TRE - ZNO 3:2 nedohráno, hromadná bitka ukončila utkání

T ř e b í č - K dalšímu kolu Regionálního poháru zavítal do Třebíče rival z blízkého Znojma. Hosté přivezli relativně mladý celek. Orli začali svižněji a již ve 4. minutě se ujali vedení z hole Jarůška. Následně hra probíhala spíše ve středním pásmu. Až se do šance tlačil výbrně hrající Čuřík. Svůj nájezd proti Kacetlovi nezvládl, ovšem pak kotouč zavezl před branku, kde našel volného Dolníčka, který již neměl problém vsítit branku. Za dalších 33 vteřin dal rozdílový gól Ostřížek. Na konci první dvacetiminutovky vyroval zkušený Marek Uram, na nějž zívala prázdná branka. Ve druhé části byl k vidění spíše urputný boj než hokej. Ve 28. minutě se však ujala střela Buriana a Třebíč vedla opět o branku. Ve 35. minutě došlo k hromadné šarvátce, po níž rozhodčí utkání ukončil.

reg. pohár, čtvrtek 23.8.2012
3:22:2, -:-, -:-
ZNO ZNO
Branky a nahrávky: 13. Dolníček (Čuřík, Čech M.), 14. Ostřížek (Marosz), 28. Burian V. (Ostřížek, Marosz) - 4. Jarůšek (Šeda, Telesz), 20. Uram (Beránek). Rozhodčí: Blecha. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Odhadem 1000, oficiální údaj nebyl hlášen, kvůli přerušení utkání. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Zítka, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Sobotka M. - Čech M., Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Křivohlávek, Kaut, Vondráček - Kadela, Moučka, Přibyl.
Orli Znojmo: Kacetl - Pláněk, Wharton, Štach, Bořuta, Henry, Stehlík, Škarda, Sova - Uram, Fiala, Beránek - Telesz, Šeda, Jarůšek - Zábojník, Bartoš, Komínek.

Hráč Znojma Jakub Stehlík rozhovor odmítl.

Po úvodním oťukávání se tlačil do třebíčského brankoviště s kotoučem na holi Telesz. Záhy přihrál Šeda na kruh Jarůškovi a ten mířil z první přesně ke vzdálenější tyči. Třebíč mohla vyrovnat po vyloučení Škadry, Čuříkovu ránu z první zastavil Kacetl betonem, jen do znojemského brankáře mířil z druhé strany Dolníček. Problémy měl Kacetl i po i po tečované Zdráhalově střele. Slámův projektil udržel v náruči, kotouč z hole Čuříka schoval do lapačky.

Čiliaka prověřil Bartoš, z kruhu pak Beránek. Po Dolníčkově přihrávce a následné kličce mířil Čuřík bez úspěchu z mezikruží mezi betony, když si ti dva jmenovaní vyměnili role, Dolníček si Kacetla povodil a se zkušenostmi jemu vlastními zasunul kotouč podél betonu do branky. Když pak přihrál o třiatřicet vteřin později Marosz k tyči Ostřížkovi, rázem domácí vedli.

A Třebíč se tlačila do dalších šancí. Přidat branku mohl Křivohlávek, když se dostal do zakončení z mezikruží. V čase 18:14 byl vyloučen Komínek a příliš nechybělo Ostřížkově střele pod břevno. V poslední minutě první třetiny našel Beránek Marka Urama a ten s přehledem zamířil pod břevno – 2:2.

V úvodu druhého dějství přihrával Jarušek Šedovi, Čiliak se štěstím kotouč mířící ke vzdálenější tyči betonem vytěsnil. Z protiútoku mohl skórovat Marosz, Kacetl ho tváří v tvář vychytal. Dorážet se snažil ještě Burian, leč přes hustý předbrankový prostor to bylo značně obtížné. Třebíč tlačila i při následné přesilové hře. Pěknou souhru na jeden dotek předvedlo duo Čuřík – Dolníček, druhý jmenovaný mířil jen do znojemského brankáře.

Čiliaka prověřil Bořuta. Horácká Slavia byla však nadále aktivnější. Ujala se až Burianova střela z vrcholu kruhu, kotouč Kacetlovi vypadl z lapačky – 3:2. Když pak přenechal Čech puk Čuříkovi, vytáhl znojemský brankář efektní ukázkový semafor. Velkou brankovou příležitost spálil zblízka Uram. Tvrdě vypálil na druhé straně Zdráhal.

Tíhu situace neunesl hostující Stehlík, když se pustil bezdůvodně do třebíčského obránce Dlapy. Vznikla z toho hromadná bitka všech hráčů na ledě, pak se do sebe pustily i obě střídačky. Utkání bylo v čase 34:35 rozhodčím Blechou ukončeno.

Martin Stloukal po utkání TRE - ZNO 3:2 nedohr.

Kamil Pokorný po utkání TRE - ZNO 3:2 nedohr.

Karel Čapek po utkání TRE - ZNO 3:2 nedohr.

Ondřej Dlapa po utkání TRE - ZNO 3:2 nedohr.

Kamil Pokorný – Horácká Slavia Třebíč: Já si myslím, že pět minut jsme se trošku hledali, potom jsme začali hrát slušný hokej. Dostali jsme se do vedení 2:1. Oba dva góly, které jsme dnes inkasovali v první třetině, byly prakticky vlastní, protože takové chyby se udělat nemůžou. Ale jinak z té třetiny, co se týče útočné fáze, od té páté minuty, jsem měl dobrý dojem. Ve druhé třetině jsme Znojmo jasně přehrávali, myslím si, že se dostali k nám do třetiny snad dvakrát díky vyhozenému puku. Jinak jsme je měli, dá se říci, v jednom tlaku. Měli jsme spoustu šancí, gólovek, ale dali jsme jen jeden gól na 3:2. Myslím si, že jsme si zasloužili i více branek. Přišlo mi, že Znojmu dochází síla. A co se týče toho incidentu, tak to je prostě klasika. My jsme tohle viděli ve Znojmě a dneska se to odehrálo znova. To je prostě povel trenéra hráči, který musí skočit hráči na záda, zezadu a to je neskutečná věc a já jsem to nikde jinde neviděl. Nerozumím tomu, proč se hráč nepostaví čelem, neshodí rukavice a nejde si to rozdat na férovku. Ale to bych se opakovat vzhledem k tomu prvnímu zápasu ve Znojmě. A co se týče toho incidentu u střídaček, tak samozřejmě naši kluci viděli, co se děje a začalo se to tam valit. Už si nenechali nic líbit. My nejsme žádní otloukánci, byli jsme lepší při hře, na ledě a byli jsme lepší nakonec i v té rvačce. Mě napadá jediná věc, že Znojmo hrálo s málo hráči, byli vyčerpaní a trenér viděl, že na ledě dominujeme, že to byla jediná možnost, jak to zvrátit, a nebo jak to ukončit.

Martin Stloukal – Orli Znojmo: Byl to prostě boj, který je samozřejmě vyhecovaný, protože je to brané jako derby. Pak tam byla taková nešťastná událost, použiji slovo nešťastná, kde náš hráč byl naražený zezadu. Rozhodčí to neodpískal, tvrdil, že to nebyl faul. Já jsem s rozhodčími nepolemizoval a samozřejmě potom došlo k tomu, že z naší strany se ti hráči brání. Došlo tam k incidentu na ledě. A potom střídačka Třebíče naskákala na naše a tím pádem je zápas ukončen. Vyřizování účtů by mělo být z očí do očí, tady ty věci tak určitě musí být, ale pokud ten první faul je tak, že to je zezadu, ten hráč je naražený, tak potom ta odplata už se samozřejmě děje na základě nějakých emočních záležitostí. Nemyslím si, že by se nervozita přenesla z minulého vzájemného duelu, z naší strany to tak vnímáno nebylo. My jsme do Třebíče přijeli se všemi obránci, ale jen s osmi útočníky, šest hráčů nám chybí.