Třebíč bojovným výkonem prolomila sérii a vítězí!

T ř e b í č - Třebíčští po pěti prohraných zápasech v řadě hostili Piráty z Chomutova. A byla to nesmírně vyrovnaná bitva. V první třetině jsme gól neviděli. V té druhé už si oba týmy připsaly jeden a rozhodovat musela třetí perioda. V té byla Třebíč jednoznačně lepším týmem, vstřelila další dva góly a po dlouhé době si připisuje cenné tři body za výhru 3:1! Nicméně Horáky nečeká dále nic lehkého, neboť už ve čtvrtek budou zajíždět na led nevyzpytatelné Poruby.

18.kolo, sobota 26.10.2019
3:10:0, 1:1, 2:0
CHM CHM
Branky a nahrávky: 35. T. Havránek (Nedvídek, Ferda), 43. Tadeáš Král (Havlát, Nedvídek), 54. Ferda (Jenáček, Vodný) – 40. Suchý (Žovinec, Hlava). Rozhodčí: Kašík, Ondráček – Kráľ, Bohuněk. Vyloučení: 4:5, navíc Nedbal (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1034. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Kowalczyk, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Michálek, Šťovíček, P. Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Havlát, Tadeáš Král, Paták – Malec, Václavek, Ferda – Podlaha.
Piráti Chomutov: Pavlát – Blaha, Žovinec, Lang, Štochl, Pařízek, Seemann, R. Havel – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Vrhel, Tomica – J. Svoboda, Chrpa.

Úvodní vhazování utkání získali domácí hokejisté. Svěřenci trenéra Sobotky okamžitě vyrazili do útočného pásma, kde se Kowalczykovu ránu snažil usměrnit do sítě jeden z útočníků Horácké Slavie. To se však nepodařilo a hra se tak přesunula na opačný konec kluziště. Piráti měli dvě velké šance, ale v obou případech branku přestřelili. Žovincův střelecký pokus z levého kruhu Jekel svojí vyrážečkou vytěsnil mimo tři tyče. Klíma si našel výbornou palebnou pozici, ale třebíčský brankář byl znovu bezchybný a i s touto situací si poradil. V páté minutě zápasu rozhodčí poprvé vztyčil pravačku z důvodu vyloučení. Na trestnou lavici zamířil chomutovský Stanislav Vrhel, který se provinil proti pravidlům vysokou holí. Bílé hvězdy kombinovaly v útočném pásmu a vytvořily si několik slibných příležitostí, z nichž se však žádná neujala. První početní výhodu se tedy třebíčským hokejistům v branku přetavit nepodařilo. Filip Suchý se prosmýkl kolem obrany Horácké Slavie, ale v rozhodující moment mu kotouč sklouzl z čepele a k samotnému zakončení se nedostal. Vylučovalo se i na druhé straně. Prvním potrestaným hráčem z domácích řad se stal Petr Kratochvíl, kterému rozhodčí udělili dvouminutový trest za podrážení. Piráti se snažili zasypat brankáře Pavla Jekela střelami. Díky obětavosti třebíčských obránců ale tento plán ztroskotal. Navíc se proti pravidlům provinil chomutovský Radek Havel a oba celky si tak prohodily své role. Po dvou vyhozeních Pirátů se Třebíč usadila v útočném pásmu, ale ani mohutný tlak úvodní branku zápasu nepřinesl. Hlava po skvělé průnikové přihrávce mířil sám na Jekela. Po naznačení střeli hledal mezírku mezi betony třebíčského brankáře, který však své brankářské náčiní přitiskl k zemi včas a zabránil hostům ve skórování.

Bílé hvězdy se na začátku druhé periody okamžitě probily do útočného pásma a vybojovaly si vhazování po Pavlátově pravici. Piráti však zanedlouho přesunuli hlavní dění před Jekela, který ale dále pokračoval ve skvělých výkonech z první třetiny. Obě mužstva si následně vytvořily velké příležitosti. Nejprve měli k otevření střeleckého účtu blíže domácí, kteří ale z velkého závaru před Pavlátem změnu skóre nevytěžili. Poté se musel proti ráně Radka Hlavy vyznamenat Pavel Jekel. Proti Stloukalově pokusu z mezikruží předvedl třebíčský fantom v brance úchvatný zákrok lapačkou. Další trest přibyl do kolonky třebíčskému celku, jelikož byl za sekání potrestán Lukáš Paták. Klímovu ránu bez přípravy vytěsnil třebíčský maskovaný hrdina mimo tři tyče. Neuspěl ani Lang, jehož pokus Jekel vykopl levým betonem. Po vypršení Patákova trestu přišlo vyloučení Karla Nedbala a tudíž další komplikace pro domácí tým. Horácká Slavia srdnatě bojovala a druhé oslabení v krátkém sledu zvládla. Bílé hvězdy byly po zásluze odměněny. Z prostoru za brankou našel Lukáš Nedvídek v mezikruží připraveného Tomáše Havránka, který vymetl pavučiny v levém horním rohu Pavlátovy branky a poslal Třebíč do vedení. Horácká Slavia musela znovu do čtyř. Dvouminutový trest za podrážení dostal třebíčský David Michálek. Obdivuhodná bojovnost domácího celku podpořená skvělým výkonem brankáře Jekela zapříčinila další úspěšně ubráněné oslabení. Do přestávky ale bylo srovnáno. Střelu Dušana Žovince Jekel zastavil připraveným betonem, ale k odraženému kotouči se jako první dostal Filip Suchý, který jej uklidil do sítě.

Horácká Slavia obsadila útočné pásmo a už ve druhé minutě třetí třetiny neuvadající aktivní hrou donutila soupeře faulovat. Po vyhraném vhazování pálil Lukáš Nedvídek, jehož ránu Pavlát zlikvidoval. Bílé hvězdy přesto úřadovaly. Zanedlouho po předcházející akci se dostala třebíčská trojice do přečíslení, ve kterém našel Robert Havlát parádní zpětnou přihrávkou Tadeáše Krále, jenž mířil přesně. Piráti se navíc znovu provinili proti pravidlům a museli se podruhé v krátkém sledu bránit. Tentokrát už však hosté oslabení přestáli. Vodného nahození Pavlát vůbec neviděl a kotouč proskákal těsně vedle chomutovské klece. Třebíč pokračovala v aktivní hře a hosté museli akci domácích zastavit nedovoleným zákrokem. Bílé hvězdy si v této početní výhodě větší šanci nevytvořily. Martin Šťovíček se v obraném pásmu zmocnil kotouče a jako raketa proletěl až do útočné třetiny a tvrdou ranou zahrozil. Bílé hvězdy dál dobývaly branku soupeře a jejich snažení bylo úspěšné. Radim Ferda z mezikruží prostřelil brankáře Pavláta a vsítil tak veledůležitou branku, díky které se Horácká Slavia nemusela strachovat o výsledek a utkání dovedla do vítězného konce.

Autor: Viktor Pavlovec

Tiskovka po utkání Třebíč - Chomutov 3:1

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme dvě třetiny nebyli lepším týmem, byli jsme si vědomi síly Chomutova. Tak, jak jsme dnes ten zápas uhráli, nasazením a bojovností, tak jsme chtěli hrát celých šedesát minut, i když máme stále problémy se sestavou. Kluci to ale odmakali naplno. Rozhodujícím momentem podle mě byly přesilové hry ve druhé třetině, které si myslím jsme velice dobře odbránili. Kluci to zvládli parádně. Ve třetí třetině jsme chtěli vytvořit nějakou přesilovou hru a z toho udeřit, což se nám povedlo. Jsme strašně rádi, že tento plán nám vyšel. Po druhém gólu jsme chtěli hru zabetonovat, i to se nám podařilo. Třetí gól nás uklidnil, a pak už jsme to dotáhli do vítězného konce. Zásluhu na tom mají dnes skvělí diváci. I když se nám nedařilo, bylo to od nás nepřesné a kostrbaté, tak nás stále povzbuzovali a my jsme cítili jejich podporu. Za celý mančaft jim chci poděkovat, byli skvělí.

Martin Štrba – Piráti Chomutov: Jsem velice zklamaný z výsledku. Dejme tomu, že v prvních dvou třetinách jsme si nějaký tlak a šance vytvořili. Bohužel nás ale opět srazila koncovka. Třetí třetina pak byla obrovská křeč po tom, co dali domácí gól na 2:1. Pak už jsme nebyli schopní si další šance vytvořit a domácí si to pohlídali. Znovu opakuji, že jsem velice zklamaný.