Tentokrát to nevyšlo. Z Jihlavy se vracíme bez gólů i bez bodů

T ř e b í č - Dnes bylo na programu další derby Vysočiny. Lépe z něj tentokrát vyšla Dukla, která zvítězila 3:0, díky čemuž získala všechny tři body. Bílé hvězdy naopak střelecky mlčely. Možnost na reparát budou mít svěřenci Radka Nováka a Jaroslava Barvíře už v pondělí, kdy je na pořadu dne dohrávka s Frýdkem-Místkem.

48.kolo, sobota 1.2.2020
JIH JIH
3:01:0,1:0,1:0
Branky a nahrávky: 2. Zeman (Fronk, Jiránek), 32. Jiránek, 59. Jiránek (Zeman, Piegl). Rozhodčí: Wagner, Veselý - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1987. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 3:0.
HC Dukla Jihlava: Jan Brož – D. Kolář, Piegl, J. Holý, Půža, J. Pohl, Vála, Černohorský – Čachotský, Skořepa, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek, Fronk, A. Zeman – T. Harkabus, Lichanec, Protasenja.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Jenáček, Furch, Hort – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, Havlát.

Do úvodu první třetiny vstoupili domácí skvělým způsobem. Už ve druhé minutě otevřel skóre utkání po přihrávce od Fronka "Forsbergovou" kličkou Adam Zeman a zařídil pro svůj tým větší klid na hole. Hráči soupeře se na ledě v první části spíše hledali a panovaly z jejich strany velké nepřesnosti. Do velké příležitosti na vyrovnání se dostal v 18. minutě Psota, který se pokoušel překonat Brože bekhendovou kličkou, ale na domácího gólmana si nepřišel. Hráči šli do kabin za příznivějšího stavu pro domácí - 1:0.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější než ta předešlá. I když měli domácí mnohem více ze hry, ve spoustě situacích je podržel gólman Brož, který měl obrovský podíl na domácím vedení. V této třetině to vypadalo, že se fanoušci v CZ LOKO Aréně gólu nedočkají. To si vzal na starost ve 32. minutě Tomáš Jiránek, který se dostal k odraženému kotouči na mezikruží před Jekelem, udělal rychlou otočku a trefil se přesně do levé šibenice - 2:0. Do konce třetiny již branka nepadla a do kabin šli opět spokojenější příznivci Ujčíka a Nekvasila.

Ve třetí třetině si už domácí hráli svojí hru a spíše se snažili výsledek udržet, nikam se zbytečně nehnat. Za to Třebíč musela svojí hru více otevřít a pokusit se výsledek ještě zvrátit. Bohužel pro celek hostů si dnes všichni hráči vylámali zuby na skvěle chytajícím Brožovi, který odmítl inkasovat a připisuje si na své konto další vychytanou nulu. Konečné skóre 3:0 zařídil pro domácí celek svým druhým gólem v zápase Tomáš Jiránek, který se trefil do prázdné sítě Jekela, když to ještě hosté zkoušeli se šesti hráči v poli.

Karel Nekvasil - HC Dukla Jihlava: První třetinu jsme odehráli velice dobře. Gól hned na začátku nám hodně pomohl. Ale první třetinu jsme byli lepší. Do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře a troufnu si říct, že prvních deset minut nás Třebíč přehrávala. Ať už svým pohybem, tak důrazem. Mají ve svém kádru šikovné hráče, jež si šance vypracovali. Podržel nás Brožík. Pak se hra vyrovnala a třetí třetinu jsme docela dobře odehráli takticky. Jedinou výtku máme k přesilovým hrám, kdy jsme je hráli staticky, nebruslili jsme, puk nelítal. Jinak třetí část byla zvládnutá, třetí gól při power-play a bylo hotovo. Pro nás spokojenost s třemi body i s výkonem.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Nám se dneska nepovedl vstup do utkání, dostali jsme brzy lacinou branku, kdy jsme nedokázali zavřít naší modrou čáru. Pak jsme si v průběhu první třetiny vypracovali nějaké šance, ale bez gólů. Během druhé třetiny jsme měli více ze hry a i nějaké gólové šance, jenže branku jsme znovu nedali a ve dvou ztrátách v útočném pásmu jsme kasírovali další laciný gól. Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním utkání zvrátit. Znovu jsme si svým pohybem řekli o to, abychom gól mohli dát. Bohužel gólman domácích dneska branku nepustil a v power-play jsme inkasovali potřetí.