák, Samuel. Vyloučení: 6:3, navíc Nageler (WIE) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev (Míča) - Hrbáček, Krajčík, Kaláb, Koktan, Sláma, Bulička, R. Kadela - Látal, Zahradník, Obdržálek - Laš, Dolníček, Káňa - V. Burian, Nahodil, P. Burián - Přibyl, Kundela, Fila.
EC Vienna Capitals: Cassivi (Hummel) - Bjornlie, Werenka, Casparsson, Kranjc, Lakos, Teppert, Riener, Schweda, Gratton, Lebeau, Draschkowitz, Rodman Marcel, Rodman David, Nageler, Selmser, Tropper, Kraxner, Rotter, Ofner, Draschkowitz.

Hosté byli sice od úvodních minut aktivnější, ale první vážnější akci si vypracovali v 5. minutě domácí. Na útočný výlet se vydal obránce Krajčík, ale jeho pokus zlikvidoval brankář svojí vyrážečkou. V téže minutě byl udělen také první menší trest. Za katr usedl třebíčský Káňa. Vídeňští hokejisté sevřeli čtveřici domácích v obranném pásmu a nebezpečně kombinovali. Horácká Slavia se dokázala tlaku bránit poměrně dlouhou dobu, ale nakonec neodolala. V 7. minutě nabil Rotter od modré svému spoluhráči, který Lva poprvé prostřelil, prvním střelcem byl Dan Bjornlie. V 9.minutě pro změnu využil zmatků a nepřesností v třebíčské obraně Patrick Lebedau, jenž zvyšoval již na 0:2 pro Vídeň. V 10. minutě si poprvé v početní převaze zahráli také Třebíčští. Přesilovka se hráčům v červených dresech nepovedla, snížit se Horákům nepovedlo. Zato ve 13. minutě tomu bylo jinak. Střelu Laše sklepl za brankářova záda Petr Burián. Třebíč po vstřelené brance rázem ožila a tlačila se do útoku. Ovšem velice brzy třebíčské hokejisty srazila do kolen další inkasovaná branka. Střelcem třetí branky hostů byl opět Patrick Lebedau. Útočník dostal před Lvem více místa, než bylo zdrávo a okamžitě trestal.

Prostřední třetina nezačala pro Horáckou Slavii vůbec dobře. Z konce úvodní třetiny seděl na trestné lavici Bulička a chvíli po začátku druhé části se k němu přidal také Koktan. Tentokrát se domácí dokázali náporu přesilovkového komanda ve žlutých dresech ubránit. Ve 26. minutě se zrodil asi nejhezčí gól, který domácí v tomto zápase vstřelili. Z levé strany vjížděl do útočného pásma Ondřej Látal. Svoji tvrdou a přesnou střelou nedal brankáři žádnou šanci na úspěch. Rázem bylo sníženo na rozdíl jediné branky a to se projevilo i v obecenstvu, které hnalo svůj tým dopředu. Vyrovnat se hráčům Horácké Slavie povedlo v 35. minutě, při přesilovce pěti proti třem, i přes to, že se domácím hráčům dvojnásobná početní výhoda vůbec nevedla. Nakonec od modré vystřelil obránce Koktan, jeho střelecký pokus tečoval David Dolníček a bylo vyrovnáno. V 39. minutě čekal na Horáky těžký úkol ubránit přesilovou hru hostí, na trestnou lavici usedl Laš. Ke smůle domácích hráčů se to nepovedlo a Patrick Lebedau dovršil hattrick.

Po pár vteřinách odehraných v závěrečné třetině tečoval střelu Zahradníka Ondřej Látal. Brankář Vídně však zasáhl pohotově a vyrovnání se nekonalo. Poté domácí odolávali útočnému náporu hostí. Tlak rakouských hokejistů gradoval v 53. minutě, pro Třebíč to znamenalo další obdrženou branku. Na 3:5 z domácího pohledu zvyšoval pro hosty David Rodman. Brankáře Lva překonal kličkou do forhendové strany. V 58. minutě našel povedenou přihrávkou Laš Koktana, před ním již byla odkrytá klec, třebíčský obránce však přihrávku nedokázal ideálně zpracovat. Poté musel domácí gólman Lev čelit nájezdu hostujícího Rodmana a tentokrát skvěle zakročil. Skóre se již neměnilo, a tak Třebíč podlehla po bojovném výkonu Vídni 3:5. Po zápase domácí hráči sklidili potlesk tribun, který si za svůj bojovný výkon zasloužili.

Jaromír Šindel po utkání TRE-WIE 3:5